17/18 H:10 | Trabzonspor 2-1 Galatasaray | MS | 29 Ekim - Sayfa 126 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bugünkü maçın skorundan sonra yine 1 puana yatacağımız maç olacak malesef.Ligi bitirme fırsatını bu hafta kaçırdık.Haftaya da puan farkı azalır başımızdaki zat sayesinde

Bu maçta oynayan orta saha oynasa bize gerçekten sıkıntı çıkarabilir ama Sosa ve Yazıcı dönünce mecburen baskıdan dolayı bunlar oynayacak.Bu adamlar da pamuk gibi olduğu için bizim işimize gelir.Hele hele yine Yusuf'u kanata falan koyarsa iyice rahatlarız.Adamın elinde kanatta oynayacak bir sürü adam varken gidip o adamı kanata koyup hiç ediyor.O kadar eksikleri olmasına rağmen bugün çıkan kadroları bile kötü değildi.Yani kadroları gerçekten çok iyi.Bugün orta sahadaki 3 lü presli,alan daraltmalı,baya agresif oynadı.Umarım bu şekilde bizim karşımızda olmazlar
Yusuf konusunda yanılmakla beraber kupa maçında çıktıkları kadroyla çıkıp aynı oyun anlayışıyla resmen ezdiler bizi.Geçen seneki maçtan en ufak farkı yoktu bu maçın.Onazi,Durica ve Yusuf resmen şov yaptı bugün.Hele Onazi,tek başına her yere basar mı bir adam arkadaş

Olan oldu ne yazık ki 3 puan kaybettik. Geçtiğimiz 10 hafta da 7 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldık. Osmanlı, Antalya, Bursa, Konya, Trabzon gibi Türkiyenin en zor diyebileceğimiz 5 deplasman maçından 10 puan aldık. Benim düşüncem bu 5 maç zorluk dereceleri 10/9'dur. Geriye 3 tane zor maçımız kaldı(Fener, Beşiktaş, Başakşehir dep) bunlardan başka zorlu bir deplasmanımız yok. Tam tersi düşünürsek de rakiplerimiz bu takımlarla maçları deplasman da daha oynamadılar. İkinci yarı +1-2 transferle çok rahat şampiyon oluruz. Açıkçası üzüldüm ama inancım kırılmadım hakemleri de üst üste koyup şampiyon olacaz

Merhaba ben Serkan, o kadar mutsuzum ki nereye ne yazsam ne yapsam bilmiyorum.

Günlerdir yok yabancı sınırı gelsin, yok Galatasaray ismini değiştirsin, yok efendim ligin tadı kaçtı yok efendim Galatasaray'ın koreografi şerefsiz bir din tüccarini çağırıştırıyor diye diye resmen günlerce Galatasaray aleyhine bir algı operasyonuna girişildi.

Allah belasını versin bu operasyonun arkasında kim varsa.

Karabük'te başaramadiniz Fenerbahçe'de başaramadiniz anca basardiniz Galatasarayim yenildi işte kına yakın.

Şeref yoksunu hakemler düdükleriyle Galatasarayi doğrayarak mama kazanma peşine düştü.

Fernandoyu biçene kart verme.
Ndiaye yerde yatarken onu tekmeleyen olcayi izle, sonra onu uzaklaştıran feghouliye de kırmızı kart ver. ne yapsaydı yerde biraksaydi da Olcay ndiayeyi tekmeleyerek öldürse miydi?

Muslera dahil bütün futbolculara ver ucuz kartları, dut dut dut düdük çal

Allah belanızı versin sizin be. Şu ülkede pisliğin içine çekmediğiniz bir Galatasarayim kalmıştı, onu da mahvettiniz.

Beinsportu iptal mi etsem diye düşünüyorum, iç saha maçlarına mümkün olduğunca gidiyorum, deplasmanlar da kusur kalsın. Böyle şerefsizlik olduğu sürece sinir katsayim artacak sadece.

