2018 Futbol Dışı Şube Bütçe Tahminleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 Futbol Dışı Şube Bütçe Tahminleri

Evet renktaşlar yine bir mart ayı ve yine bir bütçe hazırlığı...Bu sene 31 Mart'ta yapılacak mali kongrede açıklanacağı üzere bu başlıkta tahminlerimizi paylaşalım isterim. Müsadenizle başlığı açan olarak tahminlerimi yapacağım ancak bir iki not düşmek gerek; birincisi bu tahminlerimiz gider bütçeleri olacak gelir bütçelerini ancak yönetim sponsor görüşmeleri üzerinden bilebilir ki hepi topu 10 gün kadar kaldı...İkincisi ise geçmiş dönemden kalan borçlar için hemen her şube ve takımında duble bütçeden bahsediliyor yani aşağıdaki tahminlerim sadece 2018 yılı takımları ve branşlar için yapılacak cari gider bütçelerini kapsamaktadır;

BASKETBOL ERKEK: 18 TRİLYON (personel-teknik ekip-altyapı-a takım dahil)-%47 azalma öngörüyorum 2017 gider bütçesine göre
BASKETBOL KADIN: 4 TRİLYON (personel-teknik ekip-altyapı-a takım dahil)-%53 azalma
TS BASKETBOL: 2 TRİLYON-24 azalma

ERKEK VOLEY: 7.5 TRİLYON (kümülatif)-%8.7 artış
KADIN VOLEY: 10 TRİLYON-%17 azalma

ATLETİZM (sadece erkeklerde varız): 0.5 TRİLYON-%50 azalma

YÜZME: 2.8 TRİLYON-%34 azalma

SUTOPU (ERKEK-KIZ DAHİL): 2.9 TRİLYON-%20 azalma

KÜREK: 2 TRİLYON-%26 azalma

YELKEN: 0.8 TRİLYON-%24 azalma

BİNİCİLİK: 50 MİLYAR

BRİÇ: 0 TL

SATRANÇ: 100 MİLYAR

TENİS: 75 MİLYAR

JUDO: 900 MİLYAR

Böylece Mustafa Cengiz sadece bütçe düzenlemesiyle 26 trilyon kar etmiş olacak herhangi bir şube kapatmadan. Belirtmek gerekir geçen sene 26 trilyon fazla harcayıp elde ettiğimiz kupa sayısı ts basketbolda büyük ihtimal 1 avrupa kupası-erkek sutopunda 1 lig şampiyonluğundan ibaret olacaktır ki 51 küsür trilyon lirayla da 77 trilyonla alınacak olan kupa sayısı değişmeyecektir :)

Peki direkt 51 trilyon dernek cebinden mi çıkacak yahut borçlanılacak mı hayır tabii ki; zira tahminimce kümülatif olarak tüm futbol dışı şubelerin çok da arttırılamasa da yekün olarak 17 trilyonluk bir geliri olacaktır iddaa-federasyon-katılım-yayın-isim ve forma sponsorlukları (baskette olmayacak maalesef 2018'de) v.b.

Yani 34 trilyonluk gider nere 77 trilyon nere sonuçta her ikisinde de tekerlekli basketbol ve erkek sutopu dışında kupa alamıyorsun...Eeee? Kupa yoksa başarı nasıl tarif edilir? Futbola ne kadar az yük olduğunla...800.000 maaş alan Oktay Mahmuti'yi kov bedava çalışmak isteyen Ergin Ataman'ı getir alsana 3.2 trilyonluk gelir...Ma işte Fatih Terim gibi Ekrem Memnun gibi galatasaray evlatları olunca hırsızlık olmadığından işe gelmiyor tabii...Ayrıca kov nevriyeyi al sana 100.000 dolar tasarruf kov ışıl alben'i al sana yarım milyon dolar bütçe :) Her şey basit iş ne kadar bulanık olursa galatasaray hainleri için iş o kadar iyi olur ama su berraklaşırsa pislikleri ortaya çıkacak...ismailenver strikes back :)

GENEL KURUL SONRASI RAKAMLAR

2018 Futbol Dışı Şube Bütçelerimiz:

Erkek Basketbol = 22 trilyon
Kadın Basketbol = 7.5 trilyon
Tekerlekli Sandalye = 2.9 trilyon

Erkek Voleybol = 4.9 trilyon
Kadın Voleybol = 6.9 trilyon

Yüzme = 3.4 trilyon
Sutopu = 3.1 trilyon
Kürek = 2.3 trilyon
Yelken = 1 trilyon

Atletizm = 1 trilyon
Binicilik = 43 milyar
Judo = 938 milyar
Tenis = 62 milyar
Satranç = 157 milyar
Briç = 0 lira

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek ve kadın voleybol takımlarına o kadar para harcarken, erkek basketbola harcanılacak rakam komik duruyor.

