#26 Morgan De Sanctis - Sayfa 40 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #26 Morgan De Sanctis

"Türkiye macerası bitti"

Takımımızda Sevilla'dan kiralık olarak forma giyen kaleci Morgan De Sanctis, İtalyan basınına sezon sonunda Türkiye'den ayrılacağını resmen açıkladı.

"Aslında kalmak fikri ağır basıyordu. Fakat Şampiyonlar Ligi'ne kalamayan bir kulüpte kalmayı istemem. Türkiye macerası bitti."

Takımımızda Sevilla'dan kiralık olarak forma giyen kaleci Morgan De Sanctis, İtalyan basınına sezon sonunda Türkiye'den ayrılacağını resmen açıkladı.

İtalya'nın Tutto Napoli gazetesine konuşan tecrübeli kaleci, "Evet Türkiye'deki maceram bitti. Aslında kalmayı düşünüyordum, ama Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı ortadan kalkınca kalmanın da bir anlamı kalmadı. Bu yüzden prensipte Sevilla'ya döneceğim. Sonrasına da bakacağız" dedi. İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Marcello Lippi ile çok iyi bir iletişiminin olduğunu belirten De Sanctis, "Napoli başta olmak üzere birçok İtalyan ekibi beni istiyor. Ben de artık ülkeme dönmek istiyorum. Ancak bu hedefleri olan ve zirveye oynayan bir takım olmalı" şeklinde konuştu.

Galatasarayımız'da, De Sanctis'in yerine Atletico Madrid forması giyen Arjantinli kaleci Leo Franco ile geçen hafta anlaşmıştı.

Kaynak: Sabah

Ne diyelim yolu açık olsun,bana kalırsa bizim için yeterli bir kaleci değildi,umarım onun içinde iyi olur...

Sanctis'ten kötü haber

Turkcell Süper Lig'de 24 Mayıs Pazar günü derbi maçta Beşiktaş'a konuk olacak Galatasarayımız, hazırlıklarını sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Bülent Korkmaz yönetiminde basına kapalı antrenmanda futbolcuların, taktik ağırlıklı bir çalışma yaptıkları belirtildi.

İtalyan file bekçisi Morgan de Sanctis'in boyun kaslarında oluşan spazm nedeniyle antrenmana katılamadığı ve oyuncunun tedavisinin ardından salonda çalıştırıldığı belirtildi.

Sarı-kırmızılılarda sakatlıkları bulunan oyunculardan Hasan Şaş'ın tedavisinin ardından dinlendirildiği, Lincoln, Emre Güngör ve Servet'in ise tedavi edildikten sonra sahada takımdan ayrı olarak çalıştırıldıkları kaydedildi.

Galatasarayımız, yarın akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla Beşiktaş derbisinin hazırlıklarını tamamlayarak, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Birtek sakatlanmayan kalecimiz kalmıştı.O da oldu.Artık rahat rahat sezonu bitirebiliriz. :rolleyes:

De Sanctis vedalaştı

G.Saray’a sezon sonunda veda edecek olan De Sanctis, tek tek tokalaştığı taraftarlara veda etti.

Takımımızın İtalyan kalecisi Morgan De Sanctis, takım arkadaşı Emre Güngör ile birlikte Samsung firmasının organize ettiği etkinliğe katıldı.

Cevahir Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyonun konukları olan De Sanctis ve Emre, futbol topuyla şık hareketler yapmaya çalışan yarışmacılardan belirlediklerine imzalı G.Saray forması hediye ettiler. Kiralık olarak forma giydiği G.Saray'a sezon sonunda veda edecek olan De Sanctis, tek tek tokalaştığı taraftarlara veda etti.

Kaynak: Hürriyet

Maç sonu röpörtajlarında GSTV'nin sorduğu ''Morgan De Sanctis gelecek sezon da Galatasaray'da kalacak mı ?'' sorusuna ''gelecek sezon Sevilla'ya dönüyorum'' yanıtını verdi.

Ne diyelim, Galatasaray'da dikiş tutturamadığı açık bir gerçek. Ama kendisini özleyeceğim.

Verdiğin hizmetlerden dolayı teşekkürler ''Superfly Morgan.'' Analizlerini yapmak güzel bir duyguydu doğrusu. :)

Ne kadar pimi çekilmiş bir bomba gibi olsada bugünkü maçtan sonra yapılan röportajda türkçe olarak ''Çok büyük taraftar'' diyerek gitti diyerek içimi sızlatmıştır:)Yinede kendisini özleyeceğim:)

Sakatlıgı palavra bunu yaptıkdan sonra benim için sanctis'in emreden bi farkı kalmamıstır.

Yaptiğin hizmetlerden Dolayı tesekkür ederim.. Sakatlıgına bende inanmıyorum ama yinede kendisine tesekkür ederiz... buna cok sevindim.. "COK BUYUK TARAFTAR" demesine...

Belöz ile Sanctis'i aynı kefeye koymak biraz mantıksız gibi Murat.

Yalnız o Emre'yi biraz daha açarsan, Belöz değil mi yanılmıyorum ? :D

Evet evet o kuş:)

Ya futbola böyle politik oyunlar girince soguyorum futboldan falan hersey mertce olsun istiyorum

mesela sanctis cıkıp desinki ben zaten ayrılıcam o yuzden oynamak istemiyorum taraftardanda anlayıs bekliyorum sakatlanırsam transferim olmaz buna eyvallah.

Mesela o nankör gittiginde avrupaya demeseydi ben GS'den baska forma giymem onada eyvallah derdim.

Anlatabildimmi derdimi

Bugüne kadar yaptıkların için teşekkürler Morgan. Seni Semih'i yerden kaldırış şeklin ile hatırlayacağım :)

Emekleri için teşekkür ederiz. Akılda kalan hareketleri olarak Sezon başı Kayseri maçında çizgiden çıkarttığı top, Benfica deplasmanında maç 0-0'ken manyak bi topu çıkarması ve Gençlerbirliği maçında bugün cuma enseyi kapa hareketiyle ve de Haydee haydee nidalarıyla hatırlayacağız kendisini.

Anlattın da biliyorsun Galatasaray ve Sevilla kulüpleri De Sanctis olayı yüzünden FIFA'lık oldular. De Sanctis'te burada çıtayı yükseltemeyeceğini anlayınca ve yönetimde başka kaleci arayışlarına girince mecbur İspanya'ya dönüyor. İlla ki İtalya Milli Takımı'ndaki kariyerini de düşünüyordur.

Yani Belöz'den çok çok çok farklı bir olay. Belöz, Inter ve Newcastle'da oynarken gurur duyuyorduk. Şimdi Fener'e gitti herife etmediğimiz laf kalmadı.

De Sanctis son 2 haftadır boyundaki spazm nedeniyle oynayamıyor. Dolayısıyla kale Orkun'a kaldı. Olay bundan ibaret.
Evet evet o kuş:)

Ya futbola böyle politik oyunlar girince soguyorum futboldan falan hersey mertce olsun istiyorum

mesela sanctis cıkıp desinki ben zaten ayrılıcam o yuzden oynamak istemiyorum taraftardanda anlayıs bekliyorum sakatlanırsam transferim olmaz buna eyvallah.

Mesela o nankör gittiginde avrupaya demeseydi ben GS'den baska forma giymem onada eyvallah derdim.

Anlatabildimmi derdimi

De Sanctis'i tribünlere çağırdığımızda el sallayarak veda etti.Güzel anlardı...

Üst Alt