#22 Hakan Balta - Sayfa 249 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#22 Hakan Balta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #22 Hakan Balta

abi birakin be

kimi koysaniz oraya 90 dkk orta saha ilerisine adim atma desen ne yapar bilemiyorum

hata yapmiyor diye iyi oynuyor diyecek kadar beynimi peynir ekmekle yemedim

soru ile cevap vermeyin

kac kez orta sahayi gecti rieraya yardim etti

anlatin bilelin

Bu maç defansta kaldı ama kabul çünkü önünde Riera vardı, önünde Emre oynadığı zamanlarda adam ofsayta bile kaldı..

hay turkiyedeki solbeklere ya

ne diyosunuz abi

ha evt trde solbek yok

o zaman balta super oynadi

balta super oynuyosa karsisinda q7 olan onunde sag acik olmayan ebue nedir abi

birakin kendinizi kandirmayin

hepiniz biliyorsunuz rieraya sallamayi

adam 70 metreden mesul resmen 70 metre

arkasindaki adam 30 metrede oynuyor

bazen hata bile yapabiliyor o 30 metrede:)

abi birakin be

kimi koysaniz oraya 90 dkk orta saha ilerisine adim atma desen ne yapar bilemiyorum

hata yapmiyor diye iyi oynuyor diyecek kadar beynimi peynir ekmekle yemedim

soru ile cevap vermeyin

kac kez orta sahayi gecti rieraya yardim etti

anlatin bilelin

Yahu biz ofansta dün organize olarak ne kadar iş yaptık ki sol bekin çıkıp çıkmadığını sorguluyoruz? Zaten bilinen birşey Hakan'ın oyun karakterinde kendi başına hücuma çıkmayan hareketlilik getirmeyen bir isim. Sen rakip sahaya yerleşirsen pas trafiğine yardımcı olur doğru yerlere koşar yeri gelirse atar falan.

tamam abi iyi oynadi:)

aylardir hakanla ilgili bisey yazmiyorum

takim hakana ihtiyac birakmiyor

senede 1-2 mac begeneceginiz solbekle size basarilar

ne yapti dun desem hanginiz kalkip anlatacak bana?

top kestigini goren oldumu,

rieraya pas attigini goren oldumu

selcuga pasi varmi

asalak modunda takimdan besleniyor

takim iyise adini duymazsiniz

takim kotuyse. oooooo bu konuda super eglence var

selcuga pasi varmi

İlk yarı soldan en az 3 ataklarını kesti reis, tekrar izle bence ilk yarıyı.

Balta'yı anlatıyım mı size ?

bu cocuk soguk kanlı bir oyuncu. pasları iyi. top kontrolu iyi.. formda oldugu zaman defansif yonleri iyi, forma olmadıgı zaman defansif olarak cok kotu. hucum oyuncusu olarak Eboue'ye 100 verecek olursam Balta'ya 25-30 veririm. hucuma gerekli destegi vermiyor fakat bu kotu oyuncu oldugu icin degil, oyun karakteri oyle adamın.

Yani bakın bir Eboue ne kadar cag atlattı bize. Aynı sekilde bir sol bek versiyonu [DOMENICO CRISCITO] o tarafa da cag atlatır, cok daha guclu takım oluruz. Balta'ya kotu demiyorum, ancak daha yuksek hucum [en iyi savunma-iyi ataktır'dan yola cıkarak ta - daha yuksek savunma] seviyesi icin yeterli degil.

yani cag atlamak varken, yerimizde sayarız sol tarafta. iyi bir yabancı sol bek alınırsa Hakan Balta cok iyi bir yedek olur, orası var.

tekrar ediyorum, kotu bir oyuncu degil sartlara baktıgınız zaman son derece degerli bir oyuncu hatta, ancak bize cok daha yarar saglayabilecek solbekler var. malesef hepsi yabancı.

Yahu biz ofansta dün organize olarak ne kadar iş yaptık ki sol bekin çıkıp çıkmadığını sorguluyoruz? Zaten bilinen birşey Hakan'ın oyun karakterinde kendi başına hücuma çıkmayan hareketlilik getirmeyen bir isim. Sen rakip sahaya yerleşirsen pas trafiğine yardımcı olur doğru yerlere koşar yeri gelirse atar falan.

ebue kac kere bindirdi

hilbert

ismail

?

adamin rieray pasi yok dun arkadasim

pasi yok

sen nasil ileri gitcenki

zaten herzaman etkili ataklarimiz ebue bindirince

hic dusuuomusunuz belkide bazen boyle iyi gorunmememizin nedeni tek ayagi sakat hucum etmemiz?

hala cevap veren yok

elestrilerime nedir abi niye orta sahayi gecemezsin

barcami rakip

kim noluyor

bi pas ver rieray cocuk almasi gereken yerden pas alabilsin

bu arada buraya yazmamin sebebi

kendimizi sampiyon gormem

:)

bu sene bitti

sertack kardesim sen takintili diyorsunya bana

bana takintilisin dendigi kac konu var sayayim

kronolojik olarak

topal- takima katkisi sifir bir onlibero bence

servet- topcu degil

sabri- sag bek olma ihtimali yok

arda- ahmete uyuzluk olsun die

balta- topcu degil

bence burda bi pattern var

sence yoksa bilemem

Balta bence takimin handikapi. Hata yapmamasi bizim için yeterli oluyor ama pek bir katkisi yok malesef..

Defansif anlamda iyi olmamizin önemli bir nedeni de Hakan´in performansi kesinlikle. Bu sene cok begeniyorum

bu arada buraya yazmamin sebebi

kendimizi sampiyon gormem

:)

bu sene bitti

sertack kardesim sen takintili diyorsunya bana

bana takintilisin dendigi kac konu var sayayim

kronolojik olarak

topal- takima katkisi sifir bir onlibero bence

servet- topcu degil

sabri- sag bek olma ihtimali yok

arda- ahmete uyuzluk olsun die

balta- topcu degil

bence burda bi pattern var

sence yoksa bilemem

topal ve balta dışında katılıyorum. arda mevzusuna da hiç bulaşmıyorum. servet ve sabri konusunda hemfikiriz. demek ki çok da bi pattern yok.

selcuga pasi varmi

sen dün maçı izlememişsin, muhtemelen fenerbahçe maçında da maçı izlemedin ve muhtemelen son 1.5 aydır da maç izlemiyorsun. yazdıkların akıl kârı şeyler değil. dün top kesti mi diyor adam hâlâ. yahu sağ kanattan maç boyu kaç orta açılmış bi aç bak. n'olur bak yani.

yalvarmamı mı istiyorsun nedir anlamadım.

Kaleci+2 kanat bek+stoper+Melo+forvet 6 oluyor zaten. Bir sekilde Gøkhan Tøre'yi alirlarsa kanat olarak ve ekstra Aydin form tutarsa birsekilde birseyler olur. Iki kanat+sol bek+Elmander'in yanina yabanci bir forvet beklentisi var. Fakat kontejan sorunu var. Balta gecen seneye gøre iyi olsa da gene de køtu zaten. Sabri sag bek denirken Eboue geldi aynisi Balta icin de yasanir eger bir sol bek gelirse. Turkiye liginde idare eder bir sekilde fakat CL'de Balta'nin oldugu kanadi kitleyebilirler direk. Riera da yetersiz. Bilmiyorum nasil cøzum bulacaklar Turkiye ligi icin kontejana. Zaten takimda Turk olarak herkesin hemfikir oldugu isimler Semih ve Selcuk bunun yanina birisi daha katilir sayi olur 3. Kontejan buyuk sorun Turkiye liginde. Ekstra takim sadece Avrupa'da oynayacak olmasi nedeniye iyi bir sol bek alir mi bilemem cunku hucum kanatlari da cok yetersiz. Ben Avrupa'da Engin olsun Emre olsun Aydin olsun Turkiye ligi kadar rahat oynatacaklarini dusunmuyorum rakip takimlarin zaten bu durumda Balta basli basina problem olacak. Karsisinda iyi bir kanat oyuncusu oldugunda Balta takimi batirir Avrupa'da. Turkiye'de cok fazla zorlayan ofans oyuncusu yok neredeyse Balta'yi birkac kisi disinda. Hucumunun yetersiz olmasina Avrupa'ya gidince bir de defansta yetersiz olmasi katilir. Karsisinda cok iyi kanat oyunculari olacak cunku.

Hakan Baltanın performansını bir taraftar olarak analiz etmek bizim için zor olabilir..

Fatih Hoca gerekli değerlendirmeleri yapıyordur açık konuşmam gerekirse şahsen sol bek yada sağ bekten Fatih Hocanın beklentilerinin ne olacağını bilmiyorum

Deniz reis yine stres yapmis.

Bek dedigin haddini bilecek, defans yapacak ve ara sira öyle ön tarafa yerlestiysek pas istasyonu olarak hucuma katilacak.

En azindan Hilbert-Ismail gibi mal bir bek degil. Gökhan'ida buna katabiliriz, gidip gelmeyen bekler var. En azindan orta yuvarlak cizgisinin oralarda oynuyor. standardi var adamin.

Kosmak , sacma sapan öne gitmek takima pis zarar verir.

Hakan yine golünü yazar ve burasi düzelir umarim.

dün zaten hep yaslandik, hucum yaptigimizi pek söyleyemem. kanatlardan zaten hic gitmedik, kontra atak fln. yapmadik. Kontrollü oynayarak maci bitirdik. Temiz savunmayla.

Kötü olsa zaten her macta rakip kanatlar yardirir Hakan'in tarafindan. Adamlar gelince bizim Hakan karsiliyor hemen, 1'e1 de cok iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt