2010-2011 Basketbol Transfer Sezonu - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2010-2011 Basketbol Transfer Sezonu

Cevap: 2010-2011 Basketbol Transfer Sezonu

Şöyle bir formul olursa olur oda inanılmaz olur . Trabzon´dan Michael Wright yani Ali Karadeniz koparılıp Taylor´ın yerine yeni oyun kurucu . Trabzon karışık sanırım.

1 ay önce falan Beşiktaş istemişti ama vermemişlerdi. Trabzon'u tek başına taşıyor, satacaklarını düşünmüyorum.

Bornova da ki oyun kurucu Soner Şentürk'ü beğeniyorum.Genç ve yetenekli bir guard.Ama şuan en mantıklı Ender Arslan gözüküyor..

Ender ve savunma yönü ağır basan dev bi 5 numara transferi ile bu takım tutulmaz bence...

Ender'i almamız için Efes'in bize kiralaması lazım, adamlar salak mı şampiyonlukta ki rakiplerine Ender'i verip +1 yabancı kontenjanı sağlasınlar bize? Tutku-Evren pg'yi götürür mü? Olabilir ama kaybedecegimiz şeyler var; birincisi Evren ancak top getirebilir kalkıp, tempoyu ayarlayacak, ikili oyun oynayacak biri değil. İkincisi ve daha önemlisi, Evren pg roluna soyunursa, karşı takımın sg'sini kim tutacak? Zaten halihazırda guard savumasıdaki tek adamımız Evren. Göksenin var ama hoca ne kadar süre veriyor? U.Kazan'a karşı Evren hem hucumda top getirsin hem savunmada pg'yi mi tutsun yoksa sg'yi mi? Adamı muthiş yıpratırız. Tutku zaten 40 dkyı kaldıracak adam değil.

Çözüm 6 yabancıya çıkmak.

Ender'i almamız için Efes'in bize kiralaması lazım, adamlar salak mı şampiyonlukta ki rakiplerine Ender'i verip +1 yabancı kontenjanı sağlasınlar bize? Tutku-Evren pg'yi götürür mü? Olabilir ama kaybedecegimiz şeyler var; birincisi Evren ancak top getirebilir kalkıp, tempoyu ayarlayacak, ikili oyun oynayacak biri değil. İkincisi ve daha önemlisi, Evren pg roluna soyunursa, karşı takımın sg'sini kim tutacak? Zaten halihazırda guard savumasıdaki tek adamımız Evren. Göksenin var ama hoca ne kadar süre veriyor? U.Kazan'a karşı Evren hem hucumda top getirsin hem savunmada pg'yi mi tutsun yoksa sg'yi mi? Adamı muthiş yıpratırız. Tutku zaten 40 dkyı kaldıracak adam değil.

Çözüm 6 yabancıya çıkmak.

Ben tutmam.

Chatman'ı alrsak bjk'ye bonservis odememiz gerekir. Gerek yok, 1m$'a patlayacak Chatman yerine 2-3 sağlam pg bulursun amerikadan Avustralya'lı A.Miles, M.Shakur, Lester Hudson şu adamlardan biri gelsin farkı görün.

Omar Cook'un oyun görüşü dısında hiçbir özelliği yok, valencia yaptı bir hata. Kızılyıldız'dayken de sevmezdim Cook'u overrated.

E maç kurtaracak, bütün skor yükünü çekmesini beklediğimiz adamlara ihtiyacımız yok.Cook tecrübesi ile de iş yapardı.Nba'den Shaun Livingston gibi adamlar var.Düşünelebilir.Nbdl pazarına da bakmalı.

K.Yaka ligde ve Avrupa'da iyi gidiyor vermezler herhalde, çok istedik çok ugraştık sene başında, gelse Eurocup'ta F4 buyuk ihtimal gercekleşir hatta kupanın adaylarından biri oluruz.

Biraz uçuk bir öneri olabilir ama Rafer Alston ne durumda şu anda ? Iverson ile aynı yaşta sayılır ve Iverson kadar kariyeri olmasa da çok ses getirir , Allen Türkiye´ye gelebiliyorsa o da gelebilir şu durumda bence .Iverson 1 milyona oynuyor , Rafer 600-700 gibi bir rakama ikna edilebilir .AI´dan da daha fazla katkı yapacağına eminim . Yaşlandığını biliyorum ama nerede , ne kadar süre alıyor onu bilmiyorum.

Kim gelecek, plan nedir bilmiyoruz ama önce adamı gönderip sonra oyuncu aramayalım. Şimdiden alacagımız oyuncu belirleyip, ön anlaşma yapılmışızdır diye umuyorum, ki bunun uzerine Rochestie ile fesh için anlaşmaya çalışıyoruzdur inşallah.

Piyasadaki birçok takım guard ve uzun arıyor ama belli bir kalitenin uzerinde alınabilecek oyuncu kısıtlı Rochestie'yi gonderip, birkaç hafta adam arayıp ustune de istedigimiz adamı baska bir takıma kaptırırsak, Shumpert olayından sonra ikinci bomba olur. Bir işi de dogru durust yapalım.

Biraz uçuk bir öneri olabilir ama Rafer Alston ne durumda şu anda ? Iverson ile aynı yaşta sayılır ve Iverson kadar kariyeri olmasa da çok ses getirir , Allen Türkiye´ye gelebiliyorsa o da gelebilir şu durumda bence .Iverson 1 milyona oynuyor , Rafer 600-700 gibi bir rakama ikna edilebilir .AI´dan da daha fazla katkı yapacağına eminim . Yaşlandığını biliyorum ama nerede , ne kadar süre alıyor onu bilmiyorum.

Cok ucuk kardis.

Üst Alt