#10 Dries Mertens - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#10 Dries Mertens

Sefer, oliveira, mertens bu adamlara sağlam kondisyon yükleyemezsen yüzde yüz hallerini göremezsin. Hücuma liderlik edebilecek mentali var ama işte güçlendirebilecek miyiz soru işareti.

Hocanın neden akbabayla başlamak zorunda kaldığı belli. Çok istekli ama fiziksel olarak kesinlikle hazır değil. Umarım en kısa zamanda ideal 11 ile başladığını görürüz.

neden sneijder'in son zamanı gibi ceza sahasına kesinlikle girmeden durdu anlamadım. ilerleyen dönemde regista gibi oynatmaz inş okan buruk.

neden sneijder'in son zamanı gibi ceza sahasına kesinlikle girmeden durdu anlamadım. ilerleyen dönemde regista gibi oynatmaz inş okan buruk.
Okan Buruk yaptığı Gomis değişikliği ile takımı bayağı geriye götürdü bence, zaten işlemeyen bir Seferovic yanına sadece gelirse vururum tarzında bir Gomis daha attı sahaya atmasına da Giresun zaten 5-6 adamla kendi ceza sahasını vatan toprağı gibi koruyordu Seferovic ve Gomis gibi ağır 2 adama dönüp vuracak vakit filan vermezler kolay kolay

Bir de bu ikili sahadayken Mertens oyuna girince adam ceza sahasının içine girecek pozisyon bulamadı ki. Giresun takımı olduğu gibi kendi ceza sahasının içinde, biz de üstüne üstlük Seferovic, Gomis hatta Boey i filan ceza sahasının içine hapsettik. Mertens oynayacaksa bayağı bildiğin ileri uç forveti gibi oynamalı

Karşısına stoperi almalı, kaleyi görebileceği yerlerde topla buluşmalı. Adamın işi orta alanda top alıp Gomis e gol attırmak değil ki. Neyse olur böyle şeyler yavaş yavaş takım oturup fizik olarak yukarı çıktıkça bu saydığımız olayların hiçbirini anmayız inşallah ilerdeki maçlarda

Yalniz bircok kisi Mertens’i sadece 10 numara olarak dusunuyor. 4-3-3 e donersek Kerem’i keserek Kanat forvet oynar.

Ben soyle bir 11 dusunuyorum.

Muslera

Kazim Abdulkerim Nelson Dubois

Torreira
Midstjo Oliveria

Mertens Seferovic Yunus

Bence gayet de iyi bir takim olur.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İsteği ve çabasını beğendim ama fiziken çok eksik durumda şu aşamada büyük beklentiler içinde olmamak lazım. İlerleyen süreçte en büyük gücümüz olacaktır muhtemelen.

Bu adamı 10 numaraya koyup verimini düşürmenin bi alemi yok. Bu takıma kreatif bir adam alınmalı. Bu görevi Mertens ya da Akbabaya vermekle, sıtına 10 nolu formayı geçirmekle olmuyor.

Topu ayağına yapıştıran, gerektiğinde kolay adam eksilten, ara pasının ne olduğunu bilen bir oyuncuya Sneijder'den beri ihtiyacımız var diyoruz ama dinletemedik. Kapanan takımlar bizden 3 puanı alıp gittiği bir ortamda çilingir oyuncu lazım, yeter artık bu mesajı 7 senedir 70 kere yazdım. Gidin alın şu Pereira tarzı bir adam mümkünse de onu. Marcao'dan gelen parayı böyle bir adam için harcayın.

Son düzenleme:
Üst Alt