#1 Fernando Muslera (K) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
dün yenilen gollerde hatası yoktu ama ben bıktım ilk şutun gol olmasını görmekten. şampiyonlar liginde bir maç kurtar be aslanım.

avrupa'da büyük performansının galibiyetle sonuçlandığı tek maç schalke deplasmanıydı heralde. onun dışında zaten bize yakın veya daha iyi takımlara karşı oynadığımızda patladığımız için karnesinin kötü olması normal. terim dönemi içerdeki psg ve real maçlarında bizi tarihi farklardan kurtaran adamdı. herkes luyindama'nın mbappe'yi kovalamasını hatırlıyor da o maçta sadece di maria'nın 2-3 karşı karşıyasını çıkaran da bu adamdı. ilk terim dönemi hakemin şerefsizliği ve kazmatorluğumuzdan gol atamayıp muslera'nın penaltı dahi çıkardığı ama kaybettiğimiz manu deplasmanı da aynı şekilde.

o yüzden ligde başka, avrupa'da başka olayı traş. ligde yediği saçma gol sayısı avrupa'dakine tur bindirir hatta. muslera aynı muslera ama avrupa'da yalı sürtüğü heriflerin hükmüyle yabancı sınırı darlaması olmadığı için heriflerin girdikleri ''net'' pozisyonları daha yüksek yüzdeyle bitirmesi şaşırtıcı değil.

Hem hatasi yoktu diyorsun hemde maci kurtar diyorsun.

Atilan gollerin hepsi yakindan ve cok net gol vuruslari. Ederson da olsa dunku macta ayni golleri yerdi.
dün hatası yoktu ve sampiyonlar liginde kurtardığı maçta olmadı. gayet net değil mi cümle? hatta bahsi artirayim ilk gelen şut gol oluyor bizim kalemizde.

dün hatası yoktu ve sampiyonlar liginde kurtardığı maçta olmadı. gayet net değil mi cümle?
Kalecinin on plana cikmasinda en onemli etken takim olarak defans kurgusunu daha on planda tutmaktan gecer, arkalarda fazla bos alan birakmayacaksin rakip oyunculara. Zaten bir taraftan hatasi yok deyip diger yandan imali bir sekilde kaleciyi isaretlemenden bahsediyorum.

Zaten dunku macta gayet iki kritik pozisyonda net kurtaris da yapti , bunu da demeden gecmeyelim.

Hatası yoktu ama artık yaş aldığı da belli oluyor. Prime o sakatlıklardan önceki Muslera imkansız denilen pozisyonları kurtarıyordu ha öyle bir kaleci bulabilir miyiz? Çok zor. Muslera da yaşlanıyor artık aldığı maaşı 1 milyona düşürüp 1-2 sezon yedek olarak kalmasını isterdim bu yabancı sınırı olmasa ama kendisinin de ülkesinde planları varsa yerini nasıl dolduracağız vallahi merak ediyorum.

Hatası yoktu ama artık yaş aldığı da belli oluyor. Prime o sakatlıklardan önceki Muslera imkansız denilen pozisyonları kurtarıyordu ha öyle bir kaleci bulabilir miyiz? Çok zor. Muslera da yaşlanıyor artık aldığı maaşı 1 milyona düşürüp 1-2 sezon yedek olarak kalmasını isterdim bu yabancı sınırı olmasa ama kendisinin de ülkesinde planları varsa yerini nasıl dolduracağız vallahi merak ediyorum.
Erden Timur yeniden sozlesme yapmak istediklerini gecen hafta aciklamisti. Muslera evet derse uzatacagiz galiba, burada asil soru Muslera kalmak istiyor mu yoksa ulkesine mi donmek istiyor? Cocuklarin egitimi icin ulkesine donme planlari varmis demisti Erden bey. Bizimkilere kalsa uzatmak istiyorlar sozlesmesini.

Yabanci kuralina gelirsek bu sezon o konuda nihai bir karar bekleniyor ve bu karar onumuzdeki 5 sezonu kaplayacak. Cogu takim serbest olmasini istiyor, umarim dogru karari verirler artik diyelim.

Erden Timur yeniden sozlesme yapmak istediklerini gecen hafta aciklamisti. Muslera evet derse uzatacagiz galiba, burada asil soru Muslera kalmak istiyor mu yoksa ulkesine mi donmek istiyor? Cocuklarin egitimi icin ulkesine donme planlari varmis demisti Erden bey. Bizimkilere kalsa uzatmak istiyorlar sozlesmesini.

Yabanci kuralina gelirsek bu sezon o konuda nihai bir karar bekleniyor ve bu karar onumuzdeki 5 sezonu kaplayacak. Cogu takim serbest olmasini istiyor, umarim dogru karari verirler artik diyelim.
Erden Timur'un açıklamalarından zaten Muslera'nın önümüzdeki 2-3 sezonda ülkesinde oynayıp bırakmak istediği tarzı bir izlenim aldım. Yoksa 1-1.3 civarı bir fiyata uzatmak en mantıklısı açıkcası Muslera sonrası için ciddi bir korkum var aklıma Franco, Zapata'lar falan geliyor Mondragon bile Muslera'nın yanında vasat kaleci yani. Brezilya'da wonderkid diyebileceğimiz iyi kaleciler var ama kalecilikte uyumda çok önemli o yüzden Muslera sonrası için tırsmıyorum desem yalan olur.

Kalecinin on plana cikmasinda en onemli etken takim olarak defans kurguyu daha on planda tutmak olmaktan gecer, arkalarda fazla bos alan birakmayacaksin rakip oyunculara. Zaten bir taraftan hatasi yok deyip diger yandan imali bir sekilde kaleciyi isaretlemenden bahsediyorum.

Zaten dunku macta gayet iki kritik pozisyonda net kurtaris da yapti demeden gecmeyelim.
imada bulunmuyorum doğrudan söylüyorum şampiyonlar liginde performansini beğenmediğimi daha önce de yazdım. bu arenada geri düştükten ve çeviremedikten sonra birkaç kurtarış yapmanın çokta önemi olmuyor bana göre.

imada bulunmuyorum doğrudan söylüyorum şampiyonlar liginde performansini beğenmediğimi daha önce de yazdım. bu arenada geri düştükten ve çeviremedikten sonra birkaç kurtarış yapmanın çokta önemi olmuyor bana göre.
CL'ye girmemizde başrollerdendi Muslera. Hata yaptığı bir golde yok. Sen imkansızı yapmadı diye performansı yetersiz diyorsun gibi. Bu da biraz saçma.

Sen rakip oyunculara bosluklar birakirsan elin kaliteli ayaklari da golu atar. Kaleciden ne beklersin? Apuk sapuk goller yemesin en azindan, kurtarmasi gerekenleri tutsun. Senin hucum oyuncularin yakaladiklari gol pozisyonlari atamiyor diye kaleciye de yuklenmen dogru degil, bu bakis acini acil degistirmen gerek çünkü Sampiyonlar Liginde zaten üst düzey oyunculara karşı oynuyorsun, elimizde bir Courtois falan alacak gücümüz yok.

Sen rakip oyunculara bosluklar birakirsan elin kaliteli ayaklari da golu atar. Kaleciden ne beklersin? Apuk sapuk goller yemesin en azindan, kurtarmasi gerekenleri tutsun. Senin hucum oyuncularin yakaladiklari gol pozisyonlari atamiyor diye kaleciye de yuklenmen dogru degil, bu bakis acini acil degistirmen gerek.
bakış açımı bayern kalesine çeviriyorum kalecisinin yaptığı kritik kurtarışları görüyorum.

Üst Alt