Olan oldu ne yazık ki 3 puan kaybettik. Geçtiğimiz 10 hafta da 7 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldık. Osmanlı, Antalya, Bursa, Konya, Trabzon gibi Türkiyenin en zor diyebileceğimiz 5 deplasman maçından 10 puan aldık. Benim düşüncem bu 5 maç zorluk dereceleri 10/9'dur. Geriye 3 tane zor maçımız kaldı(Fener, Beşiktaş, Başakşehir dep) bunlardan başka zorlu bir deplasmanımız yok. Tam tersi düşünürsek de rakiplerimiz bu takımlarla maçları deplasman da daha oynamadılar. İkinci yarı +1-2 transferle çok rahat şampiyon oluruz. Açıkçası üzüldüm ama inancım kırılmadım hakemleri de üst üste koyup şampiyon olacaz

güzel ve iyimser bir yaklasım ama bunların olabilmesi icin bir sorunumuz var tudoru nasıl yenecez ? kabak gibi göründü artık bize en gelen en büyük tehdit ilk önce tudor
bazen durup bakıyorum bilerekmi yapıyor acaba kazanmamızı degilde 1 puan yetermi diyor acaba diyorum.

1 puan yetere oynayabilirsin bazi maclarda , ama oyle oynuyorsan da 3 tane net pozisyonu var ilk yarida TS nin .. kornerden kacirdilar , musleraya faul gibi olan pozisyonda kacirdilar , daha ilk pozisyonlarinda direkten donen var kacirdiklari

ikinci yarida ise sans lehlerine dondu , direkten donen bu kez onlerine dustu , oteki de denayere carpip girdi

1 puana oynuyorsan fb gibi kitlersin oyunu , pozisyon vermezsin o zaman bir anlam veririm

rodriguez girdikten sonra zaman olsa bu 2-2 ye gelecek hissi veren bir macti ama zaman azalmisti

sen dogrulari yap ve sonucu bekle

güzel ve iyimser bir yaklasım ama bunların olabilmesi icin bir sorunumuz var tudoru nasıl yenecez ? kabak gibi göründü artık bize en gelen en büyük tehdit ilk önce tudor
bazen durup bakıyorum bilerekmi yapıyor acaba kazanmamızı degilde 1 puan yetermi diyor acaba diyorum.

Tudor'a en başından beri çok destek verdim ama bugün yaptığı gomis > eren değişikliğine acayip tav oldum. Eren girecekse de 2'li forvete dönmek lazımdı. Ama ben hoca konusunda eleştirmek yerine elimizden geldiği kadar kimi taraf sevse de kimi taraf sövse de destek olmak gerektiğini düşünüyorum. Daha kaybettiğimiz bir şey yok 5 puan öndeyiz ama hoca da bir şekilde olumsuz eleştirileri umarım olumluya çevirir.

Asıl konuşulması gereken trabzon maçında rakibin 1 tane sarı kart görmeden maçı bitirmesi ve ondan önce ki hafta verilmeyen sarı kart ve penaltı var. Burada belhanda'yı bir kesim yerden yere vurdu, Tudor'u eleştirdi, Ndiaye'yi eleştirdi vs vs olabilecek durumlar fakat kenetlenmemiz lazım benim de eleştirmek istediğim konular var fakat şu saatten sonra YÖNETİM - TEKNİK HEYET - FUTBOLCULAR - TARAFTAR kenetlenmeliyiz çünkü 5 puan öndeyiz kaybettiğimiz bir konu yok.

Ama şunu da eklemek istiyorum bu takım karabük maçında gerildi futbola yansıdı, fener maçında gerildi futbola yansıdı ve bugün de gerildi sahaya yansıdı. Bu çocuklara sonuna kadar güvendiğimiz bir şekilde hissettirmemiz gerekiyor onlara o güveni verdiğimizi bir şekilde göstermeliyiz çünkü bu çocuklar gerildiği zaman takım olarak da ciddi anlamda etkileniyoruz.

Son olarak da bu lig nağmağlup bitmeyecekti umarım bu yenilgi bir ders niteliğinde olur çünkü +5 puan hala çok ciddi bir fark eğer ki normal şartlarda devam edersek kapanamaz herkes dersleri çıkarırsa rahat ŞAMPİYON oluruz

Bakin eger badou nun atildigi gibi 3 kirmizi gorseydik tamam , cunku badou 2 tane sert faul yapti atildi , ama benzerlerini yapan fb liler , ts liler kart gormediler , burada ne desek hakliyiz

ama belhanda ile fegouli nin kartlarinin muadili seyler yapmadi ne fb li ne ts li oyuncular

bu adamlardan biri rakibin suratindan ittirdi , oteki yere topu vurdu , rodriguez de 90 inci dakikada yerde yatan adami kundeyle kaldirmaya kalkti , korktum sarisi vardi atilacak diye

fb li bir oyuncu topa yumruk atti da kart mi gormedi , ya da ts li bir oyuncu bizden birini iteledi de gormedi filan ?

