29 Ekim Cumhuriyet Bayramı | Tartışma Konusu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı | Tartışma Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!

rezilliğe bak ya Cumhuriyet Bayramı törensiz kutlanamaz.. Cumhuriyetimiz'in kuruluşunun 88. yılı kutlu olsun...

tsk_tu2.jpg

Yarın Bağdat Caddesinde olacağız..

İptal olayında art niyet aramamak için kendimi zorluyorum ama olayda art niyet olduğu bariz

tören iptalinde başka sebep arayanlar siyaset yapmaktan başka birşey bilmiyor.Ülke elden gidiyor vs tarzı yorumlar gerçekten çok komik.

Tören iptali çok mu doğru karar ? Cumhuriyet ilkelerini unutturmak için bahane arıyolar. Eğlence yapılmıyor herhalde Cumhuriyet bayramında. Göbek atılmıyor. Marşlar söyleniyor, bayrak dalgalanıyor. Bune eğlence denmez, tören denir.

Cumhuriyet bayramından utanç duyanlar ve Cumhuriyetimizin ilkelerini hazmedemeyenler Van depremini fırsat bilip Türkiye Cumhuriyetinin , Cumhuriyet bayramı törenlerini yasaklıyor. Bu kadar basit.

ATATÜRK ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi!

ATATÜRK öldü iptal edilmedi! İkinci dünya savaşında ve üçüncü ihtilal sırasında iptal edilmedi!

Kıbrıs savaşı sırasında iptal edilmedi!

1999’da 18.373 ölü ve 48.901 yaralı verdiğimiz Marmara depriminde iptal edilmedi!

Şimdi Niye ?

herşey açık ve net art niyet aramayan varmıdır çok merak ediyorum

ATATÜRK ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi!

ATATÜRK öldü iptal edilmedi! İkinci dünya savaşında ve üçüncü ihtilal sırasında iptal edilmedi!

Kıbrıs savaşı sırasında iptal edilmedi!

1999’da 18.373 ölü ve 48.901 yaralı verdiğimiz Marmara depriminde iptal edilmedi!

Şimdi Niye ?

herşey açık ve net art niyet aramayan varmıdır çok merak ediyorum

Atatürk 10 Kasım 1938'de Vefat etti...

Ölüm döşeğinde değil bizatihi 5 Kasım'da ağır hastalandı...

29 Ekim'den Sonra...;)

Marmara Depremi 17 Ağustos'da oldu...

29 Ekimden 45 gün önce...

Van Depremi daha yeni oldu bunun üstüne iptal edildi ve doğru karar...

Cumhuriyet ilkelerimiz bir tane resmi geçit töreni iptal edildi diye unutulacaksa tüküreyim bizim Cumhuriyet sevgimize...

Herşeyin altında birşey arayıp paranoya olmanıza gerek yok...

Azcıkta Empati yapın...

Yok Gerici yok ilerici...

Kutlayınca İlericimi olacaksın...

Ayrıca Herzaman yapılan Cumhuriyet Yürüyüşlerimiz iptal felan değil...

Niye herşeyin altında bir şey aramaya şartlanıyorsunuz anlamakta mümkün değil...;)

Atatürk 10 Kasım 1938'de Vefat etti...

Ölüm döşeğinde değil bizatihi 5 Kasım'da ağır hastalandı...

29 Ekim'den Sonra...;)

Marmara Depremi 17 Ağustos'da oldu...

29 Ekimden 45 gün önce...

Van Depremi daha yeni oldu bunun üstüne iptal edildi ve doğru karar...

Cumhuriyet ilkelerimiz bir tane resmi geçit töreni iptal edildi diye unutulacaksa tüküreyim bizim Cumhuriyet sevgimize...

Herşeyin altında birşey arayıp paranoya olmanıza gerek yok...

Azcıkta Empati yapın...

Yok Gerici yok ilerici...

Kutlayınca İlericimi olacaksın...

Ayrıca Herzaman yapılan Cumhuriyet Yürüyüşlerimiz iptal felan değil...

