09 / 10 Sezonu için kadro yorumlarınız ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

09 / 10 Sezonu için kadro yorumlarınız ?

Cevap: 09 / 10 Sezonu için kadro yorumlarınız ?

T.D.:

Roberto Mancini

Frank Rijkaard

formation: 4-3-3

transfer:

Suazo

Oliviera

V. Nistelrooy

D. Cisse

Linderoth 500k euroya gider

Lincoln 6M euroya gider

Ümit 1M euroya gider

Nonda 1M euroya gider

Meira 7M euroya gitti

Carrusca 1M euroya gider

M. Güven 500k euroya gider

Orkun 1M euroya gider

Yaser de 1M euroya gider

18M euro bütçe + 10M sponsor parası etti size 28M euro

Ochoa 7.5M euroya gider

Sakho 3M euroya gelir

Dzeko 7M euroya gelir

Lulinha 4M euroya gelir

M. Sarp sezon sonu geliyor zaten

Aurelio da 4M euroya gelse

TD'de Lucescu olsa;

Kadro şöyle

-----------Ochoa----------

Uğur--Sakho-Servet--Hakan

----------M.Aurelio---------

Kewell-----Lulinha------Arda

------Baros------Dzeko-----

4-3-3 oynamak istiyorsak

------M.Topal------

---xxxx----Ayhan---

xxxxx : Ayhan'dan daha iyi teknige sahip oyunun iki yönünü oynayabilen bir adam lazım,Mesala Barça'nın o bölgedeki yedek oyuncusu Gudjonsen gibi

4-4-2 oynamak istiyorsak gereken sadece Baros'un yanına Nistelrooy,Dzeko tarzı adam almamız ;)

-----------Van nistelrooy------------

--------------Lincoln----------------

Arda-----------------------Kewell---

---------Topal-----Aurelio-----------

Hakan----Servet----Transfer---Ugur

-------------Transfer---------------

TD Rijkaard

4-3-3 oynamak istiyorsak

------M.Topal------

---xxxx----Ayhan---

xxxxx : Ayhan'dan daha iyi teknige sahip oyunun iki yönünü oynayabilen bir adam lazım,Mesala Barça'nın o bölgedeki yedek oyuncusu Gudjonsen gibi

4-4-2 oynamak istiyorsak gereken sadece Baros'un yanına Nistelrooy,Dzeko tarzı adam almamız ;)

Gudjohnsen ne zaman iki yönlü orta saha oyuncusu oldu? bu sezon 2-3 maçta oynadı diye öyle mi oldu yani?

Vallahi şu kadarını söyleyeyim.

Edin Dzeko'yu getirebilenin ellerinden öperim. :D

HBak1tLm_Pxgen_r_311xA.JPG

Gudjohnsen ne zaman iki yönlü orta saha oyuncusu oldu? bu sezon 2-3 maçta oynadı diye öyle mi oldu yani?

Evet Chelsea deyken forvet oyuncusuydu ama Guardiola geldiginden beri Gudjohnsen iki yönlü orta sahası oldu

Ayrıca bu sene 2 maç oynadımadı NTVSpor bu sene Barça'nın hemen hemen bütün maçlarını verdi ve bende hepsini izledin rakamsal olarak tam bilmiyorum ama en az iniesta kadar forma şansı buldugunu biliyorum hatta ondan daha da çok oynamış olabilir malun iniesta bu sene uzun sakatlık dönemi geçirdi ;)

Ve bir not daha düşiyim Gudjohnsen bu sene hiç forvet mevkisinde oynamadı,hep Xavi'nin yanında oynadı ;)

Evet Chelsea deyken forvet oyuncusuydu ama Guardiola geldiginden beri Gudjohnsen iki yönlü orta sahası oldu

Ayrıca bu sene 2 maç oynadımadı NTVSpor bu sene Barça'nın hemen hemen bütün maçlarını verdi ve bende hepsini izledin rakamsal olarak tam bilmiyorum ama en az iniesta kadar forma şansı buldugunu biliyorum hatta ondan daha da çok oynamış olabilir malun iniesta bu sene uzun sakatlık dönemi geçirdi ;)

Ve bir not daha düşiyim Gudjohnsen bu sene hiç forvet mevkisinde oynamadı,hep Xavi'nin yanında oynadı ;)

komik misin, nesin bilmiyorum ki? Iniesta sakat değilken sürekli oynuyor. Gudjohnsen'den çok çok daha fazla oynadı bu sene. Iniesta sakat diye sadece Gudjohnsen oynamadı yerine. Busquets, Keita, Hleb de oynadı orta sahada. Iniesta yokken Gudjohnsen oynuyor diye bir şey yok yani.

Gudjohnsen forvet oynamadı demişsin bir de, oynadı.

hadi oynadı sayalım. 80 yıldır forvet oynayan adam 10 maç orta sahada oynadı diye orta saha olmaz.

komik misin, nesin bilmiyorum ki? Iniesta sakat değilken sürekli oynuyor. Gudjohnsen'den çok çok daha fazla oynadı bu sene. Iniesta sakat diye sadece Gudjohnsen oynamadı yerine. Busquets, Keita, Hleb de oynadı orta sahada. Iniesta yokken Gudjohnsen oynuyor diye bir şey yok yani.

Gudjohnsen forvet oynamadı demişsin bir de, oynadı.

hadi oynadı sayalım. 80 yıldır forvet oynayan adam 10 maç orta sahada oynadı diye orta saha olmaz.

Sorunlumuzun arkadaşım,Barça'nın bu sene hemen hemen tüm maçları 90 dakika seyrettim benden iyimi bileceksin deli etme beni :mad: İniesta yokken genelde onun yerine Gudjohnsen oynadı

Hleb bu sene çok az şans buldu,Keita ve Busquets ise oyunu soğutmak için genelde Yaya'nın yanına alınıyorlar yada deplasman maçlarında yaya ile birlikte oynuyorlar.

Barça orta sahasının as oyuncuları bu şekildedir ...

---Yaya---

Xavi-İniesta

İniesta sakatken

---Yaya----

Xavi--Gudjohnsen

Hatta iniesta sakat degilken bazı deplasmanlara

-------Yaya-------

----Xavi--Gudjohnsen

Messi--Eto--İniesta

Barça'yı bu sene takip edenler çok iyi bilir Guardiola takımda çok rotasyon yapıyor 2 maç ard arda aynı takımla çıktıgını hatırlamıyorum ...

Birde gudjohnsen forvet oynadı demiş :mad: varsa kanıdın koy ortaya

Ben hiç onu alalım bunu satalım olayına girmeyeceğim ne başarımız var bu yıl sıfır!Kasaya giren kısıtlı ve harcama az ama öz olmalı.Ne kazandıysa takım ancak maaşları öder kalan bakiye ancak stadın tamir vs. ancak yeter belkide takviye ister. Bence geçmiş yıllardaki gibi tamir için sponsor bulmak lazım.

Gelirsek transfere

Kalecilerimiz;Kiralık De Santics, Orkun, Aykut.Santics son maçlarda iyi sayılırdı ama günü gününü tutmuyor.Bursaspor'un kalecisi İvankov'u alırdım.Eğer gelmeyi isterse yaşı 33 olduğu için transferi mümkün.Aykut mutlaka gönderirdim çünkü 2003 yılından bu yana Galatasaray'da ve yıllarca Mondragon'dan zerre kadar birşey öğrenmediğini geçen yıl ispatladı! Cassio Ramos'u kaleye almak mümkün Brezilya'nın genç milli takımlarında forma giyen başarılı bir kaleci.1Milyon Euro bile değildir bonservisi 21 yaşında 1,95 boyunda.Başarısız bir Avrupa macerası oldu.Hollanda'ya PSV Eindhoven'na transfer oldu Gomes'in yerine ama bekleneni veremedi kiralandı.Yerine İssakson alındı.Galatasaray gibi köklü bir kulübün teklifine hayır diyemez.

Defans bloguna gelirsek; Servet defans blogunda sabit olmalı etrafına gelecek isimlerde önemli ama Servet olmayınca ne lig kalır Avrupa.Emre Güngör Servet'le iyi bir ikili seneye bu ikili oynar.Emre Aşık iyi bir yedek olur gerçek bir profesyonel ama çok sert her müdahalesini korku içinde izliyoruz 'kart gelir mi?' diye.Gençlerden birinide yedek olarak takıma adapte edersek stoper meselesi çözüme kavuşur.

Bekler konusunda sağ bek tamamen iyileşirse Uğur oynar iyileşmezse Sabri'yle devam derim.Serkan Kurtuluş'la dönüşümlü oynar.Alt yapıdanda bir genç adapte edilirse takıma sağ bek olarak fena olmaz.