kabul edin ki bizim oyuncularda luzumsuz bir sertlik var .. gereksiz islere giriyorlar , bu da yonetim ve teknik heyet zaafidir

Tamam hep biz suçluyuz. Bugünde iyi Galatasaray düşmanlığı yaptın.

sucluyuz demiyorum ,aleyhimize yapilan tonla sey var ama bunlar belhandanin ve fegouli nin yaptiklarini aklama vesilesi olamaz. bu adamlar topu yere vurmasa , rakibin yuzune saldirmasa iki kritik iki macimizda 10 ar kisi kalmayacaktik

disiplin sorunu net

Hakem konusuna girmek istemiyorum herkes gordu neyin ne oldugunu.. maalesef o kadar isteksiz ve kotu oynadik ki resmen uyustum izlerken attigimiz gole bile tepki veremedim..ilk yari kac tane 3e 3 4e 3 ezdik sayamadim atak olgunlasmadan icine siciyoruz... ilk maclardaki gaz bitti tamamen devamli top kayiplari geliyor tehlike olusturacagimiz bolgede.. aci gercek bjknin bizden bariz kaliteli oldugunu kabul ediyorum artik.. babel q7 bizim kanatlar ancak bunlarin yedegi olur..
Hadi herseyi gectim bir takimin istegi arzusu nasil bu kadar biter.. 1 hafta once bjk basak macini hatirlayin adamlar 89da yedi 92de atti ustune 2 degol kacirdi ..bir 3 dk olsa atacaklardi.. bir de bize bak 49da gol yedik tik yok sonra 2 geldi yine tik yok en ufak bir karsilik veremedik tsyinin kaleyi ablukaya bile alamadik..

Hakem konusulmasin demiyorum ama su macta hakemden cok daha fazla konusulucak sey var.. taraftar 2 mactir gecen yila dondu takimin vasatligindan sinirlenemiyoruz bile.. gecen yil da aynisi olmustu bende yenilgi galibiyet iplemiyordum simdi de takmiyorum kafaya cunku ortada futbolun f'si yok..

Umarım bu maç kaybettiğimiz 3 puanla sınırlı kalır. Kamuoyu aşırı bir hırs yapmış bize meğerse. Düşmanlık yapıyorlar hepsi bir araya gelmiş. Ama düşmanın da mert olanı makbul. Bunlar resmen pislik

Ndiaye'nin kirmizi kart pozisyonu:

Erman Toroğlu: Temiz pozisyon, uzaktan yakından faul ile alakası yok, sarı kart hiç yok.

Mustafa Çulcu: Ndiaye'nin pozisyonunda ikinci sarı karta gerek yok, karar yanlış. Bir önceki pozisyonda kesmediği cezayı burada kesiyor.

Hakem konusuna girmek istemiyorum herkes gordu neyin ne oldugunu.. maalesef o kadar isteksiz ve kotu oynadik ki resmen uyustum izlerken attigimiz gole bile tepki veremedim..ilk yari kac tane 3e 3 4e 3 ezdik sayamadim atak olgunlasmadan icine siciyoruz... ilk maclardaki gaz bitti tamamen devamli top kayiplari geliyor tehlike olusturacagimiz bolgede.. aci gercek bjknin bizden bariz kaliteli oldugunu kabul ediyorum artik.. babel q7 bizim kanatlar ancak bunlarin yedegi olur..
Hadi herseyi gectim bir takimin istegi arzusu nasil bu kadar biter.. 1 hafta once bjk basak macini hatirlayin adamlar 89da yedi 92de atti ustune 2 degol kacirdi ..bir 3 dk olsa atacaklardi.. bir de bize bak 49da gol yedik tik yok sonra 2 geldi yine tik yok en ufak bir karsilik veremedik tsyinin kaleyi ablukaya bile alamadik..

Hakem konusulmasin demiyorum ama su macta hakemden cok daha fazla konusulucak sey var.. taraftar 2 mactir gecen yila dondu takimin vasatligindan sinirlenemiyoruz bile.. gecen yil da aynisi olmustu bende yenilgi galibiyet iplemiyordum simdi de takmiyorum kafaya cunku ortada futbolun f'si yok..

