Galatasaray ve Fransız Bayrağı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray ve Fransız Bayrağı

7546_504116622957275_782873811_n.jpg

Galatasaray Lisesine en büyük tehdit işgal kuvvetlerinden gelmişti.

Özellikle İngilizler Galatasaraya göz koymuşlardı.

Beyoğlunu kontrol etmek için yeri çok müsaitti. Bir gün ingiliz kuvvetleri kapıya dayandı okul elden gitmek üzereyken müdür Salih Arif beyin aklına diğer işgal kuvveti olan fransızlar geldi. Okulun Diğer fransız müdürü ile ortaklaşa kurnazca bir plan kurdular. Plan liseye fransız bayrağı çekip, okulu ingilizlerin işgalinden kurtarmaktı ve kurtuldu da.

İşte bu şekilde Galatasaray tüm işgal boyunca Postane ve karakolun dışında Türk bayrağı çeken tek bina olur.

Mehmet Ali Birand Belgeselinden Alıntıdır.

Cevap: Galatasaray ve Fransız Bayrağı

7546_504116622957275_782873811_n.jpg

Galatasaray Lisesine en büyük tehdit işgal kuvvetlerinden gelmişti.

Özellikle İngilizler Galatasaraya göz koymuşlardı.

Beyoğlunu kontrol etmek için yeri çok müsaitti. Bir gün ingiliz kuvvetleri kapıya dayandı okul elden gitmek üzereyken müdür Salih Arif beyin aklına diğer işgal kuvveti olan fransızlar geldi. Okulun Diğer fransız müdürü ile ortaklaşa kurnazca bir plan kurdular. Plan liseye fransız bayrağı çekip, okulu ingilizlerin işgalinden kurtarmaktı ve kurtuldu da.

İşte bu şekilde Galatasaray tüm işgal boyunca Postane ve karakolun dışında Türk bayrağı çeken tek bina olur.

Mehmet Ali Birand Belgeselinden Alıntıdır.

Türk bayrağı mı çekmiş fransız bayrağı mı anlamadım

Fenerliler ellerinden gelse ne iftiralar atacak, arkadaşlar kulak dahi asmayın cahile laf anlatılmaz.

Türk bayrağı mı çekmiş fransız bayrağı mı anlamadım

İngilizler liseye girmeye çalışırken okul elden gitmesin diye fransız bayrağı çekmişler ingilizleri yanıltmak için. Ben burada şöyle bir şey düşünüyorum.

İngilizler şöyle demiş olabilir "Burayı fransa almış geri çekilelim." İngilizler gittikten sonra ise bir kaç hafta içeresinde Türk bayrağı çekilmiş fransa bayrağı yerine.

İngilizler liseye girmeye çalışırken okul elden gitmesin diye fransız bayrağı çekmişler ingilizleri yanıltmak için. Ben burada şöyle bir şey düşünüyorum.

İngilizler şöyle demiş olabilir "Burayı fransa almış geri çekilelim." İngilizler gittikten sonra ise bir kaç hafta içeresinde Türk bayrağı çekilmiş fransa bayrağı yerine.

ingiltere ve fransa düşmandı normalde ama 1. dünya savaşında müttefik ülkelerdi. yazıda diyorki, okulun fransız müdürü ile kurnaz bir plan yaparak fransız bayrağı çekildi diyor. Yani fransa ve Türk bayrakları çekilmiş galiba okula. Fransa bayrağını gören ingilterede okulu basamayacağına göre, bence iki bayrak asılmış. Sadece kurnazlık yapılıp fransa bayrağı çekilmiş Türk bayrağı indirilmemiş diye algıladım ben

Galatasaray Lisesi özel bir kurum değil,devlet kurumu.Öyle bir durum olsa bile bu lisenin ve camianın suçu değildir zaten.

Bize Fransız diyen beyinsizler kendi kurucularının hangi liseden menzun olduğunu bir araştırsın önce

Sonra hangi başkanlarının Atatürk'e suikast düzenlediğini bir araştırsın

Daha sonrada Aziz Yıldırım'ın soy ağacına bir baksında ''dede'' si kimmiş herkes öğrensin

Nokta !

Şimdi dedi araştırma yaptım kardeş de kesin bilgiye ulaşamadım kim aziz yıldrımın dedesi.

Türk bayragi olayi sudur. türk bayragini öyle isgal zamaninda kimse cekemiyordu yukaraya. hedef tahtasi haline geliyordun yoksa. yani postaneler ve karakolar disinda sadece Galatasaray lisesi bayragi cekmis yukaraya. örnek olarak mesela diyelim ahmet okulu türk bayragini cekdi binada o bina isgal eden ingilizler tarafindan derhal yikilirdi herhalde.

Galatasaray eğer fransız kulübü ise diğer Türk kulüplerine Allah böyle Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmayı nasip etsin

026.png

Üst Alt