Sol bek Hakan Balta ve yaşından dolayı Alparslan'a şans tanırım.Volkan'ı satmak ya da kiralamak en doğrusu olur.

Orta sahada Mehmet Topal'ın satılmasına karşıyım çünkü takımı ayakta tutan isimdir Mehmet Topal.Mehmet Topal ve Barış ikilisiyle hiç oynamam takımın işleyen yerine çomak sokmak olur bu.Ayhan'ı maç içinde Mehmet ya da Barış'ta düşüş olduğunda oyuna sokarım.Alt yapıdan çıkaracağım bir genci bu istihdam ederim bu mevki için.Mehmet Güven'i satardım çünkü yaşını aldı artık bu saatten sonra gelişmesi zor görüldü ki gelişmiyor.

Arda seneye kalırsa ne ala kalmazsa alt yapıda Emre Çolak , İrfan Başaran, Oğuz Sabankay elbet birini yerine monte edilir.Unutmayın Carrusca var ne kadar.Belki değişmiştir Meksika'da, değişmediyse bile ben kaybetmekten değil kazanmaktan yanayım.Özel programlarla yola gelir Del Piero için Juventus az uğraşmamış.

Kewell satılmamalı 45 dakika oynuyorsa eğer Hasan Şaş'la maçı yarıyarıya oynayabilir.Ferdi Elmas kiralanmalı ya da satılmalı.Ya tutarsa diye yapılan transfere en güzel örnek.Aydın Yılmaz Burak hocanın bahsettiği huylarından vazgeçip futbol oynamaya niyetlenmezse satılmalı.

Lincoln'e gelirsek Lincoln sorumluluk verilerek adam edilebilir.Mutlaka ve mutlaka elde tutulmalı yerine Abdurrahman ya da Marruska gibi bir futbolcu alınacaksa hiç satılmasın dokunmasınlar!Ama yerine kendisi gibi Avrupa'da tanınan, büyük takımlarda oynamış bir futbolcu, bir oyun kurucu 10 numara gelecekse satılsın.Alt yapıdaki gençlerden Emre, İrfan, Oğuz'da açsınlar gözlerini 2-3 yıl gibi zaman diliminde o forma kendilerinin olabilir.

Forvet hattımız dağ gibi görünüyor ama bu dağ fare doğurur!Ümit Karan, Nonda, Baros, Yaser, Serkan ne kadar çok forvetimiz var değil mi? Ama içlerinde faal olan bir tek Baros gerisi ya sakat ya da zihnen tatilde.Ümit ve Nonda astral seyahatteler.Yaser bu takımın oyuncusu değil.Yaser'e bu şans verileceğine kirada her attığımızda bu kulübün geleceği evlatları diye mangalda kül bırakmadığımız gençlerimize neden vermedik bu yıl zarar mı olur du?Öncelikle Cem Sultan, Özgürcan, Cafercan'a bu takımda artık yedek olarakta olsa şans verilmeli 30-34 yaşında lök gibi adamlar sahada dolaşacağına 19-20 yaşında bu gençler sahada civa gibi aksınlar.Hakan Şükür 18-19 yaşında yedekten as takıma çıkarak o kariyeri yapmış.Bu çocuklara bugün güvenmezsen ne zaman güveneceksin satalım onların istikballerini karartmayalım madem.

Sercan'ı transfer etmek güzel olurdu ama kamyonla para isterler bonservisine Sercan'ın aklını çelip Bursa'da oynamam diye yönetime rest çektirirsek (Lincoln gibi) mecburen satarlar Sercan'ı.Eğer bu iş olmazsa Bank Asya'nın gol kralı Orduspor'dan Brezilyalı Mezenga'yı alırdım.20 yaşında 1,83 boyunda fiyatı en fazla 1,5 milyon dolar.Bu sezon 20 gol attı.Mezenga geleceğin forveti mutlaka alınmalı.

En az parayla en iyi, en kaliteli takımı kurmaktır marifet milyon dolarlık adamlarla bende takım kurar oynatırım.Genç yetenekler değerlendirilmeli imkanlar dahilinde.Olgun ama profesyonel futbolculara bu takımda yer verilmeli.Alt yapı yabana atılmamalı oradaki yetenekleri harcıyoruz haberimiz yok.Nistelrooy, Aurelio falan gibi isimleri buraya yazmadım.Eğer gelirlerse yazarız o başka.

