Okan Buruk | ARŞİV - Sayfa 421 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Final performansı berbat gidiyor. Son 7 resmi maçta 3 galibiyet var. Öne geçtiğimiz 4 maçta üstünlüğü koruyamadık, 3'ünde puanları bıraktık. Ligde ciddi avantaj sahibiydik bunu kaybettik, kupadan elendik. Oyunculara ilişkin krizleri yönetmekte zorlanıyor, sürekli birileri arıza çıkarıyor ya da saha içinde gevşek hareketlerle ciddi zararlar veriyor. Kendimi bildim bileli Galatasaray şampiyonluk yarışına girdiyse bir şekilde ipi göğüslemiştir, hele hele önde olduğu bir yarışı hiç vermemiştir. Ama bu adam şampiyonluğu verebilecek kapasitede biri olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Kalan 5 maçta bu performansa benzer bir birşey ortaya çıkarsa şampiyonluk gidecek, orası kesin.

Şimdi gel gelelim bjk maçı özelindeki duruma.. Ben gibi sıradan biri dahi ilk yarı bittiğinde fizik olarak ciddi ciddi ezildiğimizi görüp, teknik taktikten bağımsız bu maçın fiziksel mücadele gerektirdiğini ve bu yüzden 2.yarı başlamadan 3 adamın direkt değişmesi gerektiğini söylerken, sayın hoca golü yiyene dek beklemeyi uygun gördü. Sonra da dedi ki, tam değiştirecektik golü yedik bilmem ne.. Ya kardeşim, Allah aşkına değişiklik için 2.yarının ilk 10 dakikasını oynamanın izahı mantığı ne?? Herifler seni ilk yarıda cüsseleriyle ezmiş, Gedson denen adam orta sahanı hallaç pamuğuna çevirmiş, sol tarafın otoban olmuş, neyin bekleyişi bu, devre bittiğinde değişsene... Koca 45'te sadece 1 şut atmışsın 1 !!! O da es kaza gol olmuş, hazır yenik durumda değilken işleri düzeltmeye çalışsana.. Hadi birşey yapmadın, bari Rashica ile Kerem'in yerlerini değiş, şu Rosier - Redmond dominasyonuna bir çare üret. Yok arkadaş ezbere bir anlayış ile böyle bir derbi deplasmanında sanki Anadolu takımına oynarmış gibi saçma sapan gevşek bir oyun oynatmayı tercih etti. Maça dair en ufak bir hazırlık dahi yapmadığı ve maçın hiç içinde olmadığı o kadar belliydi ki..

Ben söyleyeyim, bu maç eğer milat olmazsa, kendine çeki düzen vermezse bize felaketi yaşatır. Bu saatten sonra hakemmiş fenermiş anlamam, bu şampiyonluğu almak zorunda. Galatasaray elindeki şampiyonluğu hiçbir zaman vermemiştir, vermemelidir. Nerde olduğunun bir zahmet farkına varsın, tüm emeklerimizi heba etmek için çabalıyor adeta.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

3-4 kez defans ard arda sadece 3 kişi yakalandi arka arkaya. Gol geliyor kaleyi boşaltıyoruz ve teknik direktör var.. tamamen hoca hatası bu maç bana göre..

Gereksiz isler kovaliyorsunuz

Bjk macinda yedigimiz ilk gol den sonra konsantrasyon kaybi yasadi takim 10-15 dk organize olamadik ve devre oldu

Ilk 30 dakika oyun ve skor olarak üstün olan taraf bizdik

Devre arasi tabiki soyunma odasinda uyarilarda bulunmustur

Berkan ve midstjo’yu oyuna alacakti hatta iki oyuncu da hazirliklarini tamamlamisti oyun durmadi ve muslera ile oliviera’nin yaptiklari hata ile geriye düstük

Elestirilecek noktalar var bjk maci icin ama genel olarak takim lider ve bunun en büyük sebeblerinden biri Okan hoca bu gercegi hic bir sonuc veya elestiri degistiremez

Ayrica sampiyon olacagiz,ilk gün ne dediysem hala arkasindayim bu takim sampiyon olacak

35 dakika golü yiyene kadar üstün oynadik ve rahattik kalemize gelemediler. Önde bastık defanslari dan dun vurdu topa
Oliviera sebelegi b.k gibiydi golude yedirdi panik olduk. Ölü essegi canlandirdik. Sergio çıkınca daha iyi olduk bence ama son pasları veremiyoruz ne yazikki. Yanlış tercihler yapılıyor. Oliviera 2. Devre çıksaydı golü yemezdik. Onlar risk alacaktı işimiz kolaylasacakti. Oyuncu değiştirme çok önemli bir olay

Gereksiz isler kovaliyorsunuz

Bjk macinda yedigimiz ilk gol den sonra konsantrasyon kaybi yasadi takim 10-15 dk organize olamadik ve devre oldu

Ilk 30 dakika oyun ve skor olarak üstün olan taraf bizdik

Devre arasi tabiki soyunma odasinda uyarilarda bulunmustur

Berkan ve midstjo’yu oyuna alacakti hatta iki oyuncu da hazirliklarini tamamlamisti oyun durmadi ve muslera ile oliviera’nin yaptiklari hata ile geriye düstük