Bunu futbol da gerginlik olarak değerlendiriyorum bizim takım futbola odaklandığı zaman keyif alırlarsa rakibi perişan ediyor ama rakip tarafından darlanırsa veya kızdırılırsa bir de hakem tarafından olumsuz karar ve tempolar düşerse konsantrasyon bozukluğu oluşuyor. Özellikle 2-3 maç futboldan öte bu konu üzerinde biraz takımı inceledim, fener maçında tribünler ve hakemin gerginliği kartlara ve takımın oyununa yansıdı hatırlarsınız sivas, karabük ve kasımpaşa maçında da bu sorun vardı bugün kırmızı karta kadar çok kötü oynadık denemez.

Genel olarak vardığım kanı şu yönde;
1) İç saha da özellikle sivas, kasımpaşa, karabük, fener maçlarında özetlerden veya 90 dakika videolardan bakabilirsiniz ne zaman taraftar takımı ateşliyor o an gol geliyor ne zaman taraftar sessizliğe bürünüyor o zaman takım konsantrasyon ve oyundan düşmesi meydana geliyor.
2) Hakemler bazında değerlendirirsek fener macında ilk 15 dakika çok tempolu başladık fener bizi oyunu düşürmek için sert oynadı onlara sarı kart yok bize en ufak harekette kartlar çıktı. Hakemler avantaj oynatmak yerine bizim maçlarda genel olarak iyi izleyin tempoyu düşürüyorlar ve takıma bu da net bir şekilde olumsuz etkiliyor. Neden mesela bursa maçından keyif aldık çünkü o gün tempo kesilmedi aynı şekilde kayserispor maçında da hakemin tempoyu yükseltmesi vardı. Bugün için konuşursak kırmızı kartta kadar maç orta da geçiyordu 3-4 kez ciddi pozisyon yakaladık ama bitiremedik trabzon da yakaladı bitiremedi. Olcay şahanın kasti olarak bizim futbolcuları gerdiğini ve böylelikle gene oyunumuzdan kopardığını da iddaa ediyorum. Son 3-4 sene de ilk kez bizim maçta kırmızı gördü sebebinin çok masum olduğunu da düşünmüyorum.

Kısaca bu takımın futbolu o maçın hakemlerine de bağlı eğer ki hakemler avantajlı tempolu yönetirse açık ve net iddaa ediyorum karşımız da durabilecek lig de 1 tane takım yok eğer ki takım gerilirse hakem tempoyu düşük tutarsa o maç içinde puan kaybetme şartlarımız oluşur

Bunu futbol da gerginlik olarak değerlendiriyorum bizim takım futbola odaklandığı zaman keyif alırlarsa rakibi perişan ediyor ama rakip tarafından darlanırsa veya kızdırılırsa bir de hakem tarafından olumsuz karar ve tempolar düşerse konsantrasyon bozukluğu oluşuyor. Özellikle 2-3 maç futboldan öte bu konu üzerinde biraz takımı inceledim, fener maçında tribünler ve hakemin gerginliği kartlara ve takımın oyununa yansıdı hatırlarsınız sivas, karabük ve kasımpaşa maçında da bu sorun vardı bugün kırmızı karta kadar çok kötü oynadık denemez.

1) İç saha da özellikle sivas, kasımpaşa, karabük, fener maçlarında özetlerden veya 90 dakika videolardan bakabilirsiniz ne zaman taraftar takımı ateşliyor o an gol geliyor ne zaman taraftar sessizliğe bürünüyor o zaman takım konsantrasyon ve oyundan düşmesi meydana geliyor.
2) Hakemler bazında değerlendirirsek fener macında ilk 15 dakika çok tempolu başladık fener bizi oyunu düşürmek için sert oynadı onlara sarı kart yok bize en ufak harekette kartlar çıktı. Hakemler avantaj oynatmak yerine bizim maçlarda genel olarak iyi izleyin tempoyu düşürüyorlar ve takıma bu da net bir şekilde olumsuz etkiliyor. Neden mesela bursa maçından keyif aldık çünkü o gün tempo kesilmedi aynı şekilde kayserispor maçında da hakemin tempoyu yükseltmesi vardı. Bugün için konuşursak kırmızı kartta kadar maç orta da geçiyordu 3-4 kez ciddi pozisyon yakaladık ama bitiremedik trabzon da yakaladı bitiremedi. Olcay şahanın kasti olarak bizim futbolcuları gerdiğini ve böylelikle gene oyunumuzdan kopardığını da iddaa ediyorum. Son 3-4 sene de ilk kez bizim maçta kırmızı gördü sebebinin çok masum olduğunu da düşünmüyorum.