Erkek basketbol için sağlam bir sponsor çıkmadığı sürece çok da kasmanın anlamı yok, mevzu prestij ise bence play-off'a gitmekte bile zorlanan bir takım daha çok prestij kaybettiriyor.

Erkek ve kadın voleybol takımlarına o kadar para harcarken, erkek basketbola harcanılacak rakam komik duruyor.

Erkek basketbol için sağlam bir sponsor çıkmadığı sürece çok da kasmanın anlamı yok, mevzu prestij ise bence play-off'a gitmekte bile zorlanan bir takım daha çok prestij kaybettiriyor.

evet ama içinde bulunduğumuz sezon voleybol takımlarımız fener ve beşiktaşı perişan edip an itibariyle playoffta yarı final oynuyorlar ki kadınlar avrupa cev şampiyonlar liginde playofftalar, marina ile ermanın takımı ise rezil rüsva oldular ve avrupada olmayacaklar. Avrupada yarışacak takımların bütçeleri ile ligde kalmaya oynayacak takımların bütçeleri doğal olarak farklı oluyor.

Kim geçen sene voleybol takımlarının bütçeleri de buna yakındı yüzdesel olarak belirttiğim gibi üstat, hürmetler...

evet ama içinde bulunduğumuz sezon voleybol takımlarımız fener ve beşiktaşı perişan edip an itibariyle playoffta yarı final oynuyorlar ki kadınlar avrupa cev şampiyonlar liginde playofftalar, marina ile ermanın takımı ise rezil rüsva oldular ve avrupada olmayacaklar. Avrupada yarışacak takımların bütçeleri ile ligde kalmaya oynayacak takımların bütçeleri doğal olarak farklı oluyor.

Kim geçen sene voleybol takımlarının bütçeleri de buna yakındı yüzdesel olarak belirttiğim gibi üstat, hürmetler...

Erkek basketbol için bence gerekli hamleler zamanında yapılmalıydı, yapılmadı şimdi de atıl bir durum oluştu her şey başa döndü.

Mantıklı projeler ile daha iyi organizasyonlar oluşturulabilir.

En çok ta ;"Terim gibi GALATASARAY' in evlatları" kısmına GÜLDÜM.

ÖYLE BIR EVLAT Kİ senelik 12 trilyona imza atıyor.
Yetmiyor ne kadar çer çöp varsa takıma doldurup en az 50 milyon euro zarara sokuyor.

Asıl konuya gelecek olursak kapat gitsin bütün gereksiz şubeleri birtek gelir getiren futbol kalsın

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Erkek basketbol için bence gerekli hamleler zamanında yapılmalıydı, yapılmadı şimdi de atıl bir durum oluştu her şey başa döndü.

Mantıklı projeler ile daha iyi organizasyonlar oluşturulabilir.

Evet ama önce 800 bin dolar alan Oktay Mahmuti yerine 0 lira talep eden Ergin Ataman getirilmeli, Fatih Hoca'yı getirdiğimiz gibi Ergin Ataman'ı da getireceğiz inşallah üstat :)

En çok ta ;"Terim gibi GALATASARAY' in evlatları" kısmına GÜLDÜM.

ÖYLE BIR EVLAT Kİ senelik 12 trilyona imza atıyor.
Yetmiyor ne kadar çer çöp varsa takıma doldurup en az 50 milyon euro zarara sokuyor.

Asıl konuya gelecek olursak kapat gitsin bütün gereksiz şubeleri birtek gelir getiren futbol kalsın

1905 tl...Özhan Canaydın ile Ünal Aysal'ın işbilmezlikleri Fatih Hoca'ya mı kaldı? TTK'da imza yetkilisi mesuldür borçtan usülsüzlükten şirketin bordrolu çalışanı değil :) Ne kıymetli Ünal'ınız, ne cici rahmetli Özhan'ınız varmış gözünüzü bu kadar kör etmiş...