Elestirilecek noktalar var bjk maci icin ama genel olarak takim lider ve bunun en büyük sebeblerinden biri Okan hoca bu gercegi hic bir sonuc veya elestiri degistiremez

Ayrica sampiyon olacagiz,ilk gün ne dediysem hala arkasindayim bu takim sampiyon olacak
2. yarı bence maca iyi basladık düstügümüz bölümde golü yedik

Yav bence de bugün 2.yarı yapmadığı değişikliklerle maçı verdi ama azıcık adaletli yönetilse şu lig en yakın rakibimizden 10 puan öndeydik bugün..Bugün puan farkı 3 diye unutulacak ve normalleştirilecek mi şu ana kadar yapılanlar..Sadece a.gücü ve başak maçları normal yönetilse bugün itibariyle en az 8 puan gerimizdeydi fb

Son dönemde puan kaybedilen maçlarda tek ekstra kayıp karagümrük..Konya maçında hakem rezilliği yaşanmasa o maçı da kazanmıştı..Bjk şu an ligin en formda takımı belki de onlara deplasmanda kaybetmek de normal sonuç...

Adam sıfırdan kurulmuş takımla bu kadar rezilliğe rağmen büyük avantajla giriyor son 5 maça..

Şu son 5 maçta saçma sapan hareketleri bırak artık hoca oynatma şu adekugbe denen herifi olivierayı kes bu noktadan da bir şey vermeye kalkarsan daha kapısından giremezsin buranın diye düşünüyorum

Amir-Salih-Gedson orta saha hattına karşılık, Torreira-Oliveira ikilisinin en formda halleriyle bile ezileceği o kadar belliydi ki...

Okan Hocayı çok seviyorum ama belli ezberlerin dışına çıkamıyor oluşu büyük hayal kırıklığı maalesef. Sahada işler kötü giderken müdahalelerde geç kalmasına ise zaten alışkınız. İkinci yarı 2. golün geldiği 58. dk ya kadar orta sahamız transit geçiliyordu, 3-4 tane de net pozisyon vermiştik. Golü yiyene kadar beklemesinin mazereti diye söylediği ve söyleyeceği her söz, 'özrü kabatinden büyük' kabilindendir vesselam...

Son düzenleme:
Amir-Salih-Gedson orta saha hattına karşılık, Torreira-Oliveira ikilisinin en formda halleriyle bile ezileceği o kadar belliydi ki...

Okan Hocayı çok seviyorum ama belli ezberlerin dışına çıkamıyor oluşu büyük hayal kırıklığı maalesef. Sahada işler kötü giderken müdahalelerde geç kalmasına ise zaten alışkınız. İkinci yarı 2. golün geldiği 58. dk ya kadar orta sahamız transit geçiliyordu, 3-4 tane de net pozisyon vermiştik. Golü yiyene kadar beklemesinin mazereteti diye söylediği ve söyleyeceği her söz, 'özrü kabatinden büyük' kabilindendir vesselam...
Gol yiyince rahatladı değiştirdi iste

Okan Hocayı çok seviyorum ama belli ezberlerin dışına çıkamıyor oluşu büyük hayal kırıklığı maalesef. Sahada işler kötü giderken müdahalelerde geç kalmasına ise zaten alışkınız. İkinci yarı 2. golün geldiği 58. dk ya kadar orta sahamız transit geçiliyordu, 3-4 tane de net pozisyon vermiştik. Golü yiyene kadar beklemesinin mazereteti diye söylediği ve söyleyeceği her söz, 'özrü kabatinden büyük' kabilindendir vesselam...

İşler iyi giderken ana plana sadık kalmak iyidir ama işler kötü giderken Okan buruk net sıkıntılı bir hoca, ya ne bileyim 3-5-2 oyna, 4-3-3 oyna, farklı bir şey yap, asla 4-2-3-1 olayından vazgeçmiyor, ve her seferinde sonuç da alamıyor, bundan dolayı diyorum Okan hoca şampiyon yapsa bile uzun süreli kalamaz, oyun içinde hamle yapamayan hoca uzun seneler büyük takım calistiramaz, Okan hoca da çoğu hoca gibi ezberci, kafasında bir plan var ve ne olursa olsun o plandan devam ediyor.

Doğru kadro budur

Boey-----nelson- abdulkerim---dubois

--------------------torreira-----------------
---------mertens-----------berkan

Rashica--------icardi------------kerem

Maalesef defans savrukluğuna çare bulamadı. Bu mentalite ile maalesef devam edilmemesi gerekir kendisi ile. Gecikmeden hamle yapılmalı sezon sonu için bir isim netleşmiş olmalıdır.
Maçın sıcağı sıcağını yazmış idim yorumu, Okan Hoca'yı seviyorum aslında, haksızca olmuş yazdığım yorum, bunun için kendimi eleştiriyorum. Bu noktaya kadar getirdi, ve artık neticelendirmesi onun elinde. Kendi kariyerini bir açından belirleyecek kalan maçlarda. Başarılar hocam, inşallah bu süreçten en iyi şekilde çıkartırsın Galatasaray'ı ve kendini.

Şampiyon olacağımızı düşünüyorum ama asıl sınavı seneye çok çok beklentiler içerisinde değilim çok karamsar da değilim ama şu anlık nötrüm. Şu ana kadar göze çarpan hoca performansı gösteremedi umarım gereken maçlarda gereğini yapar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt