#15 Milan Baroš - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #15 Milan Baroš

Eleman çoğunlukla doğruları söylemiş,niye böyle bi kutuplaşma oluyorkine?

Baros'un ben de ayrılmasını istiyorum, ama krampon renginden dolayı bile laf edecek kadar saçmalayanlarla işim olmaz. Doğru düşüncenin bile bir söyleniş tarzı var, her aklına geleni yazarsan arada kaynayıp gider hepsi.

Baros'un ben de ayrılmasını istiyorum, ama krampon renginden dolayı bile laf edecek kadar saçmalayanlarla işim olmaz. Doğru düşüncenin bile bir söyleniş tarzı var, her aklına geleni yazarsan arada kaynayıp gider hepsi.

evet.

haklısın ağa

baros saygıyı hakeden bir adam ve bu çerçevede yani futboluyla eleştirin.

kendisinden bende haz etmiyorum

kendini yere atıyor birde hakeme bakıyor birşey verecekmi diye. dün o vurdugu top golde olabilirdi. sorun bu degilki. adam ayagında top tutamıyor. gücsüz. biri omuz koyunca yamuluyor. ben böyle topculara ayar olurum. tamam barosu zamanında ben övdüm ama ozamanlar iyiysi. şu anda görüyoruzki yetersiz. anca aldıgı paranın yarısına tamah edecek bu takımda yedek kalacak yoksa kapı orda. bu takım barosun oyuncagı degil.

Hakemlerin Baros´u takmamasi da bu yüzden zaten. Bazen öyle sacma hareketleri var ki, Galatasarayli bile küfür edebiliyor. Baska takim taraftarlari veya hakemler nasil etmesin?

- 3 saniye ayaginda top tutamiyor

- 3 saniye top süremiyor

- 3 saniye ayakta kalamiyor

- Paslasamiyor

Yani daha ne olsun ki? Yine de elimizdeki diger cakma forvetlerden iyidir Baros. Yedekte otursun iste. Sezon sonunda bakariz

su anda liderligimizin en büyük sebebi olan 9 maclik seriyi ve baros'un bu 9 mac icindeki performansini unutmayin.

elestirin, ama ölcülü elestirin. bir de dünkü macta necati ile kiyaslayin.

Uzuluyorum reis sanirim yavas yavas bitme goruntuleri vermeye basladi dun sahada resmen yurudu. Baros'a kotu futbolcu asla demiyorum ama sanirim eger hedefimiz gelecek sezon CL'de bi yere gelmek varsa ozaman muhakak genc ust duzey forvet almamiz lazim.

Uzuluyorum reis sanirim yavas yavas bitme goruntuleri vermeye basladi dun sahada resmen yurudu. Baros'a kotu futbolcu asla demiyorum ama sanirim eger hedefimiz gelecek sezon CL'de bi yere gelmek varsa ozaman muhakak genc ust duzey forvet almamiz lazim.

forvet'te gencler pek is yapamıyor, tecrubeli ne yaptıgını bilen oyuncu gerekir [Berbatov gibi].. kanatlar genc olsun, gobek belli zaten.

Baros'un performansını ben de hiç beğenmiyorum. Kadıköy'de sakatlandıktan sonra bir daha toparlanamadı,eski performansını yakalayamadı. İnişli çıkışlı bir form düzeyi var. Sene sonu takımdan gönderilmesi de gündemde - ki ben de bunu isteyenlerdenim - ama bu adama pembe krampon giyiyor,karı kız gibi demek saçmalıktır. Yapıcı eleştiriler bizi daha ileriye taşır,herkesin kendi fikrini paylaşması gayet güzel ama bu fikri önce bir mantık süzgecinden geçirip öyle paylaşmakta fayda var.

Bazı arkadaşları bu güzide mekana davet ediyorum.

dusunen_adam.jpg

Yemek arasındaydım. Şenol arkadaşımız biraz fazla ağır olmuş kusura bakma. Bu kadar da değil.

Baros bizi üzüyor. Ve bunu sadece formsuzluk da değil disiplin sorunu ve devamlılığını göstermemesi ile de yapıyor .Ancak ne vefasız demek doğru (erken bir kanı) ne de krampon rengi vs... Pembe kramponu gayet de güzeldi:)

Neyse. Biz bir camiayız. Ve önce Galatasaray'ın çıkarları konuşur. Buna Fatih Terim'den, Hasan'a, Hagi'ye, Selçuk İnan'a ve Ü.Aysal'a aklınıza kim gelirse dahildir. Her kim zarar veriyorsa teşekkür edip yollar ayrılır. Hizmet edene de para+sevgi+saygı ve jubile ile teşekkür edilir. Forması asılır. Durum budur. Burası vefa-körü körüne sevme yeri değildir. Futbol bir takım oyunu ise aksayan bölgeye yeni alternatif üretmek durumundayız yoksa geçen seneye yine döneriz. O yüzden Baros bu çizgiyi devam ettirecekse ki öyle görünmüyor yollar ayrılmalı teşekkür edilmeli. Durum budur. Bize bizi en az 1 adım daha ileriye taşıyacak isimler lazım.

Kardeşlerim fazla abarttım biliyorum ama bu adamı savunmamız yerine kötü oynadığını beyi olarak bitmiş olduğu kabullenelim.. Baroş falan hiç bir futbolcuya ağır alf demicem.. Şampıyon oldukdan sonra en ağır laflarla eleştirilerim..

Vefayı Baros'ta bulamayanlar kendilerine baksın o duygu var mıymış içlerinde?

Eleştiri yapacaksanız da dozajında yapın abi. Oturduğunuz yeri ilham kaynağı olarak almayın. Elmander ne zaman olmayan pozisyonu gol yapmış? Arena'daki FB maçını hatırlıyorum sadece. Seyret bakalım 9 maçlık seriyi, adam gibi seyret ve gör bakalım Elmander'e kim boş alan çıkarmış? Baros kaç tane gole doğrudan katkı yapmış bi bak. Veya Baros ve Elmander partnerken kaç pozisyona girip kaç gol atmışız bi bak. Bak bakalım o seride kim ne kadar gol ve asist yapmış. Ben senin için transfermarkt.de'deki verilere bakayım hemen.

12 ve 20. haftalar arası:

Milan Baros: 9 maç, 5 gol, 7 asist

Johan Elmander: 8 maç, 4 gol, 3 asist

_

Artık alışılmış, herkes "Baros sakatlanıyor, güçsüz, kendini atıyor, top süremiyor, hırçın" laflarını ezbere okuyor Baros'un kötü olduğu maçlardan sonra. Hatta kötü olmasına da gerek yok, bi pozisyon harcasın, gol ve asist yapmasın hemen "Baros yolcu". Çok net hatırlıyorum 9 maçlık serinin başında, yani 2-1'lik Sivas maçında "Baros güçlenmiş, koşabiliyor artık, top sürüyor." cümlelerini.

Ha bi de hırçın dediğimiz Baros bu sene 20 maça çıkmış Ligde ve 2 sarı, bir de kırmızı kart almış. Demek ki gelişme var. İşinize geleni görüyorsunuz abi çok net. Adam bi kırmızı kart aldı diye bitti mi? 9 maçlık seri olmasaydı şu anda 9 farkla birinci olamazdık. O serinin en önemli parçalarından biri de Baros-Elmander ikilisidir. Neco-Elmander bi yere kadar işler, ki gördük Fenerbahçe maçında. Neco iyi güzel de Baros kadar iyi pozisyonlara giremiyor. Kapasitesi belli.

Neyse kime neyi anlatıyorsam... Siz önceki senelerden alışılagelmiş klişe lafları kullanmaya devam edin, bu sene Baros'un ne yaptığını görmezden gelin bi maçta kırmızı kart aldı diye. Ha bi de dün kötü oynadı diye. Dünkü performansı için Baros suçlanacak adam değil, maç kondisyonu yetersizdi. Elmander'i de gördük sezonun ikinci yarısına berbat bi performansla başladığında. Koşuyor ediyor diye bişey denmedi [densin demiyorum]. Baros'un ettiğ mücadele görmezden geliniyor ama. Çünkü bu kadar anlıyorsunuz. Baros'un oynadığı maçları seyredin, nasıl pozisyona girmişiz görün. Tek yaptığınız gol olunca sevinmek, golü ve asist yapanı kutlamak olmasın. Orada atılan gol kadar defansa hata yaptıran adamın da payı var ama bunu kimse görmüyor. İstatistiklere bayılıyoruz biz abi. Elmander 11km koşuyor diye göklere çıkarılıyor ama Baros tek maçta en az 4-5 pozisyonu tamamen kendi zekasıyla hazırladığında kimsenin umrunda olmuyor. Baros gol atamayınca, asist yapamayınca "Kötüydü". Bi bak bakalım kaç pozisyon bulmuşuz onun sayesinde. Fenerbahçe maçında pozisyona girerken bi taraflarımızı yırttık, zar zor pozisyona girdik tek kale oynamamıza rağmen. İki tane düz forvet vardı çünkü sahada. Biraz insaf.

geldiği ilk yıl dışında adam gibi performansla oynamayan, seyirci ve yönetimi uyutan bir futbolcu.

Ama seyirci de haklı. Hakan Şükür'den sonra adam gibi bir forvet gelmediği için bu adam çıktı 1 sene top oynadı, millet tapıyor.

Parasını alıyor. Sadece yatıyor. Futbolla alakası yok.

Bir elmander asla değil.

Yazıklar olsun.

Bu takımdan git.!

Baros ben bildim bileli ortalarda etkili oluyor. Ama bizde kanattan orta bile gelmiyor nerdeyse bu sezon. İki orta geldi maçın başına ve ikisinde de Baros vurdu topa dikkat ederseniz. Ama güçsüz olduğu kesin ama oyun yapısına göre Necati'yle oynaması çok zor Baros'un.

Çok geri geldi dün Necati'yle ama Elmander-Baros ya da Elmander-Necati hep başarılı olur. Zaten bitmiş olsaydı Baros Elmander'le oynadığı zaman o kadar yararlı olmazdı.

En önemli özelliği koşuları Baros'un ama takım böyle oyanayamdığı sürece yoruyor kendini ve saçmalıyor bazen. Baros Fenerbahçe maçında ve dünkü maçta serbest vuruşlarda dikkat edin topu hep kaleye vurdu. Çünkü koşuları çok iyi. Takımın onu yormaması gerek ve topu onla buluşturması gerek. Bunlar olmayınca ve de eski gücünde olmayınca çok yıpranıyor ve böyle oluyor maalesef.

Üst Alt