2 Sezondur Süper Lig'de Büyük Maç Kazanamayan Tek Takım - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2 Sezondur Süper Lig'de Büyük Maç Kazanamayan Tek Takım

Bunu ben yazdim ve gayet ciddiyim , 11 haftada 33 puan alirsan fb den de 0 cekersen bu kotu bir durum degildir

futbolda cok gol yiyince eksi puan vermiyorlar

Türkiye'de olayın tamamen farklı şekilde işlediğini sende biliyorsun. Adamlar 6. bitirdikleri sezonda aldıkları 6-0'lık galibiuyeti 15 senedir söylüyorlar, 7-0 olsa artık bir 33 sene de onu dinleriz herhalde. Rezil olarak yenilmekle, normal yenilmek arasında ciddi farklar var. Dün geceki maç üzerinden 5-6 sene geçse de zor unutulur mesela.

Valla onu fanatikler soyler dusunur unutmaz

ben ise sampiyonluk ve cl den gelen paralari nasil istifleyecegimi dusunurum

iste o yuzden etrafimdaki insanlar trafik cilesi , is hayati problemleri , kadin dirdiri ile ugrasirken ben gezip tozuyorum

ayni mantik , 6-0 yenildin bitti gitti , insan kendi icin negatif olan bir seye takilir mi ? Bu nasil bir mantik

ingilterede yakin zamanda oyle bir skor vardi , kimdi hatirlamiyorum , almanya brezilyaya 7 atti , ne var yani

Ben fb maçında 0 çekmekten, yenilmekten bahsetmiyorum. 7-0 yenilelim kabul lafından bahsediyorum. Yoksa 11 haftada 33 puan alalım fb'ye de deplasmanda 1-0 2-0 yenilelim onu ben de kabul edebilirim. Lakin içerideki bjk, trabzon ve başak maçlarını kazanmak kaidesi ile.

Bunu gecen de sordum , utopik ama .. antalyaya 2 puan kaybedip 1 puan fb den aldik

geride kalan 4 buyuk denilen mactan yine toplam 1 puan alip antalyaya saysak

ama geri kalan 16 maci da kazansak 78 puanla sampiyon olsak ne olur ?

ornegin ts ile berabere kalip basaksehir fb ve bjk ye 3-0 yenilsek mesela

sampiyon olsak ama . Kimin umrunda olur

Valla onu fanatikler soyler dusunur unutmaz

ben ise sampiyonluk ve cl den gelen paralari nasil istifleyecegimi dusunurum

iste o yuzden etrafimdaki insanlar trafik cilesi , is hayati problemleri , kadin dirdiri ile ugrasirken ben gezip tozuyorum

ayni mantik , 6-0 yenildin bitti gitti , insan kendi icin negatif olan bir seye takilir mi ? Bu nasil bir mantik

ingilterede yakin zamanda oyle bir skor vardi , kimdi hatirlamiyorum , almanya brezilyaya 7 atti , ne var yani
Türkiye'de senden 2 tane varsa bahsettiğim kesimden 100 kişi vardır. Çoğunluğun sözü de geçtiğine göre bahsettiğin şey kişisel bir bakış açısı olmaktan öte değil.

Türkiye'de senden 2 tane varsa bahsettiğim kesimden 100 kişi vardır. Çoğunluğun sözü de geçtiğine göre bahsettiğin şey kişisel bir bakış açısı olmaktan öte değil.

Abi bu bir oylama degil ki azinlik cogunluk olsun ?

ingiltereden ve dunya kupasindan ornekler verdim

yani ingiltere tarihi bir skorla iskocyaya yenilse grupta ama devaminda dunya sampiyonu olsa evlerine kapanip yas mi tutarlar istemem boyle dunya sampiyonlugunu diye

yapmayin etmeyin eylemeyin , lig oynuyoruz , ligin mantigi oynadigin 17 takimdan ustun cikmaktir , sonucunda sen yenildigin takimlarin uzerinde bitiriyorsan , yendigin takimlari seni yenenler yenememis demektir

o zaman basariyi kupayi kendi 4-5 takim arasindaki skorlara gore verelim , lig bu 18 takimli

Yahu gidişat kötü gidişat. 2. yarı bu takım sadece büyük maçları kaybetmeyecek, ligin sertleşmesiyle(küme düşme potasındaki takımların alev alması) ekstra puanlar kaybedilecek. Şu ana kadar Antalya deplasmanı dışında puan kaybetmedik sanırım ama liderlik gitti, çünkü sıkı maçlardan sadece 1 puan aldık.

Şampiyonluk gidiyor önlem alınmazsa. Yok bu maçlar yüzünden şampiyonluk giderse ben de eleştiririm falan diyorsun hala. O saatten sonra bağırsan, çağırsan ne olacak? İş işten geçmiş. CL'den gelecek parayı nereye istifleyeceğini falan düşünemeyeceksin yani, kulübün bir taraflarına kaçan paraları nasıl çıkartırız onu düşüneceksin.

Uçaktaki yakıt menzili bitirmeye yeterli değil, yolcular uyarıyor sen diyorsunki yola bir çıkalım da düşersek o zaman bakarız.

Berkan bu dediklerinden sebep kizanlara zaten lafim yok

bir de ben bunlari yenmeden sampiyonluk istememciler var da onlara diyorum

Fatih Terim

2011-2012 Sezonu

Beşiktaş 0-0 Galatasaray
Galatasaray 3-1 Fenerbahçe
Trabzonspor 0-3 Galatasaray
Galatasaray 3-2 Beşiktaş
Fenerbahçe 2-2 Galatasaray
Galatasaray 1-1 Trabzonspor

Süper Final

Beşiktaş 0-2 Galatasaray
Galatasaray 1-2 Fenerbahçe (Nasıl yenildiğimiz ortada tarihi fark atacağımız maçı kaybettik)
Trabzonspor 2-4 Galatasaray
Galatasaray 0-0 Trabzonspor
Galatasaray 2-2 Beşiktaş
Fenerbahçe 0-0 Galatasaray

2012-2013

Beşiktaş 3-3 Galatasaray
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe
Trabzonspor 0-0 Galatasaray
Galatasaray 2-1 Beşiktaş
Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
Galatasaray 2-0 Trabzonspor
28178d0d0706f45e86241d3330ce91c5.jpg

dursun özbek gitmeden hiçbir şey düzelmez
ezik profilli bir başkan ile bu iş olmaz
balık baştan kokmuş
psikolojik olarak kaybediyorsun zaten
önce tepedeki iktidar sahibi olacak

Haftaya Akhisar'a 4 gol atarız Tudorun boyu posu falan övülür Başkan hocanın arkasındayım der taraftar sinerji falan der ikinci yarı büyük maçlarda dökülürüz Tudor kovulur Ayhan devam eder 4. Veya 5. Bitiririz ligi. Şu anda acil önlem almazsak senaryo budur

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben sonuclarla ilgilenirim demek .. 11 de 11 lik seri yapan bir takimin hocasi arkasindan gelen herhangi bir macta 8 lik de olsa onemli degil cunku o 11 macta 9 galibiyet yapip uzerine 2-1 yenilse bana puan olarak zarari daha fazladir

baska bir sey daha yazmistim , 34 te 26 yapalim hepsi de 1-0 olsun , geri kalan 8 mac da 3-0 maglup olalim , 78 puan beni sampiyon yapiyorsa oper bas ustune der alirim

Zira ben sampiyon oldukca CL ye katilirim , kasam dolar , amacima ulasirim , ama gider 3 derbi fazla kazanir da ligin sonunda 2 incilikte kalirsam bir anlam ifade etmez

dunya artik realizm gerektiriyor , romantizm degil

beşiktaşı son 6 maçtır yenemiyoruz, feneri son 7 maçta 1 kez yenebildik.

13 te 1

bu rezalet dursun özbek rezaletidir.

bu adamın yeniden seçilme şansı var düşünün nasıl bir camiaya sahibiz.

