3-5-2 Geri mi Geliyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

3-5-2 Geri mi Geliyor?

Yazının ana fikrinin sadece formasyon olmadığını okuduğunu anlayan herkes çözebilir.

Yoksa sen 5 yaşındayken Kalli ile GS 3-5-2 oynadı özellikle Okanın o orta beşlinin kenarındaki temposu ile!!

Adamlar 115 km koşan takımlarla o formasyonlar arasındaki geçişi inanılmaz sürat ve dayanıklılıkla uygulamaya başladılar.

Artık farklı oyuncularla buişi başarıyorlar. Mevcutları o yönde devşiriyorlar bizimkiler kebapla göbeği şişirirken.

Kapiş ?

Hocam konu başlığını sana söyleyim açtığın başlığın farkında değilsin sanırım

3-5-2 Geri mi Geliyor?

3-5-2 ne geri geliyor o takımlar o dizilime uygun oyuncular barındırıyordur yeri gelip orta 5 lideki s2 oyuncu full ofansa dönebilecek yada full defansa dönebilecek yapıdadır.

Elinde bu profilde oyuncu yoksa 3-5-2 neye yarar 3-5-2 geri gelmiyor bu takımlar iyi oyuncu profiline sahipler o kadar.Bitti noktaaaaaaaaa.

Hocam bak anlatmak istediğim şu sahada taktik değil o dizilime uygun oyuncu yapısı önemlidir sen top kontrol etmeyi bilmeyen pas yapma yeteneği ve refleksi güçlü olmayan 5 oyuncu ile istersen orta sahanı kurgula o orta saha iş yapmaz bütün herşey oyuncu yeteneği ve kapasitesi ile alakalıdır taktik doğru kadro seçimi ile bir işe yarar teknik direktörün bir takımdaki en büyük görevide budur taktik falan hikaye milleti kandırıp sanki evrenin sırrını çözüyormuş gibi böbürlenmeye gerek yok futbol çok basit matematiksel terimlerin içinde kaybolmayın.

kısmen katılıyorum. Aynı şeyi söylüyoruz.

iş 3-5-2 de değil sadece. Eski den italya 120 km koşarmıydı yahu ??

bunu yaşlı italya olarak yaptılar üstelik!!! Adamlar oyuncularını devşiriyorlar. Muazzaam bir fizik kondüsyon olayı var akılla birlikte.

Hocam konu başlığını sana söyleyim açtığın başlığın farkında değilsin sanırım

3-5-2 Geri mi Geliyor?

3-5-2 ne geri geliyor o takımlar o dizilime uygun oyuncular barındırıyordur yeri gelip orta 5 lideki s2 oyuncu full ofansa dönebilecek yada full defansa dönebilecek yapıdadır.

Elinde bu profilde oyuncu yoksa 3-5-2 neye yarar 3-5-2 geri gelmiyor bu takımlar iyi oyuncu profiline sahipler o kadar.Bitti noktaaaaaaaaa.

Peki, değiştiriyorum o zaman, 3-5-2 V.3 versiyonu ile geri geliyor!!!

Senin kim olduğunla ilgilenmem sonuçta az eğitimli, 3gr lık iq sahibi biri olduğunu biliyorum.

Hakaret etmek dışında becerebildiğin bişey olmadığını da biliyorum. 5 yaşında bir çocuk da senin kadar hakaret edebiliyor.

O ingilizce yazıları okuyabiliyor musun ? O analizleri anladın mı ondan bahset?
Öncelikle IQ olarak senden üstün olduğumu belirtmek isterim bunu sende kabullenmiştin.Sana soruyorum sen İngilizce mi yazıyorsun Türkçe mi?

Senin kim olduğunla ilgilenmem sonuçta az eğitimli, 3gr lık iq sahibi biri olduğunu biliyorum.

Hakaret etmek dışında becerebildiğin bişey olmadığını da biliyorum. 5 yaşında bir çocuk da senin kadar hakaret edebiliyor.

O ingilizce yazıları okuyabiliyor musun ? O analizleri anladın mı ondan bahset?
5 yaşında mi? İyi söyledin 3 yaş bile iyi beyin seviyesi bunun altında takma kafana :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3-5-2 sisteminin türkiyede olmadığını daha önce görmüştük neye dayanarak konu açılıyor ezbere dayalı konuşuluyor.

Çok takılmamak lazım bu işlere sene içinde 3 teknik adam değiştiren bir takım için önce başka sistemler değişmeli ..

3-5-2 bir formasyondır, taktik veya sistem değil

Ama bu formasyonda genelde 3 tane stoper 2 tane wingback 2 dm 1 cam ve 2 FWle oynanıyor.

Orta saha ile defansın arasındaki komünikasyon çok önemli. Wingbackler de beyinsiz olmamalı.

İtalya'daki topçuların çoğu 8-9 yaşından beri İtalyan futbol eğitimini görmüş futbolcular. Bu futbolcular ne zaman ne yapacağını veya ne yapmayacağını çok iyi biliyorlar.
O yüzden Contenin başarılı olması çok da şaşırtıcı değil.

Bizde ise öyle birşey yok. Hayatlarında defansif futboldan eğitim almış pek topçu yok takımda. Bizde böyle futbol oynatmak istiyorsan en az 20-30 topçu satıp İtalya'dan topçu veya defansif futbolu anlayan ve iyi oynayan topçular getirmen lazım.

Veya 2-3 ay SADECE bu tarz defansif futbol oynatman lazım ama öyle yaparsan çok puan kaybedersin ve ligde başarısız olursun.

TL;DR: hem paraya hem zamana değmez.

Üst Alt