#1 Claudio Taffarel - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yok değil mi ortada Taffarel ? En azından bir açıklama yapılsa ?
Ne kadar amatör yönetildiğimizin kanıtı burada.

Taffi’yi severim. Ama gidip gidip geri gelmesi canımı sıkıyor. Gelmesin.

Çiftlik mi ulan burası?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taffi reis'in FIFA ya verdigi röpörtajin Galatasarayla ilgili kismini hizlica tercüme ettim demin ögle yemegi esnasinda. Güzler seyler söylemis, mahrum kalmayin.

• Galatasaray tarihinin en unutulmaz döneminde kulüpte bulundunuz. Uefa Kupasi Finali icin Arsenal büyük favori iken, sizin kahramanliginiz Galatasaray'in penaltilarda kupayi kazanmasina yardimci oldu. Bunun hakkinda neler hatirliyorsunuz?
Her saniyesini hatirliyorum. Cok iyi bir takima sahiptik. Her oyuncu gercekten iyiydi, hocamiz da iyiydi. Yabanci oyuncularimiz mükemmeldi - Hagi zaten Hagi, Popescu ve Brezilyali Capone de vardi. Arsenal Avrupanin en güclü takimlarindandi, ama biz maca kendimize cok güvenerek ve korkusuz ciktik. Eger maca korkarak ciksaydik Bergkamp, Henry, Petit, Vieira, Overmars, Kanu parca parca ederlerdi. Acikcasi bizi bayagi baski altina aldilar, ama biz iyi savunduk ve bizim de iyi anlarimiz oldu, mac penaltilara kaldi ve tanriya sükürler olsun ki biz kazandik. Bu zafer Galatasaray tarihine kazindi. Ve biz bunu hak ettik. Arsenal kötü oynamadigi bir macti . Herseyi denediler ama bizi gecemediler ve biz iyi oynadik. Bu hem oyuncular hem de taraftarlar icin cok gurur verici birsey.

• Ondan sonra da Süper Kupa da Real Madrid'i 2-1 alt üst ettiniz
Real Madrid dünyanin en büyük kulüplerinden biri, kadrosu süper yildizlarla dolu. Ama bizim hissimiz "Hadi gidelim ve onlara günlerini gösterelim" di - 11'e 11, Monaco da tarafsiz saha. Bence o gün biz Real Madrid den cok daha iyiydik ve acikcasi böylesine bir rakibi böyle bir oyun ile devirmek cok güzel bir duyguydu.

• Hagi den bahsettiniz. Kendisi hakkinda ne düsünüyorsunuz?
Fevkalade bir futbolcu. Kendisi tarihin en iyileri arasinda yer almayi hak eden birisi. Ben hayatimda Hagi gibi sut ceken bir futbolcu görmedim - kesinlik ve güc. Oyun görücü ve paslari bambaska bir seviyedeydi. Galatasaray da gercekten cok güzel bir hikaye yazdi, ayni baska kulüplerde de oldugu gibi. Biz futbolcular icin cok önemliydi, bizim basarimizin temeliydi ve taraftarlarin onu Galatasaray da oynamis en iyi oyuncular arasinda gördügünü düsünüyorum.

• Peki Galatasaray taraftarlari nasil?
Sahane. Kesinlikle sahane. Büyük fark yaratiyorlar. Takimin onlara ihtiyac duydugu an, takima her zaman gerekli motivasyonu veriyorlar. Deplasmanda oynadiginiz zaman da sizinle oluyorlar. Buna inanmak icin bunu görmeniz lazim - ic sahada oynarcasina bir his veriyorlar. Asla unutmayacagim bir mac vardi deplasmanda Uefa Kupasinda Dortmund ile oynuyorduk. Herkes bilir Dortmund taraftarlari tutkuludur, ama orada Dortmund taraftarlarindan daha cok Galatasaray taraftarlari vardi! Bu inanilmazdi ve size cok ilham veriyordu. Ve siz onlari her zaman duyabilirsiniz!

Kaynak: Welcome to FIFA.com News - Taffarel: It was a joy to watch Maradona - FIFA.com

Üst Alt