Son düzenleme:
Ben sonuclarla ilgilenirim demek .. 11 de 11 lik seri yapan bir takimin hocasi arkasindan gelen herhangi bir macta 8 lik de olsa onemli degil cunku o 11 macta 9 galibiyet yapip uzerine 2-1 yenilse bana puan olarak zarari daha fazladir

baska bir sey daha yazmistim , 34 te 26 yapalim hepsi de 1-0 olsun , geri kalan 8 mac da 3-0 maglup olalim , 78 puan beni sampiyon yapiyorsa oper bas ustune der alirim

Zira ben sampiyon oldukca CL ye katilirim , kasam dolar , amacima ulasirim , ama gider 3 derbi fazla kazanir da ligin sonunda 2 incilikte kalirsam bir anlam ifade etmez

dunya artik realizm gerektiriyor , romantizm degil

Yani anadolu takimlari ile yaptigimiz maclarin hepsini yenelim, buyuk maclarin hepsini kaybetsek de olur yeter ki sampiyon olalim yeter diyorsun yani, bu tatmin ediyor mu seni

Cok uzucu bir durum bu, biz taraftar olarak bu kadar dustuk mu ya?

Yani anadolu takimlari ile yaptigimiz maclarin hepsini yenelim, buyuk maclarin hepsini kaybetsek de olur yeter ki sampiyon olalim yeter diyorsun yani, bu tatmin ediyor mu seni

Cok uzucu bir durum bu, biz taraftar olarak bu kadar dustuk mu ya?

Eder , zira ligin 18 takimdan olusup 1 sampiyonun cikacagi dusunuldugunde , amacin sampiyon olmak olmali , x takimi y takimi yenerek sampiyon olmak soylemi bizim hala terk edemedigimiz , muhtemelen vardiysa bile almanlarin ingilizlerin 1950 lerde kurtuldugu bir dusunce tarzidir

eger o takimlar , yani yenildigimiz takimlar gercekten "buyuk takimlar" sifatina layik iseler, bizi yendikleri gibi digerlerini de yenip uzerimizde bitirsinler siralamada , zaten susup tebrik ederiz

ama beni yenmis fakat altimda kalmis ,kimin umrunda ..

1996-1997 kutlu 4 senelik yuruyusun basladigi seneydi , 2 fb maglubiyeti , 3 bjk ve ts beraberligi ve tek ts galibiyeti ile bitmis .. geri donup ah vah mi ediyoruz

2005-2006 , en anlamli sampiyonluk diyoruz , yaristigimiz rakip fb ve 2 macta 0 puan -5 averaj ... ustelik 4-0 lik mactaki rezalet son bjk maci kadardir pozisyon olarak , 35 pasta yenen gol , 3 direkten donme gibi , neden hala en anlamli degerini koruyor

bilmem anlatabildim mi ?

Aşağıda son 2 sezonda "Büyük Takım" diye tabir edebileceğimiz Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve son yıllardaki çıkışıyla Başakşehir gibi takımlara karşı maç kazanan takımlar listelenmiştir. Geçen sezon küme düşen Adanaspor, Rizespor ve bu sezon lige çıkan Sivasspor bu ekiplere karşı daha az maç oynadıkları için galibiyet alamamışlar. Hatta küme düşen Gaziantepspor, bu sezon lige yükselen Göztepe ve Yeni Malatyaspor bile bu güçlü rakiplerden 1'er galibiyet çıkartabilmiş. Buna göre 2 sezonda da mücadele eden 1 takım hariç tüm takımlar en azından 1 galibiyet çıkarmış bu maçlardan. Her 2 sezonda da ligde yer alıp bu takımlara karşı 12 maç oynayan Galatasaray, tek bir galibiyet bile alamazken sadece 2 puan toplayabilmiş.

Maç kazanan takımlar koyu renk ile belirtilmiş ve bazı zayıf takımların bile adı 3-4 kez koyu renklerle yazılmıştır. Koyu renkle belirtilemeyen tek bir Süper Lig takımı kalmıştır.

Kasımpaşa 2-1 Beşiktaş
Karabükspor 2-1 Beşiktaş
Gençlerbirliği 2-1 Beşiktaş
Başakşehir 3-1 Beşiktaş
Fenerbahçe 2-1 Beşiktaş

Fenerbahçe 0-1 Bursaspor
Antalyaspor 1-0 Fenerbahçe
Kayserispor 4-1 Fenerbahçe
Fenerbahçe 2-3 Konyaspor
Fenerbahçe 0-1 Antalyaspor
Akhisarspor 1-0 Fenerbahçe
Başakşehir 1-0 Fenerbahçe