Kısaca bu takımın futbolu o maçın hakemlerine de bağlı eğer ki hakemler avantajlı tempolu yönetirse açık ve net iddaa ediyorum karşımız da durabilecek lig de 1 tane takım yok eğer ki takım gerilirse hakem tempoyu düşük tutarsa o maç içinde puan kaybetme şartlarımız oluşur

Renktas burasi profesyonel bir futbol kulubu oyuncular milyonlar kazaniyor adet donemindeki kadin gibi davranacaksak hic cikmayalim maclara..

en başından beri söylüyoruz takımda iş yok diye skor odaklı konuşuyordu herkes gaza gelmişti al size 2 derbi maçında kaybedilen toplam 5 puan önümüzdeki 4 hafta içerisinde liderliği kaybedip muhtemelen 2. yada 3. olacağız.

güzel kardesim tespitler dogru katılıyorum fakat bak ne güzel demisin rakip veya hakem oyunumuzu bozunca sacmalıyoruz
iste ozaman hoca faktörü devreye girmesi gerekmezmi
tudor bugun ne dedi duydunmu rakip hep uzun oynadı ve duran top aradı baska planı yok emredersin paşam senin istedigin gibi oynamadık kusura bakma
bir hoca nasıl böyle laf eder bu acizlik degilmi
hakem veya rakip hertürlü pisligi yapabilir ama sen hoca olarak çareler bulacaksın senin hocalıgın orada baslar

bende diyorum ki tudora güvenecek elde en ufak bisey yok,sampiyon dahi olsak

Gecenin bu saati oldu yarın işe gideceğim hala uyuyamadım. Galatasaray kaybedince üzülüyorum da böyle aşağılık ayak oyunlarıyla bilerek kaybettirilince ve elimden bir şey gelmeyince başıma ağrı giriyor gözüme uyku girmiyor. Bu kirli düzene karşı bir şey yapamamak çok acı.

Allah belanı versin halis miydi neydi hakemin ismi. Gerçi hakemler sadece piyon, halis gider mulis gelir tetikçilik devam eder. Bunların ağa babalarını bulmak lazım da nerede ülkede bunla uğraşacak savcı?

Umuyorum bu kirli oyunun arkasında kimler varsa onların da burnundan fitil fitil gelir de benim gibi böyle uykusuz geceler geçirirler.

Yasin ve Garry sonrası oyunu rakip sahaya taşımamızda cebimizde artı olarak durmalı. Tolga istediği kadar gol atsın dripling yapamadıkça oyun tek taraftan oynanıyor.

Renktas burasi profesyonel bir futbol kulubu oyuncular milyonlar kazaniyor adet donemindeki kadin gibi davranacaksak hic cikmayalim maclara..

Kadın gibi davranmak değil bugün ndiaye'yi yerde adam darp ederken bizim oyuncular milyonlar kazanıyorlar diye sadece seyredip bir şey yokmuş gibi mi davranmaları mı gerekiyordu, bu konuda tek diyeceğim onlarda bizim gibi insanlar hatta orada feghouli, maicon gibi oyuncuların anında reaksiyon vermesinin sebebi profesiyonellikten çok insanlık ve takımdaşlıktan kaynaklanan bir olaydı. Galatasaray'ı doğuştan tutmuyor olabilirler fakat camia altında takımın başarısı için ter döküyorlar ve mücadele ediyorlar. Bu adamların gerilmesi veya strese girmesi de normal eğer ki birileri üzerine oynarsa tekme atarsa vurursa hatta bacağını kıracak derece de sert oynuyorlarsa kart görmüyorsa bizimkiler de profesiyonel olarak nasıl top oynasınlar. Adamlar insani duygular içinde ayaklarını çeker, rakibe sinir olur, hakeme sinir olur, her şeye sinir olur.

Yalnız burada bir konu hakkında takımı tebrik ediyorum geçtiğimiz 2 sene de sessiz sakin bir takımken şu an daha agresif ve sert bir takım olduk bizi şampiyon yapacaksa ndiaye için takımdaki herkesin koşup olcayın etrafını sarması olur bu takıma inanalım, bu takıma güvendiğimizi bu hafta 50000 kişiyle gösterelim, bu takım şampiyon olacaksa en büyük olay karakter olacak. Karakterli oyuncularımız olduğu dönemlerde çoğunlukla şampiyon olduk ve yine olacağız

Son düzenleme:
Üst Alt