16/17 Son 16 M:1 | Manchester City 5-3 Monaco | MS | 21 Şubat | Tivibu Spor 3 - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Son 16 M:1 | Manchester City 5-3 Monaco | MS | 21 Şubat | Tivibu Spor 3

Osmanlıdan beri devam eden bahane, Türk şike lobisi ona izin vermiyorsa öbürüne de vermez merak etme, yabancıdan korkacak hali yok.

Altyapı oyuncularındaki sorun altyapı hocalarının Türk olması olabilir. Almanya 3 milyon Türk'ten Mesut Özil, İlkay Güngoğan, Hakan ve nicelerini çıkarıp milli takımında oynayacak kadar iyi yetiştiriyorsa burdaki 80 milyon Türkten de o kadar yetişir, sanırım aradaki fark altyapılarda verilen eğitim. Minik yaş gruplarından A takıma kadar yıllarca bir ekolden (aynı ekol olacak) yabancı ekipler getirip adam yetiştirirsen burdan da ordaki gibi adamlar çıkar.

Bunu kimse ciddiye almıyor ama artık Türk takımları eskisi gibi büyük maaşlarla transfer filan yapamayacak, veya 3-5 yılda bir FFP'den ceza alıp oturacak. Bunun kaçışı yok. Öyle Fransa'nın en yetenekli gençleri de Galatasaray'a filan gelmez, daha iyi takımlar var Fransa'da Ingiltere'de vs gidecek, çünkü bizi büyük takım ve lig olarak görmüyorlar, zaten iyi yeteneklerin fiyatları da 10-12 milyondan başlıyor 50-60 milyona kadar yolu var. Yani orda da çocuk gibi alıp getirip yine geliştirmek zorundasın, geliştiremezsen çöp diye yollarsın parası cebine girer.

Herkesin yaptığını bi Türk takımları yapamıyor, UEFA bile Galatasaray'ın FFP savunmasında "döviz kurlarında artış oldu savunmasına "bana ne, genç oyuncu oynatsaydın" cevabı vermiş. Ben şimdi söylüyorum, en çok 5 yıla yine ceza alıcaz.

Türk futbolunda sürekli bir engelleme ve tamamen siyaset müdahalesi var. Özellikle son 10 yılı detaylı inceleyelim ortalama 2-3 ayda güzel bir rapor çıkarılır 1000'lerce sayfa, kaynak ve detay.

Fenerbahçe şike yaptı veya yapmadı 2010-2011 sezonu bol şike ve şaibeli bir sezondu değil mi? Ne oldu? 6-8 tane takım ve 10'dan fazla adam yakalandı. Aklı başında insanlar, adalet gecikirse ortalık karışır ve herkes futboldan soğur dedi, öyle de oldu. Her neyse bu önemli değil.

Galatasaray 2011-2013 arası iyi bir dönem yakaladı, daha iyi transferler yapacaktı pat diye 5 yabancı oyuncu şartı konuldu. Sonra FB şikeden affedildi ve yabancı serbest bırakıldı ama Galatasaray çökmüş vaziyetteydi.

Daha çok yazacak şey var özet geçiyorum.

Şimdi senin ülkende spor tamamen ağır kapitalizmin esiri olmuş. Futbol maçlarının özetlerini bile izleyemiyorsun bedava. Eskiden yani 2010 ve öncesinde; ATV-Star-TGRT-Show-Kanal D vs... her karasal yayın yapan kanal da gece gündüz maç özetleri oluyordu. Spor programları, futbolcu röportajları yayınlıyor, haftanın golü, haftanın maçı, haftanın futbolcusu vs... adı altında güzel programlar yapıp sürekli futbolu lanse ediyorlardı herkese. Şampiyonlar Ligi'nde 8 maç varsa hepsi bedava izlenebiliyordu. Türk takımlarının Avrupa maçları bedava izleniyordu. Bunların hepsini bitirdiler. Ondan sonra bu yayıncı kuruluş adı altında bir şey türettiler ve bu kuruluş sanki boğazına silah dayanmış da ihaleye girmiş gibi, herşeye müdahale ediyor ve para kazanamıyorum diyor. Arkadaş sen aylık ortalama 100TL'ye paket satarsan, iptal ettirmek istediğinde bir ton sorun yaşatırsan seni ancak aylık gelir düzeyi 6000TL ve üzeri olan adam alır belki. Çevrem de hiç 1400-1600-1800-2000-2500TL maaş alıp maç alan görmedim. Daha doğrusu zor para kazanan kimse almıyor ve alamaz da.

Kısaca genç oyuncu çıkar oynat ilerinin planını yap olayı Türkiye'de yalan. Türkiye'de başarı anlık ve hızlı olmak zorundadır. Yoksa başaramazsın. İzin vermiyorlar çünkü. FB UEFA'dan ceza alınca yabancı sınırı yine gelecek mesela bunu görmek zor değil.

Hoş futbolun başında YD varken zaten ne planı yaparsan yap, o adamın başkanlık yaptığı bir oluşumdan hiç bir halt olmaz. Malum parti seçmeni gibi göz boyanır her sene, 2 GS 1 FB 5 yılda bir BJK şampiyon olur çoğunluğu sorgulamayan cahil kitle de bununla mutlu olur geçer gider. Yapacak bir şey yok.

Türk futbolunda sürekli bir engelleme ve tamamen siyaset müdahalesi var. Özellikle son 10 yılı detaylı inceleyelim ortalama 2-3 ayda güzel bir rapor çıkarılır 1000'lerce sayfa, kaynak ve detay.

Fenerbahçe şike yaptı veya yapmadı 2010-2011 sezonu bol şike ve şaibeli bir sezondu değil mi? Ne oldu? 6-8 tane takım ve 10'dan fazla adam yakalandı. Aklı başında insanlar, adalet gecikirse ortalık karışır ve herkes futboldan soğur dedi, öyle de oldu. Her neyse bu önemli değil.

Galatasaray 2011-2013 arası iyi bir dönem yakaladı, daha iyi transferler yapacaktı pat diye 5 yabancı oyuncu şartı konuldu. Sonra FB şikeden affedildi ve yabancı serbest bırakıldı ama Galatasaray çökmüş vaziyetteydi.

Daha çok yazacak şey var özet geçiyorum.

Şimdi senin ülkende spor tamamen ağır kapitalizmin esiri olmuş. Futbol maçlarının özetlerini bile izleyemiyorsun bedava. Eskiden yani 2010 ve öncesinde; ATV-Star-TGRT-Show-Kanal D vs... her karasal yayın yapan kanal da gece gündüz maç özetleri oluyordu. Spor programları, futbolcu röportajları yayınlıyor, haftanın golü, haftanın maçı, haftanın futbolcusu vs... adı altında güzel programlar yapıp sürekli futbolu lanse ediyorlardı herkese. Şampiyonlar Ligi'nde 8 maç varsa hepsi bedava izlenebiliyordu. Türk takımlarının Avrupa maçları bedava izleniyordu. Bunların hepsini bitirdiler. Ondan sonra bu yayıncı kuruluş adı altında bir şey türettiler ve bu kuruluş sanki boğazına silah dayanmış da ihaleye girmiş gibi, herşeye müdahale ediyor ve para kazanamıyorum diyor. Arkadaş sen aylık ortalama 100TL'ye paket satarsan, iptal ettirmek istediğinde bir ton sorun yaşatırsan seni ancak aylık gelir düzeyi 6000TL ve üzeri olan adam alır belki. Çevrem de hiç 1400-1600-1800-2000-2500TL maaş alıp maç alan görmedim. Daha doğrusu zor para kazanan kimse almıyor ve alamaz da.

Kısaca genç oyuncu çıkar oynat ilerinin planını yap olayı Türkiye'de yalan. Türkiye'de başarı anlık ve hızlı olmak zorundadır. Yoksa başaramazsın. İzin vermiyorlar çünkü. FB UEFA'dan ceza alınca yabancı sınırı yine gelecek mesela bunu görmek zor değil.

Hoş futbolun başında YD varken zaten ne planı yaparsan yap, o adamın başkanlık yaptığı bir oluşumdan hiç bir halt olmaz. Malum parti seçmeni gibi göz boyanır her sene, 2 GS 1 FB 5 yılda bir BJK şampiyon olur çoğunluğu sorgulamayan cahil kitle de bununla mutlu olur geçer gider. Yapacak bir şey yok.

Hızlı başarı diye birşey yok. UEFA eskisi gibi zarar ederek veya borçlanarak transfere izin vermiyor, bu sadece Dursun yönetimi için geçerli bir durum değil. Bundan sonra hep geçerli olacak durum.

FFP bunun için çıkartıldı. Eskiden borçlanarak, devlet yardımı vs bütçelerle transfer yapılırdı. Ünal Aysal da kulübün olmayan parasıyla olmayan geliriyle zarar edecek şekilde transferler yaptı, UEFA Avrupa'dan men etti, şimdi transfer yapılamıyor.

Fener de yapamıyor. Beşiktaş yeni fedadan çıktı, 2 sene sonra o da yine fedaya dönecek.

Kulübün savunmasında yönetim yabancı oyuncuların dövizle ödenen maaşları vs deyince UEFA da söylemiş, "BANA NE, GENÇ OYUNCU OYNATSAYDIN" demiş.

Kalkmış ekonomi böyle para yok deyip sonra çözüm transfer diyeni de ilk defa görüyorum.

Ya yapacaksın, ya da UEFA sana yaptıracak veya bugünkü yönetimle olduğu gibi transferde süründürecek ucuza adam arayacaksın.. Çünkü oyuncu satmadan bonservisli oyuncu almak bugünlerde zor. Satacaksın öyle alacaksın. Veya BeinSports birden bire vereceği paranın 2-3 mislini verecek, ki kafayı yemiş olması lazım. Dekoder satamıyor adamlar.

Son düzenleme:
Üst Alt