Galatasaray’ın ‘Çatı’ Kararı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’ın ‘Çatı’ Kararı

Cevap: Galatasaray’ın ‘Çatı’ Kararı

Çalışmalar şimdi başlasın montajı sezon sonunda yapılsın o kadar da zor bir iş değil yahu..:yenieek:

Basdan beri bizim yönetim hic bir zaman catiyi kapatmayi düsünmedi demisdim, hatta o catti acilisda olmazsa 100 yil sonra da olmaz dedim, halen öyle düsüniyorum. Hayir herzaman ve heryerde reklami yapilmis olmasa bosverin gidin derdim, ama ugruna ASY'den vazgecildigi icin o stadin catisini bende istiyorum.

1.) cimlere hic birsey olmaz, kapaklar her zaman kapali olmayacak, yani kapakli ve üstü acik bir stadin simdikinden hic bir farki olmaz

2.) karda kisda ve yagmurda önemli maclardan önce stadin üstü kapansa, zemnin mac sirasinda cok daha iyi olur. Hatta UEFA'nin veya TFF'nin izin verdigi maclarda kapali bir sekilde oynanir. Bu önemli bir faktör olur.

3.) Elbete bir kac milyon dolar tutacak bu kapaklar, ama gereksiz ve elimizde patlayacak transferler yerine 2-3 milyon dolar harcasinlar iste kapaklar icin. 30 > futbolla ahlakalarini kesimis sözde yildizlari izleyecegimize ve sirf para icin türkiye gelenleri izlemek yerine kapaklari taksinlar.

4.) stadin daha cok eksigi var, koltun dizayni ve renk dizayni tamamen asymetric ve objektif bir görünti veriyor.

Ben hala kapak felan görmeyiz diye düsüniyorum.

388260_10151374093375269_830015141_n.jpg

Basdan beri bizim yönetim hic bir zaman catiyi kapatmayi düsünmedi demisdim, hatta o catti acilisda olmazsa 100 yil sonra da olmaz dedim, halen öyle düsüniyorum. Hayir herzaman ve heryerde reklami yapilmis olmasa bosverin gidin derdim, ama ugruna ASY'den vazgecildigi icin o stadin catisini bende istiyorum.

1.) cimlere hic birsey olmaz, kapaklar her zaman kapali olmayacak, yani kapakli ve üstü acik bir stadin simdikinden hic bir farki olmaz

2.) karda kisda ve yagmurda önemli maclardan önce stadin üstü kapansa, zemnin mac sirasinda cok daha iyi olur. Hatta UEFA'nin veya TFF'nin izin verdigi maclarda kapali bir sekilde oynanir. Bu önemli bir faktör olur.

3.) Elbete bir kac milyon dolar tutacak bu kapaklar, ama gereksiz ve elimizde patlayacak transferler yerine 2-3 milyon dolar harcasinlar iste kapaklar icin. 30 > futbolla ahlakalarini kesimis sözde yildizlari izleyecegimize ve sirf para icin türkiye gelenleri izlemek yerine kapaklari taksinlar.

4.) stadin daha cok eksigi var, koltun dizayni ve renk dizayni tamamen asymetric ve objektif bir görünti veriyor.

Ben hala kapak felan görmeyiz diye düsüniyorum.

Başkan projenin maliyeti 15 milyon liraya yakınmış..:D

Daha stad Gs ye devredilmedi arkadaşlar bu yüzden kulüp devir bitmeden stada masraf yapmak istemiyor.

Başkan projenin maliyeti 15 milyon liraya yakınmış..:D

basdan yapilsaydi inanki bu kadar olmazdi, simdi sök yeniden tak felan dogru olabilir. Ama 15 milyon halen ucuk bir rakam gibi geliyor bana. Avrupada evet o kadar tutar, ama türkiyede o kadar tutmamasi lazim diye düsüniyorum. en fazla yarisi felan, ama tam olarak bilmiyorum tabi.

Stadı devrederken çatıyı ona göre raylı sisteme uygun yapıldığın söylemişlerdi umarım gerçekten de uygun yapmışlardır...

Birde Açılır kapanır sistem olursa sadece yağışlı havalarda kapatırlar yani sürekli kapalı olmaz o yüzden çimler veya ortam etkilemez.. Ha kapalı olduğunda Akustik 2 katına çıkacaktır.. Buda müthiş bir uğultu çıkacaktır

Başbakan olayına gelince hala oradaysalar gerçekten takıntıları vardır demektir çünkü orası miting yerine döndü taraftarlar arasında bundan rahatsız olanlar da oldu tıpkı Tenis şampiyonasında olduğu gibi.. Tepki doğrudur yanlıştır ama kaç yıl geçti aradan bu kadar kinci olduklarını düşünmüyorum..

