10 Yıl Boyunca Bir Adada Kalsaydınız, Yanınıza Alacağız 10 Eşya? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

10 Yıl Boyunca Bir Adada Kalsaydınız, Yanınıza Alacağız 10 Eşya?

- tonlarca kuru Pilav
- tonlarca kuru Makarna
- balık avlama seti
- Ateş Yapma Kit
- Outdor Tencere
- İçme Suyu*
- XXL Model İsviçre Çakısı
- Solar Enerji Panel Kit
- SAT-Telephone
- Laptop (SAT-İnternetli +18 için )
_____
*(Solar ile çalışan ufak Tuzlusu-Tatlısu Jeneratörü)

Son düzenleme:
"Kalsaydınız" diyorsan, zaten kalmışız bitmiştir demektir. Sağ kaldıysak ne mutlu. O yüzden soruyu "kalacaksınız ve yanınıza alacağınız 10 eşya" olarak düşünüyorum.

10. yıl sonunda o adadan gelip alacaklar mı? Ne olacak? Bu da önemli. Ama cevabı beni ilgilendirmeden oradan bir an önce kurtulmak için gerekli olan tüm teçhizatı yanımda alırdım. Mesela bir sürat motoru. Onu çalıştıracak benzin. Su. Paket yiyecekler... Bunlar oldu mu en kısa sürede o adadan kurtulurum.

"Kalsaydınız" diyorsan, zaten kalmışız bitmiştir demektir. Sağ kaldıysak ne mutlu. O yüzden soruyu "kalacaksınız ve yanınıza alacağınız 10 eşya" olarak düşünüyorum.

10. yıl sonunda o adadan gelip alacaklar mı? Ne olacak? Bu da önemli. Ama cevabı beni ilgilendirmeden oradan bir an önce kurtulmak için gerekli olan tüm teçhizatı yanımda alırdım. Mesela bir sürat motoru. Onu çalıştıracak benzin. Su. Paket yiyecekler... Bunlar oldu mu en kısa sürede o adadan kurtulurum.
Valla benim amacim kalip yerlesmekti :)

Adanın ilkel olması dışında bilgi verilmemiş. Öyleyse adada su ve tuz kaynağı+meyve ağaçları olduğunu, soğuk iklimde yer almadığını, zehirli yılan ve akrep bulunmadığını varsayıyorum. Ed Stafford'un tüm maceralarını ikişer üçer kez izlemiş, primitive technology kanalını takip eden, lost izlemiş birisi olarak listeyi yapıyorum.

1- kaliteli bir el baltası. Boyutunun küçük olması nedeniyle bıçak olarak da kullanabilirim. Olmadı adadaki taşlar da kullanılabilir.
2- ihtiyacım olacak kadar ip. Ağ örerek balık yakalayabileceğim gibi kuş tuzakları kurabilirim. Sarmaşık ve ağaç kabukları da o işi görür tabi.
3- kibrit veya çakmak. 20 küsür yıl önce izcilik kampında çubukları sürterek ateş yakmanın ideal şartlarda bile 1 saat sürdüğünü gördüm ve hergün ateşle zaman kaybetmek istemiyorum.
4- antibiyotik
5- evde alkol üreten adamların alet edevatı.
6- kuru fasulye, nohut, mısır gibi yetiştirilmesi kolay bitkilerin tohumu.
7- sabun
8- su bardağı
9- bulaşık süngeri
10- naylon poşet

Adanın ilkel olması dışında bilgi verilmemiş. Öyleyse adada su ve tuz kaynağı+meyve ağaçları olduğunu, soğuk iklimde yer almadığını, zehirli yılan ve akrep bulunmadığını varsayıyorum. Ed Stafford'un tüm maceralarını ikişer üçer kez izlemiş, primitive technology kanalını takip eden, lost izlemiş birisi olarak listeyi yapıyorum.

1- kaliteli bir el baltası. Boyutunun küçük olması nedeniyle bıçak olarak da kullanabilirim. Olmadı adadaki taşlar da kullanılabilir.
2- ihtiyacım olacak kadar ip. Ağ örerek balık yakalayabileceğim gibi kuş tuzakları kurabilirim. Sarmaşık ve ağaç kabukları da o işi görür tabi.
3- kibrit veya çakmak. 20 küsür yıl önce izcilik kampında çubukları sürterek ateş yakmanın ideal şartlarda bile 1 saat sürdüğünü gördüm ve hergün ateşle zaman kaybetmek istemiyorum.
4- antibiyotik
7- sabun
8- su bardağı
9- bulaşık süngeri
10- naylon poşet
diğer maddeler profesyonelce yazılmışken, bulaşık süngeri ne kadar gerekli üstat :unsure:

4- antibiyotik
7- sabun
8- su bardağı
9- bulaşık süngeri
10- naylon poşet

Ben "Solar panel ile çalışan Laptopu" devre dışı yapıp Ahmet Hakan Deniz 'i alıyorum 10. Şey olarak.
Stefforddaş daki analitik yaklaşımına ve tecrübesine hayran kaldım. İş var alırım.

Sen ilk günde bir "Putcher/Putter" da yaparsın değil mi ?

23131756_1819666318254091_1783677095925231060_n.jpg

4- antibiyotik
7- sabun
8- su bardağı
9- bulaşık süngeri
10- naylon poşet
Naylon poşetle yemek atıklarını toplayıp okyanusu kirletme planların mı var reyiz

Üst Alt