2012-2013 Şampiyonlar Ligi Kadrosu İçin Müstakbel 4'lümüz - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2012-2013 Şampiyonlar Ligi Kadrosu İçin Müstakbel 4'lümüz

Cevap: 2012-2013 Şampiyonlar Ligi Kadrosu İçin Müstakbel 4'lümüz

-----------------------Muslera--------------------

Eboue----------Semih-----------Douglas---------Cissokho

----------------Selçuk----------Montolivo--------------

Gökhan Töre---------------------------------Emre Çolak

----------------Kalou-----------Elmander---------------

İlk 11'e 4 transfer ;

Taiwo

Hamit

Gökhan Töre

Drogba

Yedek kulübesine de 3 transfer ;

Gökhan Süzen

Serdar Aziz

Muhammed Demir

İlk 11:

Muslera

Eboue-Semih-Ujfa-Taiwo

Hamit-Selçuk-Melo-Gökhan Töre

Elmander-Drogba​

Yedekler:

Necati,Emre Ç,Yekta,Ceyhun,Serdar Aziz,Muhammed Demir,Gökhan Süzen,Mertan,Ufuk

NOT:İlk 11'de 7 yabancı var yazmayın . CL için ideal , TR için ise bir yabancı kenara çekilir . Yeter ki yedek kulübemiz kaliteli olsun .

Ben de yazayım bari...

Muslera

Eboue-Semih-Ujfa-Taiwo

Melo-Selçuk

Shaqiri-Emre-Töre

Drogba​

İlk 11'e: 4 Transfer.

Taiwo=Beleş

Shaqiri=10-12

Drogba=Beleş

Töre=5m

Yedeğe: (hepsi olmak zorunda değil)

Serdar Aziz

Yerli Sol Bek

M.Demir/Cenk Tosun/Mevlüt (kısaca yerli santrfor)

M.Ekici

Leto

Edit: Bunların yanında sözleşmesi bitecek olan

Kalou

Rosicky

Arshavin

gibi oyunculardan da biri/birkaçı alınabilir. :ka21:

Muslera'yı sezon sonu para ve kontenjan icin satabilir yonetim (yapar yapar, bilemezsin).. Melo %80 alınmayabilir. Baros'tan iyi forvet istiyorsan en az 15 milyon euro, bizim kulup tek bir oyuncuya o parayı tas catlasa vermez...

Dolayısıyla fazla hayal kurmayın derim.

dogru söze ne hacet.

Bunlar ;

Melo, Ekoko, Hamit, Töre, bide sağlam bir forvet alınsın.

Gönderilenler ise şunlar olsun ;

Servet, Sabri, Ayhan (Zaten bırakıyo bu sezon sonu) G. Zan, Aykut, Aydın Yılmaz, Baros.

Not ; Forvet için Drogba falan almasınlar. Futbolu kafasın'da bitirmiş adam zaten yaşı'da bence müsait değil ŞL için.

34 yaşında adam. 20 dkka oynaması için tutup 20 Milyon vermek kerizliktir. Ronhaldinho'yu alsınlar, Eyvallah derim.

Çünkü Roni yine oynuyo, show'unu yapıyo adam. Yaşıda müsait. 32'ye giricek. Hem artısı'da çok olur Kulübe.

Böyle düşünüyorum yani.

Muslera'yı sezon sonu para ve kontenjan icin satabilir yonetim (yapar yapar, bilemezsin).. Melo %80 alınmayabilir. Baros'tan iyi forvet istiyorsan en az 15 milyon euro, bizim kulup tek bir oyuncuya o parayı tas catlasa vermez...

Dolayısıyla fazla hayal kurmayın derim.

Emir anlıyorum ara transfer döneminde Shaquiri'yi alamadı bizimkiler diye beklentilerin had safhada düşmüş . Kısmen haklısın da .

Ama olaya bir de şu açıdan bak ; şimdi sen yönetimde olsan ; önünde iki seçenek var :

1-Fb ve Bjk ceza alacak , play-off'a 15 puan fark ile gireceksin , kısacası şampiyonluğun garanti gibi bir şey olacak.

2-Hiç bir ceza verilmeyecek , o vakitte UEFA bizi komple men edecek 2-3 yıl , o zaman da oyuncu transferinin bir anlamı yok .

Bence şike süreci bizim transfer politikamızı %1000000 etkiledi .Bir ara gözü kararttı bizimkiler , 8 M € ' ya kadar çıktılar ama , sonra riske girmek istemediler . Sence bu hamle mantıklı değil mi reyiz ?