Takımdan satacağım ya da kiralayacağım isimler; Linderoth, Volkan Yaman, Aydın Yılmaz, Mehmet Güven, Yaser Yıldız, Ferdi Elmas, düzelmezse ki hiç ışık vermiyor Ümit Karan.

Mümkün olursa alacağım 4 isim var Cassio Ramos, İvankov, Sercan Yıldırım ya da Bruno Mezenga.

Kiradan gelecek Necati ve Carrusca unutulmamalı.Tabi düşeş bedavaya Avrupa'dan 30+ ve 30'luk yıldızlara kimse hayır diyemez bulunursa alınmasında beis olmaz.Hiç transfer yapılmasa dahi iyi bir kadro elimizdeki kadro.Alt yapıdan ya da transfer edilecek 1 forvetten başka transfere gerek olmadan devam edebiliriz.

Teknik Direktörün iyi olsun bu takımla çok şey başarır.Gönderilmesi gerekenler gitse bile 1-2 transferle iyi işler yapılabilir.

Benim için en büyük transfer Mircea Lucescu olur.Adam harcamaz devamlı oyuncusunu kazanmaktan yanadır.Oyuncum yok, sakatım var vs. gibi bahaneler üretmez kim varsa onu oynatır.Kulübün maddi durumuna en uygun teknik direktör kendisi...

----------- nistelrooy----Baros -----------

Hakan----Servet----Pablo---Belletti

-------------LeoFranco---------------

süper bir kadro olmuş bu kadro ile saglam oynarız

----------- nistelrooy----Baros -----------

Hakan----Servet----Pablo---Belletti

---------------Baros -----------

--------------Lincoln -----------

Hakan----Servet----Pablo---UgurU(düzelmesse ilk buraya transfer şart)

bu da olabilir bize leo franco ve aurelio transferleri yeter...

ozgurcan emre colak murat akça gibi bir kaç genci de takıma kazandırmalıyız en azından biraz denensinler...ki ozgurcan forvet yoklugunda ilac gibi gelebilir... arkadaşın yukarda yazdıgı gibi bruno mezenga ve ozgurcan forvet ihtiyacımızı cok iyi karşılar...

Raporu sundu!

Yöneticilerimizin olağanüstü toplanarak, sunulan rapor doğrultusunda yeni sezonun muhtemel kadrosunu masaya yatırdığı öğrenildi.

Olaylı Fenerbahçe derbisinin hemen ardından transfer için bir kez daha düğmeye basan yönetimimizde, Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, tek yetkili olarak Avrupa seferine çıkmıştı. İtalya’dan başlayıp, İspanya ve İngiltere’ye geçen genç yönetici, İstanbul’a dönerek Başkanımız Adnan Polat’la bir araya geldi.

Yöneticilerimizin olağanüstü toplanarak, Üstünel’in hazırladığı rapor doğrultusunda yeni sezonun muhtemel kadrosunu masaya yatırdığı öğrenildi. Bu görüşmeler sırasında en somut gelişmenin, Atletico Madrid kaleci Leo Franco’nun transferinde yaşadığı belirlendi.

Korkmaz’a bilgi verilecek

Yabancı transferinde öncelikle bir kaleci, stoper ve santfor almayı hedefleyen Sarı-Kırmızılılarımız, yerli transferinde de Gaziantepspor’dan İsmail Köybaşı ve Kayserispor’dan Ali Turan’la ilgileniyor. Prensip anlaşması sağlanan Bursasporlu Mustafa Sarp ile sezon sonunda resmi sözleşme imzalanacak. Yönetimimiz bu görüşmenin ardından teknik direktörümüz Bülent Korkmaz’la da istişarede bulunacak.

Kaynak: Fanatik

Gudjohnsen bal gibi forvet oyuncusudur, gerektigindede forvetin arkasinda oynamisdir.

Gudjohnsen bal gibi forvet oyuncusudur, gerektigindede forvetin arkasinda oynamisdir.

Barça'nın bütün maçlarını izledim bu sene,bana 1 tane forvet oynadıgı maçı göster haklısın diyecem

Yanlız Forvet olmadıgını iddaa etmiyorum asıl mevkisi forvettir ama bu sene bütün maçlarını orta sahada oynamıştır ;)

Üst Alt