1905 tl...Özhan Canaydın ile Ünal Aysal'ın işbilmezlikleri Fatih Hoca'ya mı kaldı? TTK'da imza yetkilisi mesuldür borçtan usülsüzlükten şirketin bordrolu çalışanı değil :) Ne kıymetli Ünal'ınız, ne cici rahmetli Özhan'ınız varmış gözünüzü bu kadar kör etmiş...
Işte bende onu diyorum .
Terim GALATASARAY' in çocuğu filan değildir.
Bordrolu bir ELEMAN'dir.
Ayrıca o 1905 liranin sözleşmeye milli takımdan alacaklarını daha rahat almak için yazıldığı sen benden daha iyi biliyorsun.

Son düzenleme:
Işte bende onu diyorum .
Terim GALATASARAY' in çocuğu filan değildir.
Bordrolu bir ELEMAN'dir.
Ayrıca o 1905 lirayi sözleşmeye milli takımdan alacaklarını daha rahat almak için yazıldığı sen benden daha iyi biliyorsun.

Gündüz Hoca, Yalçın Granit, Ali Uras gibi 15-20 tane değerimizden biridir Fatih Terim o galatasary'ın çocuğu olmayacak da 2001 yılında Galatasaray'a üye olmuş Ünal Aysal mı olacak üstelik adam lise mezunu olarak otomatikman üye olabiliyorken yarım asır beklemiş niye o zaman ada yok aş yok yenilecek haram yok...

Adam o kadar şampiyonluk yaşamış, galatasarayı hiç satmamış, kişiliği camiamıza uyumlu kafa da atıyorsa mekan da basıyorsa haberli yapıyor kahpeler gibi arkadan değil...Gül Baba Töresine son derece uygun...selamlar...

Gündüz Hoca, Yalçın Granit, Ali Uras gibi 15-20 tane değerimizden biridir Fatih Terim o galatasary'ın çocuğu olmayacak da 2001 yılında Galatasaray'a üye olmuş Ünal Aysal mı olacak üstelik adam lise mezunu olarak otomatikman üye olabiliyorken yarım asır beklemiş niye o zaman ada yok aş yok yenilecek haram yok...

Adam o kadar şampiyonluk yaşamış, galatasarayı hiç satmamış, kişiliği camiamıza uyumlu kafa da atıyorsa mekan da basıyorsa haberli yapıyor kahpeler gibi arkadan değil...Gül Baba Töresine son derece uygun...selamlar...
Tüpçü'ye can ata ata ben koştum zaten.
Şampiyonlar ligine gidecekken Fiorentinaya ben gittim zaten

Tüpçü'ye can ata ata ben koştum zaten.
Şampiyonlar ligine gidecekken Fiorentinaya ben gittim zaten

Tüpçüye gitmedi milli takıma gitti de herkesin bildiği şeyler bunlar eskiler birinin müslüman olup olmadığını akıbetine bakarak bilirsin derler mesela enver paşaya isteyen istediğini söylesin paşam rus miltralyözüne hucum ederken şehit düştü...Fatih Hoca linç ediliyordu bir an bile düşünmeden göreve geldi 21.şampiyonluğa bakarım botokslular da iknci eşini bırakıp tv spikerleriyle dolaşıyor şampiyonluk yolunda tvlere çıkıp takımı hançerliyor sanki borcu babam yaptı bir de ekonomik sıkıntılardan bahsediyor bir yanda çantacı bir yanda adana delikanlısı çok kolay bir tercih oldu benim için ben kafayı adana'nın a şıkkına atıyorum renktaş bilgine...

Evet ama önce 800 bin dolar alan Oktay Mahmuti yerine 0 lira talep eden Ergin Ataman getirilmeli, Fatih Hoca'yı getirdiğimiz gibi Ergin Ataman'ı da getireceğiz inşallah üstat :)

ergin ataman iyi hoş da 2013-2014 sezonundan sonra iyice bozdu sonraki sezon sponsor bütçe sorunu ortaya çıktı da aldırdıgı adamlar faciaydı nolan smith aradori pocius voyukas maric falan eurocup sezonu iyiydi ona laf yok ama en büyük sorun geçen sezondu 10 milyona yakın paraya rezalet kadro kurdurdu ayrıca savunma ve mola sorunları da var tabi gene de oktay mahmudiden daha iyi koçtur

Evet renktaşlar medyada hiçbir yerde yok ama baya uğraşarak üye arkadaşlardan edindiğim şube bütçelerini ilk veren kişi olarak başlığı açma gayeme nail olmak isterim;

