29 Ekim Cumhuriyet Bayramı | Tartışma Konusu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı | Tartışma Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!!!

hiç bir lafında zerre samimiyet yok uzatmak istemiyorum bu mevzuyu oyüzden senin gibi klavyede uzun uzun yazmayacağım

Yazacak cevabın olmadığından işte...

Samimiyet ölçer mi var elinde güzel kardeşim...?

Misal oran nedir...

Anca işte böyle kıvırır kıvırır...

laf evirir çevirir...

sonra gerçekler yüzünüze vurulunca süt dökmüş kediye döner susar pusarsınız...

Cumhuriyetin 88. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz;

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türk ulusuna kutlu olsun"

02b.jpg

Misal oran nedir...

laf evirir çevirir...

Rahmetli İnönü iptal ettiği gün bakanlarla nikah töreninde buluşmuş muydu? Ben iptal ettiğine dair bir haber bulamadım fakat konu uzamasın artık boşverin...

Ülkemiz ne güzel bölünüyor. Bravo aynen devam. Elimizde bütünleşeceğimiz bir bayramlarımız var onları bile bölüyorlar. Bak haftaya kurban bayramı var o kutlanacak. Neden diye sorulur mu? Normalde sorulmaması lazım. Ama sen benim MİLLİ bayramımın gelenekselleşmiş kutlamalarına izin vermiyorsun? Demek ki bu sene yastayız ve bayram kutlamayacağız. Şehitlerimizi anmayacağız. Büyüklerimiz böyle istiyor. Haşa itaat ederiz. Ne de olsa genlerimizde var. Padişahlarımız "sus otur aşağı" derse yanındakiler de "başım gözüm üstüne padişahım" der. Halkımız buna benziyor şu an. Bu sözün günümüze uyarlanmışı "yüzüme tükürse yarabbi şükür derim." oluyor sanırım.

He bu arada ek: 99'da geçit törenlerini istemeyen Genelkurmay Başkanlığı'ymış.. Arşiv sen nelere kadirsin :)

Başbakanlık, törenlerin kısıtlanmasına, Genelkurmay Başkanlığı'nın deprem bölgesindeki görevlerin aksamaması için bayramda askeri geçit törenlerinin yapılmaması yönündeki önerisini gerekçe gösterdi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda silahlı kuvvetlerin deprem bölgelerinde üstlendikleri görevlerin aksamaması için askeri geçit törenlerinin yapılmamasını önerdiği belirtildi. Genelkurmay'ın bu önerisinin Başbakanlık'ça uygun bulunarak bir genelgeyle kuruluşlara duyurulduğu kaydedilen aç...........

Kaynak: Canım Erdalım Sevgili Babacağım / İsmet İnönü-Erdal İnönü mektuplaşmaları.. Yazar: Can Dündar.. Can Yayınları-2011

İsteyenlere...:)

İkincisi düğün törenine gittiyse göbek atmadı...

Parasını taktı geçti gitti...

Yarında cenazeye katılacak...

Samimisiniz gerçekten...?

Ülkemiz ne güzel bölünüyor. Bravo aynen devam. Elimizde bütünleşeceğimiz bir bayramlarımız var onları bile bölüyorlar. Bak haftaya kurban bayramı var o kutlanacak. Neden diye sorulur mu? Normalde sorulmaması lazım. Ama sen benim MİLLİ bayramımın gelenekselleşmiş kutlamalarına izin vermiyorsun? Demek ki bu sene yastayız ve bayram kutlamayacağız. Şehitlerimizi anmayacağız. Büyüklerimiz böyle istiyor. Haşa itaat ederiz. Ne de olsa genlerimizde var.

Arkadaşım Mert...

Kutlamışmıyız...?

Kutlamışız...

Görevimizi yerine getirmişiz...

Bugünden işyerimize evimize bayrağımızı asmışız...

Daha ne...?

Misal oran nedir...

laf evirir çevirir...

amacın belli tartışmak kaşınmak burda klavye erkekliği yapıp nokta koymak

ben şu mesajı atıyorum ;

ATATÜRK ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi!

ATATÜRK öldü iptal edilmedi! İkinci dünya savaşında ve üçüncü ihtilal sırasında iptal edilmedi!

Kıbrıs savaşı sırasında iptal edilmedi!

1999’da 18.373 ölü ve 48.901 yaralı verdiğimiz Marmara depriminde iptal edilmedi!

Şimdi Niye ?

herşey açık ve net art niyet aramayan varmıdır çok merak ediyorum

ilk atlayan sen oluyosun bunda ne aramamı beklersin ben tepkimi koyuyorum rahatsız olduğumu dile getiriyorum ama bu rahatsızlığım sana batıyor?

ve ardından attığın mesaj komik geldi şu şekilda yazmışsın

Ben senin Vatan sevgini Cumhuriyet sevgine zerre laf etmiyorsam

her lafın birbirinden komik bunun sonu belli

Güzel kardeşim...

Yazmışmıyım...

1948'de iptal edildi eden İsmet İnönü...

Niye cevap vermiyorsun...

Klavye delikanlılığı yapacak en son kişi benim...

Ben ne diyorum sen nediyorsun...

kutlu olsun! ATATÜRK'ten gerisi yalan.keşke küfür etmek serbest olsa memlekette meymeneti bozuk çok insan var.

A diyen B'yi kabul etmeyecek, B diyen A'yı kabul etmeyecek. Fikir empoze etmeyi, konu dışı konuşmayı bıraksak güzel olacak?

Güzel kardeşim...

Yazmışmıyım...

1948'de iptal edildi eden İsmet İnönü...

Niye cevap vermiyorsun...

Klavye delikanlılığı yapacak en son kişi benim...

Ondan dolayı hiç boşuna hırlama...

Ben ne diyorum sen nediyorsun...

hırlatırım bilgine...

seni bundan evvelki konudada uyarmıştım hayvan terimlerine çok takılıyorsun her mevzuda dile getirme bence

Hedefin 2023 değil 1923 olduğunu birkez daha anlamış bulunmaktayız.Her lafında demokrasiyi ağzından düşürmeyen aslında onu araç olarak gören bir devlet büyüğümüz 30 Ağustos'a da katılmadı Zafer bayramına yani Rize deki seli bahane etti şimdide bir deprem yüzünden Koskoca Cumhuriyet kutlanmıyor Sadece biz üzülüyoruzdur bu durumda ülkenin yarısından fazlasının şeyinde bile değildir.Sanki Van'da ölenlerin arkasından kadeh kaldırıyoruz zihniyete bak

hırlatırım bilgine...

seni bundan evvelki konudada uyarmıştım hayvan terimlerine çok takılıyorsun her mevzuda dile getirme bence

A diyen B'yi kabul etmeyecek, B diyen A'yı kabul etmeyecek. Fikir empoze etmeyi, konu dışı konuşmayı bıraksak güzel olacak?

diyorlar...

ben sana cevap verirdim de uyarılarada uymak mecburiyetindeyim...

Kurallar uyulmak için konulmuş...

Senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...

Bak keyfine...

Anakronizm'den bi haber insanlar tarihten örnek veriyor. Ne kadar garip.

Fransızca'dan (anachronisme) gelen Anakronizm, tarihi olay ya da olguların içerisinde geçtiği zaman ile olay ya da olguda yer alan nesne ya da özelliklerin birbiriyle uyumsuzluğudur.

Irak savaşında ABD askerlerinin mancınık kullanması

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethine Rolex saatine bakarak başlaması

Sinemadan birkaç örnek:

1987 yapımı Alex Cox filmi Walker (film) örnek verilebilir. Filmin konusu 1850'lerde geçmesine rağmen filmin çekildiği yıllarda Nikaragua'da yaşanan benzer olaylara dikkat çekmek için anakronizme baş vurulmuştu. Yani "Acid Western" türündeki bu filmde 1850'lerin dekorunda zaman zaman görüntüye Marlboro sigarası paketi, Coca Cola şişesi, Zippo çakmak, Newsweek dergisi vb girer, hatta birdenbire bir Mercedes otomobil ve helikopter ortaya çıkıverir.

1999 Türkiye yapımı tarihsel parodi filmi Kahpe Bizans'ta taraflar bir kalenin burcunda kılıçlarla kıyasıya bir mücadele içindeyken aniden tepelerinden bir uçak geçer. Oysa filmin konusu bin yıl kadar önceki bir tarihte geçmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt