2000'li yıllarda trt 1'de yayınlanan bay sakar - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
hugo'da küfreden çocuk gibi internetin kara deliklerindendir.

2000'lerin başlarında trt'de oynadığını hatırladığım bu programın orijinal adını öğrenmek için araştırdığımda benim gibi merak edip soranlar dışında bir bilgiye rastlayamadım. hatırladığını söyleyenler ve birçok tahminde bulunanlar olmuş ama hiçbiri doğru değil. yıllardır bulabilen çıkmamış.

o dönem tv yayın akışını gösteren haber sitelerinde adı "bay şaşkının maceraları" diye geçiyor.

" "bay şaşkın"ın maceraları... trt'de yayımlanıyor. modern şarlo... zeka dolu bir metin ile hazırlanmış. bizim senaristlere de önerilir. mesela neden bizde bu espride bir şey yapılmaz? aslında haksızlık etmeyelim beyaz ve zaga'nın kısa parodilerinde bu tad yok değil.."

türkiye'de yayınlandığı adını bilsek bile bu pek işe yaramıyor. google'da bu isimle aratılınca kayda değer bir sonuç çıkmıyor. ne orijinal adına dair bilgi ne de bir resim ya da video var. başlığı açan arkadaş hitler bıyığından bahsetmiş ama benim aklımda bıyıksız olduğu kalmış. ortada o dönemki gazete sitelerinde geçen birkaç somut değini de olmasa mandela etkisi kapsamında bile değerlendirilebilir.

mevzunun tartışıldığı bazı yerler.

2000'li yıllarda trt 1'de yayınlanan bay sakar (en aktif ve güncel tartışma bu. on sayfa konuşulmuş ama bulunamamış)

trt'deki arşivlere ulaşma imkanı bulabilecek tanıdıkları olanlar konuya el atarsa belki bir sonuç çıkar.

(bkz: var olduğu bilinen ama bulunamayan şeyler)

Üst Alt