Yüzme = 3.4 trilyon
Sutopu = 3.1 trilyon
Kürek = 2.3 trilyon
Yelken = 1 trilyon

Atletizm = 1 trilyon
Binicilik = 43 milyar
Judo = 938 milyar
Tenis = 62 milyar
Satranç = 157 milyar
Briç = 0 lira

Evet renktaşlar medyada hiçbir yerde yok ama baya uğraşarak üye arkadaşlardan edindiğim şube bütçelerini ilk veren kişi olarak başlığı açma gayeme nail olmak isterim;

Yüzme = 3.4 trilyon
Sutopu = 3.1 trilyon
Kürek = 2.3 trilyon
Yelken = 1 trilyon

Atletizm = 1 trilyon
Binicilik = 43 milyar
Judo = 938 milyar
Tenis = 62 milyar
Satranç = 157 milyar
Briç = 0 lira

bu milyar trilyon ifadesini pendik kongresinde kullanıyordu bugun malum kişi mevzu nedir 6 sıfıra geri mi dönüyoruz :D
ilk mesaja ekliyorum bu rakamları izninle

Erkek baskette Euroleague olmadığından dolayı yatırım yapmamak gayet normal çünkü diğer alt seviye kupalardan gelecek gelirler yetmeyecektir ama avrupanın en üst düzey liginde oynayan hangi takım varsa ona yatırım yapılabilir çünkü başarı geldikçe o para dönecektir bunun meyvesini yiyebiliriz. Son dönemlerde erkek basketbol da fenerbahçe ve CSKA genel de yüksek yatırım yapıp final four oynuyorlar ve bir şekilde gelirlerini çıkartabiliyorlar hele ki CSKA bu konuda baya yatırım yapıyorlardı sonuçta şampiyon olan veya 2. olan takım güzel gelirler elde ediyorlar.

Mesela bunu lig düzeyinde de tasarlayabiliriz; Bu sene şampiyon olursak yatırım yapsak karşılığını alırsak bambaşka bir seviyeye çıkabiliriz mesela en basit örneği UEFA ve FFP dertleri olmasa toplam 25-30 m euro'ya sağlam 2 futbolcu alsan CL'de çeyrek finale çıkarsa yaklaşık 60-70 m euro gibi para kazanma imkanımız olabilir diğer yönden de UEFA'ya gidip bu yatırımı yaparsak sene sonu zarar etme imkanımız daha yüksektir çünkü gelirler bakımından her zaman en üst seviye lig ve altındaki ligler arasında 3-4 kat fark vardır. Her zaman yatırımın karşılığını almak istiyorsan doğru yatırım yapacaksın avrupa da 2. sınıf kupalara yatırım yaparsan zarar edersin.

Şimdi de kendi tahminlerime geleyim ki ben her zamanki gibi daha tutumlu olmuşum;

Kadın Basketi nokta atışı sayıyorum izninizle zira son yılların tüm bütçe kalemlerine hakimim gsbasket'teki müptezellerin aksine...Onlar sadece görsel malzeme için takımımızı destekliyor...

Erkek Baskette % 16 az tahmin etmişim
Tekerlekli Baskette %31 az tahmin etmişim

Erkek Voleybolda %25 az tahmin etmişim
Kadın Voleybolda %25 fazla tahmin etmişim

Atletizmde %50 az tahmin etmişim

Yüzmede %30 az tahmin etmişim
Sutopunda da nokta atışı
Kürekte de nokta atışı üstelik azalma oranının bile tutturmuşum bir önceki seneye göre :)
Yelkende %20 az tahmin etmişim

Binicilik nokta atışı
Briç nokta atışı
Satranç nokta atışı
Tenis nokta atışı
ve Judoda da nokta atışım var...

Yüzme = 3.4 trilyon
Sutopu = 3.1 trilyon
Kürek = 2.3 trilyon
Yelken = 1 trilyon

Atletizm = 1 trilyon
Binicilik = 43 milyar
Judo = 938 milyar
Tenis = 62 milyar
Satranç = 157 milyar
Briç = 0 lira

55.200.000 TL oluyor o halde. Gelirler ne durumda olur bilmiyorum. Ama 40.000.000 TL civarı vergiden gelen para buraya gidecek.

15.200.000 TL kalıyor geriye. Nasıl 27.000.000 TL açık bütçede kabul ediliyor anlamadım.

Üst Alt