#3 Patrick van Aanholt - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
en sevmediğim transfer tipi son 2 kontratından birini yaptığımız oyuncular oluyor isim fark etmeksizin ama maalesef yapmak zorundayız geçiş için kullanacağız Boey gelişip yeterli seviyeye geldiğinde sol bek içinde Boey tarzı bir oyuncu almalıyız, şuan iki kanadı da öyle yapmak gelişim süreçleri tamamlanana kadar bize çok büyük kayıplar yaşatabilirdi. umarım bu gibi kontrat yaptığımız son oyunculardan olur ve kısır döngüden çıkıp artık son 2 kontratlarından birini değil de kariyerinin başında olan ve 2. kontratlarını yapacağımız oyuncular üzerine transfer stratejisi izleriz.

Onun dışında son senesinde düşüş yaşayacağını tahmin etsem de ilk 2 senesinde stabil bir performans alacağımızı düşünüyorum.

biraz uzun ve de karma bir yorum olacak simdiden okuyanlara tsk ederim.

gelinen son surecte oncelikle transfer sezonu baslarken beklentim ve tahminime yakin bir bakis sergiledi hocamiz.
* kanat beklerden bir taraf genc ,dinamik,caliskan vs,,
diger taraf tecrubeli ve yas anlaminda olgun olmasi , pas futboluna yatkin ice girisli,verkacli vs ,,
olanaklar arasinda olmali demistim.
cikan isimler ilk bastan bugune ;moreno,alioski,rui, aanholt sola,,,
larsen(hic istememistim sahsen) ,abd ligden bir genc, ve de boey ilk aklima gelenler saga...
sola bakilanlar genelde yas ve oyun olarak olgun ,tecrubeli isimler olsa da, saga bakilanlarda larsen haric genelde genc isimler olmus ... unuttuklarim olmus olabilir.

gecen sezonki oyun anlayisimiz ve bu oyunda ki dezavantajlarimiz ozelinde , sezon ertesinde ustunde durmustum nacizane....
*dolayisiyla benim tercihim transfer sezonu baslarken, bir taraf genc olsun diger taraf tecrubeli,olgun ve oyun icinde toplu oyunda aktif olsundu.(ozellikle sol olgun,tecrubeli olsun bakisindaydim)... < >
*misal gecmis donemde nagatomo,riera bu anlamda begendigim sola iki guzel ornek kendi adima. tecrubeli,pas ftubolunda aktif ,teknik vs... diger tarafda mariano bu yonden baskindi.
*o donem olsun sonraki donem olsun sirkulasyon ; solda emre t , sagda elde linnes gibi etkisiz verimsiz iki profil vardi,,,bunlara sola bu sefer genc,tecrubesi cok fazla olmayan ama oyun anlayisimiz icin alinan saracci,,,,kalite,efektiflik,istikrar vs bakimindan nagatomo dan oldukca geride idi nazqrimda.
saga ise omar eklendi bir tik olgunu ve bir tik ust seviye idi linnes'e nazaran, profil olarak kalite olarak istikrar olarak oyun anlayisimiza uygunluk olarak bir mariano degildi.,,, sonrasinda yine epl tecrubeli olgunlugu olan yedlin alindi...... bu isimler care olamadi,.. yani kagit uzerinde riera,nagatomo ,mariano dan farkli profiller olan dinamik ,hizli,tempolu emre t, saracci,linnes,omar,yedlin vs ; onceki lider ozellikli isimleri malesef arattirdilar bir cok yonden.

hocanin aklindaki kurguda sol boyle olsun tempolu,hizli ,ice girisleri ve verkaclari olan profil - fakat nagatomo sonrasi eksik olan ;tecrubeli ,olgun eklentisi olmasi gereken profil,
bakisi ile istenilmis olabilir transfer ozelinde.
ben nagatomo sonrasindan bugune gelinen surecte onun gibi birinin eksikligini en cok hissettigimiz iki halkadan biri olarak gozlemlemistim ,bir digeri yine tecrubeli mariano....

son aldigimiz boey ozelinde sagi hoca bu sefer genc tutmak istiyor gibi,,, bende sezon oncesi bu yonde yorum yapmistim, bu mesajda en basta yazdigim sekilde. bir taraf genc dinamik,agresif vs diger taraf tecrubeli,olgun ,dinamik ve topla arasi iyi olan nagatomo,riera,mariano vs gibi topu efektif kullanan ice yonuk olan pv aanholt....

bizim mevcut oyun anlayisimizda sol bek,kanat yolu oyun kurulumunda ataklarin ilk cikis yeri gibi kanimca.
yani kaleden veya stoperden topun ilk gidis yolu ve sonrasinda ataga cikilan surec.
bu gecmiste riera dan nagatomo'ya kadar etkili ve verim aldigimiz bur surec cizgisi idi tarafim adina...fakat saracci benzer etki ,verim ve istikrari veremedi....

*sola dusunulen tum isimler bu bakista alinmak istendi kanimca. ki,isimlerin bir kaci ozellikle dogru tespitler ve secimlerdi kendi oyun anlayisimiz ve kurgusu ozelinde... <;> sol icin bu sezon basi gecen tum isimlere nacizane deginmistim kendilerine yonelik gecmis transfer vs basliklarinda.

< ; sol icin alinan bu oyuncuya bu denklemde baktigim vakit dogru isim oldugunu dusunuyorum sahsen. tek endisem; gecmis donemlerde yasadigi omuz sakatligi ve diz bolgesi sakatligi... sayet saglam kalirsa en az 3 sene kafamiz rahat,maclari keyifle izleriz sol tandansli.

ps:

riera,nagatomo,mariano gibi kompakt kaliteli profilleri
kaliteli genc profil anlaminda almak getirmek zor gibi, agirlikli olarak butcen den kaynakli.....
yoksa sola hangi donem olursa olsun milan formasi giyen theo hernandez turu bir profil isterdim genc olarak.

pv aanholt transfer ozeli konusunda nacizane son diyecegim;
saglam kalirsa ,sanssizlik yasamazsa 3 sene keyifle izleriz rahat rahat.... epl tecrubesi,olgunlugu ve de kendi oyun profil karakteristiginden dolayi fit kalirsa beklentiyi karsilamasi cok olasi.... ozellike 2018/19 ve 2019/20 crystal palace performansi dikkatimi cekmisti bir benzerini bizde kaldigi surece gostermesini umuyorum.

*bu sezon izledigim maclarda oynadigi takimin hocasi *roy hudgson genelde 442,433, oynatiyordu takimini,,,zaman zaman ise 4231,4141 kurulumlari da oynatti. bu sezon ozelinde takimi, buyuk maclarda bir varlik gosteremedi genelde.

* 2019/20 sezonunda ise *cenk tosun kiralik olarak oynamisti ayni takimda.

son olarak ;

*nasil bir oyuncu olduguna dair ,ne verecegine dair vs net fikir sahibi olmak isteyen renkdaslarima nacizane tavsiye onerecegim ful maci ,ozellikle izlenmesi gereken;
*2019/20 sezonundaki c palace versus newcastle united 27.hafta maci......
*bu macta hem macin oyuncusu hem haftanin 11ine secilmisti hafizam beni yaniltmiyorsa. cok iyi bir mac performansiydi....

tekrardan hos geldi...kazasiz,sakatsiz nice basarili sampoyonluklu sezonlar dilerim .

Üst Alt