Geçen sene Arena'daki kurultay boşuna mı yapıldı sanıyorsunuz?

Birde bazi isleri yaparken dogru yapmak lazim, hep fasa fiso islerle ugrasiyorlar. Ikiye bir cimleri degistirmek felan daha cok pahaliya geliyordur. Örnegin Schalke gibi cimleri disari atabilsek, o zaman hem cimler daha iyi olurdu hemde konser veya baska organizsayonlarda cimler yipranmazdi. Sonucda cimleri disari atabilmek elbette yüksek magliyetli olurdu, ama uzun vaadeli olarak kazanci olurdu.

Schalke'de buz hokeji yada diger organizayonlar bile oluyor.

basdan yapilsaydi inanki bu kadar olmazdi, simdi sök yeniden tak felan dogru olabilir. Ama 15 milyon halen ucuk bir rakam gibi geliyor bana. Avrupada evet o kadar tutar, ama türkiyede o kadar tutmamasi lazim diye düsüniyorum. en fazla yarisi felan, ama tam olarak bilmiyorum tabi.

:D:D Başkan bence çok az fark vardır çünkü bu nanenin ana malzemesi çelik,çeliğin ton fiyatı belli gerisini var sen düşün..:D:D Ayrıca ben de kapatılması taraftarıyım.Ölçüleri alınıp projesi yapılsın,üretilsin montajı da sezon sonu yapılsın.Aksi halde çalışmalara sezon sonu başlanırsa aşağı yukarı 6 aya yakın süreceğinden dolayı yine yapılamaz..:D

:D:D Başkan bence çok az fark vardır çünkü bu nanenin ana malzemesi çelik,çeliğin ton fiyatı belli gerisini var sen düşün..:D:D Ayrıca ben de kapatılması taraftarıyım.Ölçüleri alınıp projesi yapılsın,üretilsin montajı da sezon sonu yapılsın.Aksi halde çalışmalara sezon sonu başlanırsa aşağı yukarı 6 aya yakın süreceğinden yani yine yapılamaz..:D

Zaten simdi olmaz, yaz aylarina getirmek lazim :) UEFA mac oynanan takimlarin stadinda calismalara izin vermiyordu galiba? Ama seninde dedigin gibi, planini programini iyi yapmak lazim.

sezon bitince hemen baslamak lazim, gerekirse ilk maclari hep deplasmanda oynamak lazim, yeni sezonda avrupa maclari baslamadan bitmis olmasi lazim. Ama her zaman diyorum, hersey plan programm meselesi.

Gönülden Galatasaraylilar yapsa bazi seyleri, o zaman hersey daha iyi olurdu. Taraftarin gördügü düsündügü seyleri düsünemiyorlar mi yoksa islerine mi gelmiyorlar anlamiyoruz.

birsekilde bir sponsor bulamiyorlar mi bu cati yapimi icin, koysunlar sponsorun ismini catinin üstünde ve altina olsun bitsin.

Çatıyı seffaf yaparsın güneş ışıgı alır zaten acılır kapanır olcagı icin şimdi ne kadar sıkıntı oluyosa en fazla o kadar sıkıntı olur cimler icin halbuki bunu en basta düşünüp raylı sistem yapılmalıydı bu mimar nasıl bitirmiş okulunu anlamıyorum hic yaratıcılık yok herifte stadın içi dengesiz dısı insaat:eek: bir akustigi muthiş onuda o yapmamıstır herhalde

olur kardes

Burda ezbere konusanlar var cati konusunda.

Bi kere cimler zarar falan gormez, ACILIR KAPANIR bir cati yapilacak. Cok yogun yagmur, kar donemlerinde mac saatinden bir kac saat once kapatirsin, mac sonrasi tekrar acarsin. Yilda 50 saat bile kapali kalmaz. Bu mu yani cimlere zarar vermek? Guldurmeyin beni. Baskan hep cimlerden falan bahsediyor ama bildigin bile bile goz gore gore yalan soyluyor. Bu taraftari enayi yerine koyamazlar. Tamamen kapali bir cati olsa tamam dogru diyecegim ama 50 saat bile kapali kalmayacak olan bir catidan bahsediyoruz. Adi ustunde ACILIR KAPANIR bir cati yapilacak.

Üst Alt