17/18 I Grubu M:1 | Marsilya 1-0 Konyaspor | MS | 14 Eylül | Tivibu Spor 2 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 I Grubu M:1 | Marsilya 1-0 Konyaspor | MS | 14 Eylül | Tivibu Spor 2

DJtGsjaXgAAf9_U.jpg

Aslanlar be..

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Yobazın sözlük anlamına göre herhangi bir Konyalı'dan daha yobaz olabilirsin Leo.
Bir terör eyleminin ardından yapılan saygı duruşunda ıslık ile ve eylemi gerçekleştiren terör örgütünün de kullandığı slogan (çünkü dini bir tarafı yok benim nazarımda ki bu algıyı ben değil inananları oluşturmuşken) ile destek olan bir oluşuma karşılık neyi baz alarak Leo'yu bu kıyasa dahil edebildin gerçekten merak ediyorum.

Hayatımda ilk kez Marsilya yi tutuyorum.

Şu yobazlari kanırta kanırta inşallah allahın izniyle amin yarabbim şükür

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Gel gel, ne olursan ol yine gel.

Senin gibi hayatında bir kere Konya'ya gelmemiş ve oturduğu yerden "yobaz" olarak nitelendiren ve hatta bu yüzden yabancı bir takımı destekleyecek kadar "anti yobaz" bir arkadaşı. Bir gün konyada misafir etmek ve gezdirmek isterim. Fikirlerin değişir mi bilmem ama beyninin değişmeyeceği kesin.

17 yaşındaki kamara normalde Stopper çocuk nerde oynuyor :D garcia fantazi peşinde

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Bir terör eyleminin ardından yapılan saygı duruşunda ıslık ile ve eylemi gerçekleştiren terör örgütünün de kullandığı slogan (çünkü dini bir tarafı yok benim nazarımda ki bu algıyı ben değil inananları oluşturmuşken) ile destek olan bir oluşuma karşılık neyi baz alarak Leo'yu bu kıyasa dahil edebildin gerçekten merak ediyorum.

Konya'ya en çok şehit veren illerden biri olarak da bakmak mümkün iken ısrarla o gün karambole gelişen bir tepkiden hareketle kötü algı oluşturmanın da mantıksız olduğunu düşünürüm. Slogan dediğin tekbir herhalde ama o slogan değil. Memlekette 1000 yıldır günde 5 kere duyulan bir cümle.

Yobaz sabit fikirli, yeni ve gelişime kapalı demek. Herhangii bir görüşe körü körüne bağlılık anlamında. Konya'nın ve Konya'lıların kötülüğüne saplanmak da bir tür yobazlık olabilir pekala.

Salt futbol taraftarı olarak bakarsak ülkenin en pislik gruplarından birisi Konyaspor'dadır. Ama o farklı konu.

musa kendini ronaldinho mu sanıyor salak bir topçusun işte sen kimsin de ayağında o kadar top tutuyorsun sanki ronaldinhosun düz pasını at geç

Konya'ya en çok şehit veren illerden biri olarak da bakmak mümkün iken ısrarla o gün karambole gelişen bir tepkiden hareketle kötü algı oluşturmanın da mantıksız olduğunu düşünürüm. Slogan dediğin tekbir herhalde ama o slogan değil. Memlekette 1000 yıldır günde 5 kere duyulan bir cümle.

Yobaz sabit fikirli, yeni ve gelişime kapalı demek. Herhangii bir görüşe körü körüne bağlılık anlamında. Konya'nın ve Konya'lıların kötülüğüne saplanmak da bir tür yobazlık olabilir pekala.

Salt futbol taraftarı olarak bakarsak ülkenin en pislik gruplarından birisi Konyaspor'dadır. Ama o farklı konu.

O gün staddaydım. O olaya canlı tanık oldum. Olay şöyle gelişti.

Tam saygı duruşu yapılacakken, güney tribünde bulunan ufak bir grup, şehitler ölmez vatan bölünmez tarzı bir tezahurat yapmak istedi. Bunun üzerine staddakiler o grubu susturmak için ıslık çaldı. Yani saygı duruşunda sessiz olun gibisinden. Akşam eve geldiğimde bir baktım sosyal medya çalkalanıyor. Saygı duruşu ıslıklandı diye. Gözlerime inanamadım. Olay anlattığım gibi oldu.

Konyaya gelirsek, ben konyalıyım evet burada diğer tüm anadolu şehirlerinde olduğu gibi mütehassıp bir kesim var. Bir izmir, antalya vs değil. Fakat söz konusu vatan millet olduğunda bu şekilde tavır takınacak bir toplum yok.

Üst Alt