Ben %100 eminim ki , CL'ye gidilirse paraya kıyıp transfer yapılacak . Ya da en azından , bekleyelim ; eğer CL'ye gitmemiz konusunda bir engel çıkmazsa ve buna rağmen yönetim transfer yapmazsa o zaman ne dersen haklısın .

Ara transfer döneminin verdiği karamsarlık ile ; "Bunlar Muslera'yı da satar" falan demeye gerek yok . Öyle bir şey olmayacağını hepimiz biliyoruz .

Baros'dan daha iyi bir forvet 15 m € demişsin ; ki ben de buna %100 katılıyorum ama ; sene sonu boşa çıkacak beleş bir DROGBA var reyiz . Beleş adam yahu , beleş .

Taiwo var sol bek , beleş .

Hamit için taş çatlasa 2-3 m € ister ya da istemez R.Madrid ...

Gökhan Töre keza öyle .

Kısacası zaten hayvan gibi bonservis ödenmesine de gerek olmayabilir akıllı adımlar atılırsa .

Melo konusunda ise kısmen haklısın , Juve hayvani bir indirim yapmazsa bizimkiler almayacaktır , ya da Melo'nun bizde oynama kozunu da kullanıp parayı baya bir düşürmeye çalışacaklardır . Bence akıllı bir hareket olur . Bjk'nin Fernandes'i nasıl aldığını hatırla , 12 m € opsyondan , 2 m € 'ya alındı . Bence Melo'da da benzer bir süreç yaşanacak ve uygun bir fiyata kapatacağız Melo'yu .

Özet olarak , bir süreliğine karamsarlığı bir kenara bırakalım da bir yaz transfer dönemi şans verelim şu yönetime . Geçen yaz bana göre sınıfı geçtiler , ara dönemde de şike muhabbeti yüzünden sağlıklı adım atamadılar .

:ka21:

Elmander'e haksizlik yapmiyorum. Cok iyi oyuncu ama forvet degil. Ikinci forvet daha cok.

Laf falan etmiyorum yanlis anlasilmasin. Seviyorum Elmander'i. Ama CL'de (ozellikle tek) forvet zor oynar.

.

Elbette. Bu noktada haklısın. Bence Elmander'i kullanıp iç sahada 4-4-2, dışarıda da alınacaksa gezgin ve pres yapan bir forvet ile 4-5-1 oynamalıyız.

Bakın, herkesi satarız Muslera kalır. Yıllar sonra bir kaleci buldu bu takım. Ha Muslera satılır ancak yerine daha iyisi olursa ve iyi fırsat çıkarsa. Bence yine de satılmaz da hani bir ihtimal:)

Ek olarak, yine tekrar etmek istiyorum. Töre falan iyi isimler. Ama takımda o kadar genç oluyor ki 5-6 isim fazla bu Ş.Ligi için. 2-3 ten fazla olmamalı. Tecrübeli isim şart. Selçuk İnan bile tecrübesiz. Milli maçları bile 3-5 tane. Tamam altyapıdayken de oynuyordu ama CL farklı platform.

Olası transferler: S.Aziz, G.Töre, Hamit, Guerrero, Taiwo.

Şuanki borçlarla Şampiyonlar Ligi'ne alacaklar mı ki bizi..

--------John Guidetti-------

-----Ola John-Emre-Töre---

----------Selçuk-Melo----------

-Taiwo-Serdar Aziz-Semih-Eboue

-----------Muslera----------

Shaun Wright-Phillips, Serdar Aziz, Marko Marin(alabilirsek),Sandro(Melonun yerine),Hasan Ali Kaldırım

Şampiyonlar Ligi Kadrosu

Muslera

Eboue Semih Ujfalusi Chivu

Hamit Selçuk Melo Arshavin

Baros Berbatov

Lig

Muslera

Eboue Semih Chivu H.Balta

Hamit Selçuk Melo Emre

Arshavin

Berbatov

Tüm Kadro

Aykut, Ufuk, Muslera

Sabri, Eboue, Semih, Chivu, Hakan, Gökhan, Ujfalusi, Ceyhun

Yiğit, Engin, Hamit, Selçuk, Melo, Arshavin, Engin, Emre, Yekta

Sercan, Necati, Elmander, Baros, Berbatov

Chivu, Hamit, Arshavin, Berbatov 4 transfer sadece.

Üst Alt