Niye herşeyin altında bir şey aramaya şartlanıyorsunuz anlamakta mümkün değil...;)

yarın senide bekleriz elinde türk bayrağı ve atatürk bayraklarıyla yürüyüşlere ozaman

Alemdar abi sirozla ilgili herhangi bir bilgin olmadan yaptığın 29 Ekim değil 5 Kasım savunması gerçek anlamda yapılabilecek en anlamsız savunma olur.Lütfen yapma bunu.

45 gün savunmasına hiç değinmiyorum.

Eğlence değil sonuçta tören. Ve ülke tarihinin en önemli günü. İptal edilmesi artniyetten başka bir şey değil. Haysiyetsizler.

29 Ekim 1938 - Atatürk'ün bulunamadığı Cumhuriyet Bayramı büyük bir üzüntü içinde kutlandı. Cumhuriyetin 15. yıl dönümü nedeniyle Atatürk'ün hasta yatağından Türk Ordusu'na yayınladığı son bildiride şöyle diyordu:

"... Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet ışıklarını taşıyan Kahraman Türk Ordusu Türk vatanının ve Türklük dünyasının şan ve şerefini, iç ve dış her türlü tehlikelere karşı korumaktan iba-ret olan görevini her an yapmaya hazır ve amade olduğuna benim ve büyük milletimizin tam bir inan itimatlınız vardır".

Harbiden içten bir yas tutarsın, tamam derim. Ama düğünden düğüne koşup Cumhuriyet'i büyük törenlerle anmamak hiç kimsenin haddine değil: Cumhuriyet Portal

Hele ki, 9-10 yaşında çocuğa, çocuğum bu en büyük bayram; ezberle şu şiiri deyip, büyüklerin böyle uygun gördü anma töreni yok demek hiç birinin harcı değil.

Alemdar abi sirozla ilgili herhangi bir bilgin olmadan yaptığın 29 Ekim değil 5 Kasım savunması gerçek anlamda yapılabilecek en anlamsız savunma olur.Lütfen yapma bunu.

45 gün savunmasına hiç değinmiyorum.

Ne alaka...?

Pardon...

Arkadaş ölmeden neyi iptal edeceksiniz...?

Hastamısınız olm siz...

Vuracak başka bişey kalmadıda Cumhuriyet Resepsiyonunda viski içilmedi diye Cumhuriyet'in elden gideceğini felan mı düşünüyorsunuz...?

Samimi olalım...

Ön yargılarınızı yıkmadan bana gelip hikaye anlatmayın...

Ayrıca Alper...

Dedelerimin kurduğu Cumhuriyet'e sahip çıkmayı sen ve senin gibilerden öğrenecek değilim...

Haddin değil benim neyi sevip sevmediğim...

Ben senin Vatan sevgini Cumhuriyet sevgine zerre laf etmiyorsam aynı saygıyıda senden beklerim...

Kimsin ki sen benim Cumhuriyet,Vatan Millet Sevgimi sorgulama densizliğine ve hadsizliğine kalkışıyorsun...

Bişeyi sevdiğimi ne sana nede senin kralına sorarım...

Riyakarlık ve İkiyüzlülükle birşeyler kazanacağını zannediyorsan...

Popülizm ile nefret kusacağım diyorsan devam et durma yolunda güzel kardeşim...;)

İyi güzel diyorsun Aemdar abi de Tayy,p Erdoğan daha öncede rahatsızlığını bahane edip törenlere katılmamıştı ertesi gün ise açılışlara koşmuştu.Her sene tesadüf mü yani bunlar?Bir bahane olsada katılmasak yada tören yapılmasa diye fırsat kolluyorlar

Harbiden içten bir yas tutarsın, tamam derim. Ama düğünden düğüne koşup Cumhuriyet'i büyük törenlerle anmamak hiç kimsenin haddine değil: Cumhuriyet Portal

Yahu daha ne denilebilir ki?

Viski içilmemesine yönelik bir tedbir mi bu?

Bundan sonraki her özel tarih öncesi şerefsizler saldırı düzenlemez mi?

Ulusal yas ilan edildi mi mesela şehit haberleri sonrası?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt