17/18 H:1 | Galatasaray 4-1 Kayserispor | MS | 14 Ağustos - Sayfa 150 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:1 | Galatasaray 4-1 Kayserispor | MS | 14 Ağustos

Uyku tutmuyor harbi hala takımın heyecanı var üzerimde.
Mac bitmesin istedim bi ara.
Yıllar oldu yıllar bu takım böyle oynamayalı.

GSCimbom Mobile App

İlk hafta hep güzel şeylerden bahsettikte arada birkaç aksaklığa da değinmek gerek. Bu takım hala duran toptan gol yiyor pozisyon veriyor. Bunlara çalışılmalı, takım bu kadar güzel oynarken bir duran topta bir çuval incir berbat olmasın sonra. Bir de ön alanda kaleciye yakın yerlerde topla gereğinden fazla oynuyoruz. Tamam paslaşmalar iyi, oyuncuların özgüvenleri de yerinde ama gene de orası mayın tarlası ve topu oralarda fazla tutmamalıyız.

İlk hafta hep güzel şeylerden bahsettikte arada birkaç aksaklığa da değinmek gerek. Bu takım hala duran toptan gol yiyor pozisyon veriyor. Bunlara çalışılmalı, takım bu kadar güzel oynarken bir duran topta bir çuval incir berbat olmasın sonra. Bir de ön alanda kaleciye yakın yerlerde topla gereğinden fazla oynuyoruz. Tamam paslaşmalar iyi, oyuncuların özgüvenleri de yerinde ama gene de orası mayın tarlası ve topu oralarda fazla tutmamalıyız.

Golu takim yemedi Muslera yedi. O golde hatanin yuzde 95 i Musleranin

Tekrar özeti izledim simdi de yedigimiz golde Tolga'nin yaptigi resmen hainlik.

Adam rakibi birakiyor mal mal izliyor topa sicrayip bombos sekilde kafa vurmasini bir de. Izlerken tekrardan delirdim, gecen sezon da kac defa yapmisti bunu.

Su herifi sokmasinlar ceza sahasina duran toplarda, ya rakibi takip etmez ya da elleri havaya kaldirir voleybol oynar gibi. Uzak dursun ceza sahamizdan Tolga.

Son düzenleme:
Maç sonu şunu düşündüm. Biz meğer futbol değil bir trajedi izliyormuşuz. Top kaybediyorlar 4 kişi basıp hemen geri kazanıyorlar. Rakip önde basıyor düzgün pas üçgenleri kurarak çıkıyorlar. Hazırlanan her bir hücum organizasyonu ders niteliğinde. Özellikle Gomis'in gol vuruşları şahane. Ama özellikle son goldeki bitiriciliği çok beğendim. Resmen astı tavana. Bu arada maçtan önce 11 yabancılı kadro yapan arkadaşlara yerli karşıtlığı nedeniyle kızıyordum. Fikrim değişti yapın abi :) Ama Serdar Aziz bu takımda olmalı, beğendim ben. Tolga maalasef gol atmasına rağmen gene sırıttı. Sinan Gümüş'ün oyuna girdikten sonra ıslıklanmasını doğru bulmadım. Beğenmeyebilirsin, kendisi de gitmek istiyormuş olabilir ancak o formayla sahaya çıkan futbolcuya hiç gereği yokken bir reaksiyon gösterilmesi benim taraftarlık anlayışıma terstir. Saygılarla iyi geceler

Taraftar Sinan'ın gevşekliğine tepkili. Burada oynamak istiyorsa oynasın, gitmesin istiyorsa gitsin buna lafımız yok ama sadece maaşını attırıp yeni sözleşme yapmak için Ali Cengiz oyunları yapmasın. Taraftar bunu görüyor, herkes farkında.

bugün bikez daha görüldüki 2 sene bu takım ortasahasız oynuyordu ndiaye ve fernando takımı 180 derece değiştirdi gomis de kaymak oldu üstüne

Sinan Engin şimdi kendisine gelen bir mesajı okudu,Galatasaraya yakın biriymiş yazan, Selçuk ve Sinan satılmış,Juventus tan bir solbek Transfer edilmiş

Muslera: Golde herkes hatayı Muslera'da buluyor ama bence alakası yok, 1 metreden vuruyor adam, üzerine geldi ama suç onda değil, genel olarak iyiydi.

Mariano: Yıllardır aradığımız bir bek bence, antrenmanlarda övüyorlardı gerçekten de hakediyormuş. Çalımları da iyi, ligin en iyi beki olabilir bu formuna devam ederse.

Maicon: Hava toplarının çoğunu kesti, hazırlık maçlarına oranla bayağı iyiydi. Bu sene çok maçta kurtaracak bizi bu adam.

Serdar: Ahmet Çalık'tan iyi olabilir, stopere transfer yapamazsak Ahmetle idare edebilir sanki.

Linnes: Carole'den 3 gömlek daha üstün, gerçi bugün bu oyunda Carole de olsa belki aynı performansı verirdi ama Linnes çok iyi bir sağ-sol bek yedeği olur.

Garry: Garry'i hiç ilk 11'de düşünmedik yaz döneminde. Ama bu formunu devam ettirirse ve Tudor 11'e koysa bir şey demem. Linnes gibi iyi bir yedek olabilir eğer yıldız bir sol açık alırsak. Almazsak da dediğim gibi 11'e konulabilir, almamız şart ama.

Tolga: Takımda kötü yoktu ama Tolga iyinin kötüsüydü sanki, çok pres yapıyor baskılı oynuyor ama fazla pas hatası yapıyor, vazgeçilemeyecek bir adam değil ama objektif olayım beğendim gerçekten bugün.

Fernando: Söyleyecek pek bir şey yok bu adam için, tamamen altın transfer.

Ndiaye: Takımın en iyisiydi, Fellaini mi Ndiaye mi deseler kesinlikle Ndiaye derim. Uzun yıllar sonra dikine oynayabiliyoruz artık.

Belhanda: Beklenilenin altındaydı sanki, gol attı falan ama biz ondan daha büyük işler bekliyoruz. İlerleyen haftalarda daha da toparlayacaktır, taraftar da arkasında zaten.

Gomis: Gol krallığında Burak ile çekişir bu sezon şampiyonluğa oynayabilirsek. Sürekli haberlerini görüyorduk ekstra çalışıyor, çabalıyordu. Bu maç gol atamazsa büyük stres olacaktı, şimdi 4-5 hafta gol de atmasa kafası rahat oynayacak, hele o Belhanda'ya yaptığı asisti muazzamdı, kalitesini orada anladım bu adamın.

Bu takıma Asamoah da katılırsa inanın güzel günler göreceğiz gibi. Erken konuşmak doğru olmaz ama uzun yıllardır böyle güzel bir başlangıç hatırlamıyorum ben, evet farklı kazandığımız olmuştur ama kesinlikle skora göre konuşmuyorum, ilk yarının sonlarına doğru bir oyuncuya 5-6 kişi baskı yaptık kapattık etrafını orada ben o ruhu görebildim. Bu ruh hiç dinmesin, alalım bu sene şampiyonluğu...

31.000 seyirci yazın bu anında ilk maça göre çok iyi bir rakam. Haftaya Osmanlıya yasladığımız vakit, hele birde Asamoah falan da gelirse 3. hafta maçında bilet bulamayız sanırsam :)

Maçtaydım yine.Çok keyifliydi.Ndiaye nin maçın başında taraftarı ayağa kaldırması görülmeye değerdi orada..

Çıplak gözle izlediğim için Belhandayı yorumlamak istiyorum.Tahminimden çok daha iyi bi başlangıçtı.Top ayağında güven veriyor.Ortasaha merkezde topla buluşmaları güzel.Kendisini bi şekilde boşa çıkarıyor.

Ndiaye yi yorumlamaya gerek yok heralde.Uzun zamandır böyle bi performans izlemedim.

Fernandoya pek iş düşmedi.

Maicon Serdar merkezden göbeğe düşen her topa vurdu.

Linnes in yerine bi oyuncu gerektiği çok açık.Asamoah gelirse acaip bi takım olabiliriz.

Kahveden ziyade kafe gibiydi ama selçuğu ilk yarıda fazla gösterdiler her kameraya gelişinde sürekli küfür vardı ona.Bol bol alkış vardı sezarın hakkı sezara gibi. Gol sevinçleri gollerden daha çok bağırttı

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bana Kalsa; Tudorla görüşür ve Selçuğu Yardımcı TD olarak yanına yapıştırırdım.
Hem Selçuığun oyuna daha iyi konsantre olmasını sağlar, hemde oyun lideri olarak sahada kalmasını teşvik ederdim..

Adam projesizlikten, futboldan soğuyup bu hale geldi. Yeni ufuklar, yeni hedefler göstermek lazım..

valla ostersund maçına gittim inan en çok antipatiyi sinan ve selçuk topladı ruh gibi gezindi sahada gidecekse gider ama forma üstünde iken öyle oynamaya hakkı yok bence.

Haklısın ancak şöyle düşünebiliriz.Tudor'sun elinde sinan var oyuncu gitmek istediğini sana söylüyor sen ısrarla oyuncu yu oynatıyorsun hemde tüm hazırlık maçları ve uefa elemesi dahil.Tabi burda sinanın da hatası profesyonel olup işine odaklanması gerekirken duygusal davranıyor.Ben sinanın kötü niyetli olduğunu sanmıyorum çünkü kolayı seçmiyor zoru seçiyor avrupaya giderek.

Bana Kalsa; Tudorla görüşür ve Selçuğu Yardımcı TD olarak yanına yapıştırırdım.
Hem Selçuığun oyuna daha iyi konsantre olmasını sağlar, hemde oyun lideri olarak sahada kalmasını teşvik ederdim..

Adam projesizlikten, futboldan soğuyup bu hale geldi. Yeni ufuklar, yeni hedefler göstermek lazım..

Maalesef aynı görüşü paylaşamıyorum.Selçuğun ciddi bi karaktersiz olduğunu düşünüyorum bu düşünceden hiç vazgeçemiyorum

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt