#26 Morgan De Sanctis - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
ccccvd8.jpg
:D:D

valla kahvede maçı izlerken bir kahkaha koptu ki anlatamam hiçbir zaman bu kadar gülmemiştim,haklısınız artık o bizden biri maç sonu yorumları bile değişti.

tas gibi bu adam ya bize cok yakisiyor ! onu biraz taffo ya benzetiyorum,müthis refleksler tabiki bazen hata yapabiliyor!tapu su alinmasi lazim! güzel de yapistirmis ha :)

Cevap: #26 Morgan De Sanctis

Aslan'da De Sanctis sancısı

Tecrübeli kaleci, 2007’de Udinese’den Sevilla’ya bedelsiz olarak geçiş yaparken bu durum dava konusu oldu. En erken 3 ay sonra çıkacak sonuca göre G.Saray, İspanyol kulübü ile masaya oturacak.

G.SARAY’da Morgan De Sanctis sancısı yaşanıyor. Sarı kırmızılı yönetim, Sevilla’dan kiraladıkları İtalyan kalecinin bonservisini almak için harekete geçtiler. Ancak karşılarına FIFA engeli çıktı.

Zaman zaman İtalya Milli Takımı’nın da kalesini koruyan ve 2007’de Udinese’den Sevilla’ya bonservis ücreti ödenmeden geçen De Sanctis’i sözleşmesindeki opsiyonunu kullanan eski kulübü FIFA’ya şikayet etti. Tecrübeli kalecinin, "Sözleşmemdeki opsiyonumu kullanmak istemiyorum" isteği üzerine FIFA’ya başvurup geçici sözleşme izni alan Sevilla’nın bu girişimi karşısında boş durmayan Udinese, tazminat talebiyle itirazda bulundu.

İspanya’ya dönmek istemiyorum

FIFA’lık olan iki kulübün arasında kalan ve G.Saray’a kiralık olarak gelen De Sanctis, şimdi çıkacak kararı bekliyor. 1.5 yıl önce yaşanan bu olay, hem İtalyan kalecinin, hem de G.Saray’ın elini kolunu bağladı. Beşiktaş derbisi sonrası tatil için yurt dışına çıkan De Sanctis’in, Adnan Sezgin’le yaptığı görüşmede, "Burada mutluyum. İspanya’ya dönmek istemiyorum. Sevilla ile olan bonservis sorunumu çözün" talebinde bulundu.

Daha önce Sevillalı yöneticilerle temasa geçen sarı kırmızılı yönetimin, Sevilla ile Udinese arasındaki davanın çözülmesi için en az 2009’un mart ayına kadar beklemek zorunda oldukları belirtildi.

En erken 3 ay sonra sonuçlanması beklenen davanın seyrine göre, Udinese’ye tazminat ödemesi halinde Sevilla’nın G.Saray’dan isteyeceği bonservis ücretini belirleyeceği öğrenildi.

15 MAÇ OYNADI 18 GOL YEDi

SEZONUN ilk maçında Aykut’un arkasında bekleyen De Sanctis, daha sonraki 15 karşılaşmada sarı kırmızılı takımın kalesini korudu. 1350 dakika sahada kalan İtalyan kaleci, 18 gole engel olamazken, 7’si önemli olmak üzere 73 kurtarış yaptı. 56 topu tutan, 18’ini saha içine çelen İtalyan kaleci, yalnızca 2 kez boşa çıktı. Hiç faul yapmayan ve bu yüzden kart görmeyen De Sanctis, karşıladığı 1 penaltının golle sonuçlanmasını önleyemedi.

Hürriyet

Sene sonuna kadar idare etsin yeter. Alamazsak da sorun degil. Tek faydası dusuk bir miktara bonservisini alabilirdik. Ama bize sınıf atlatacak kaleci degil. Zaten butun Avrupa tanıyor. İtalyan takımları kaleci arıyor. Lazio Carizzo'ya dunyayı oduyor. Milan Abbiati yerine kaleci arıyor, Roma Brezilyalı 3 kaleci oynatıyor ama ne hikmetse hiçbiri 3. milli takım kalecisini almayı dusunmuyor. Keske seneye Cavalleri'yi falan alsak, Liverpool'da curuyecek, İtalyan pasaportu var diye aldı Liverpool.

Italyan Maffiasi; Morgan de Sanctis.

Saka maka bir yana, gercekten super bir kaleci. Aykut'a 100, Orkun'a 1000 basar.

Insallah arkadaslar dedigi gibi, bonservisi alinir, ve Morgan gercek bir Galatasaray'li olur.

Üst Alt