3 Milyar Işık Yılı Uzaktan 5 Saatte 15 Sinyal Alındı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

3 Milyar Işık Yılı Uzaktan 5 Saatte 15 Sinyal Alındı!

Mal gibi sinyal gönderiyorlar bizden daha üstün bir medeniyetse işgal edip soykırım yapmayacakları ne malum saçma buluyorum bu girişimleri.

Haklısın 2016 da sadece fransa da aileiçi şiddetin faturası 16000 ölü.
10.000civarı kadın 6.000 civarı erkek ve çocuk..

EP aile içi şiddet raporundan alıntı..

Haberi bu şekilde duydum.. Ama reklam başladıkça ntv, cnn, tgrt, 24, ahaber turladığım için hangisi olduğu hakkında kesin şudur diyemiyorum.
tek bir ülke için 16.000 bana da fazla... belki tüm euro bölgesi olabilir bu..

Ama link deyince şimdi biraz baktım şöyle bişeye rastladım motorun üst sıralarında.

24.11.2016 tarihli deutsche welle resmi sitesi AB raporu verileri

Avrupa'da her üç kadından biri şiddet mağduru.
AB İstatistik Ofisi'nin (Eurostat) verilerine göre, AB'de her üç kadından biri hayatında bir kez cinsel veya fiziksel şiddete marıuz kalıyor.

Kaynak : http://www.dw.com/tr/avrupada-her-üç-kadından-biri-şiddet-mağduru/a-36508556

Son düzenleme:
Haberi bu şekilde duydum.. Ama reklam başladıkça ntv, cnn, tgrt, 24, ahaber turladığım için hangisi olduğu hakkında kesin şudur diyemiyorum.
tek bir ülke için 16.000 bana da fazla... belki tüm euro bölgesi olabilir bu..

Ama link deyince şimdi biraz baktım şöyle bişeye rastladım motorun üst sıralarında.

24.11.2016 tarihli deutsche welle resmi sitesi AB raporu verileri

Avrupa'da her üç kadından biri şiddet mağduru.
AB İstatistik Ofisi'nin (Eurostat) verilerine göre, AB'de her üç kadından biri hayatında bir kez cinsel veya fiziksel şiddete marıuz kalıyor.

Kaynak : http://www.dw.com/tr/avrupada-her-üç-kadından-biri-şiddet-mağduru/a-36508556

Kadın Şiddeti zaten uluslararası bir sorun. Dünya'nın tüm ülkelerinde bu mevcut. Ancak bizim ülkemizde yaşanan kadın haklarına saldırıların hiçbiri gelişmiş dediğimiz ülkelerde olmuyor. Misal minibüste yalnız kalan bir kıza tecavüz edip öldürene, şort giyene otobüste uçan tekme atan birine, taciz edildiği için polise şikayet eden vatandaşı tekme tokat döven polise İskandinav ülkelerinde, batıda, bilim ve sanayi'nin gelişmiş olduğu uygar ülkelerde göremezsin.

Şiddet yanlılığı, acizlik yaşanan coğrafyanın değil karakterin sorunudur. Bu yüzden evinde karısına şiddet uygulayan adam çoktur. O adam tanımadığı insanlara az önce ülkemizde yaşanan şiddetlerden verdiğim şiddeti uygulayamaz.

Kadın Şiddeti zaten uluslararası bir sorun. Dünya'nın tüm ülkelerinde bu mevcut. Ancak bizim ülkemizde yaşanan kadın haklarına saldırıların hiçbiri gelişmiş dediğimiz ülkelerde olmuyor. Misal minibüste yalnız kalan bir kıza tecavüz edip öldürene, şort giyene otobüste uçan tekme atan birine, taciz edildiği için polise şikayet eden vatandaşı tekme tokat döven polise İskandinav ülkelerinde, batıda, bilim ve sanayi'nin gelişmiş olduğu uygar ülkelerde göremezsin.

Şiddet yanlılığı, acizlik yaşanan coğrafyanın değil karakterin sorunudur. Bu yüzden evinde karısına şiddet uygulayan adam çoktur. O adam tanımadığı insanlara az önce ülkemizde yaşanan şiddetlerden verdiğim şiddeti uygulayamaz.
tşş..
uzaylı istilası ihtimali başlığında bu knu hakkında bu kadar izh yeterli sanırım.

tşş.

Uzaylıların olup olmamasından daha çok bu uzaylı mevzusunda canımı sıkan nokta şu; Sürekli bizden daha gelişmiş, daha zeki bir canlı türü varlığına inanılması. Bununla ilgili tek bir veri dahi var mı? Bizden daha geri zekalı binlerce canlı türü olması ve evrenin en zeki canlıları olma ihtimalimiz de var. Niye sürekli insanlara salak muamelesi yapılıyor?

Ayrıca şunu da belirtmem gerek. Bize en yakın güneş sistemi şu an yok olsa 4 milyon yıl sonra öğrenebileceğiz. Yanlış biliyorsam düzeltsin bir arkadaş. Yahu belki 3 milyon yıl önce büyük çöküş başladı ve bizim öğrenmemize 1 milyon yıl daha var? Belki yapayalnız kendi sonumuzu bekliyoruz. Belki gökyüzünde gördüğümüz yıldızların %99'u çoktan yok oldu bile ve bunu öğrenmek için 1 milyon yıl kadar beklememiz gerekiyor. Bir kara deliğin bir yıldızı yuttuğunu tespit ediyorlar, halka anlatıyorlar da kardeşim "kaç milyon yıl önceki görüntüyü anlatıyorsun bize? " onu söylemiyorlar.

Bu uzaylı mevzusu da insanları kontrol etmeye yarayan bir malzeme gibi geliyor bana. Siz insanlar bi b.k değilsiniz, uzaylılar var, salaksınız, hiç bir şeysiniz koca evrende gibi. Halbuki dinler insanların Tanrı/Tanrılar tarafından bu evren için yaratıldığını söyler. Ben de koca evrende yaşayan tek akıllı canlı türü olduğumuza inanıyorum. Bizden daha akıllısı da bence yok. Ama bu fikir güya bilim yapanlar tarafından kabul görmüyor/dogma ilan ediliyor. Science Fiction sever bilim insanları gibi düşünenler de bir şey getirsinler önümüze. Bu koca evrende ufacık bir kum tanesi modu da sıktı. Bir kum tanesi kadar dünya ve canlılık yaratmak için belki bu kadar süre, bu kadar büyük bir evren ve milyonlarca matematiksel olasılığın bir araya gelmesi gerekliydi. Evrenin bu denli büyük olması, insanın var olabilmesi için gerekli şartları oluşturan bir matematiksel zorunluluktu belki de.

Piramitleri uzaylılar mı yaptı! Şok Şok Şok. Hayır efendim insanların parayla alınıp satıldığı dönemlerde ölümüne çalıştırılan köleler tarafından yapıldı.

Sinyal minyal hikaye. Tatava yapmasınlar da desinler ABD hükümetinden boşa aldığımız paraları, sinema sektörümüzü kullanıp hayal satarak sizden geri çıkartıyoruz desinler olsun bitsin bu iş. Hesap makinesi ile çekilen ufo görüntülerini de yiyecek yaşı geçtik. Marsa git koloni kur, Ay'ın arka yüzeyinde taharetini gider ama bağa uzaylı diye gelme Nasa efendi. Yemiyorum vala.

Uzaylıların olup olmamasından daha çok bu uzaylı mevzusunda canımı sıkan nokta şu; Sürekli bizden daha gelişmiş, daha zeki bir canlı türü varlığına inanılması. Bununla ilgili tek bir veri dahi var mı? Bizden daha geri zekalı binlerce canlı türü olması ve evrenin en zeki canlıları olma ihtimalimiz de var. Niye sürekli insanlara salak muamelesi yapılıyor?

Ayrıca şunu da belirtmem gerek. Bize en yakın güneş sistemi şu an yok olsa 4 milyon yıl sonra öğrenebileceğiz. Yanlış biliyorsam düzeltsin bir arkadaş. Yahu belki 3 milyon yıl önce büyük çöküş başladı ve bizim öğrenmemize 1 milyon yıl daha var? Belki yapayalnız kendi sonumuzu bekliyoruz. Belki gökyüzünde gördüğümüz yıldızların %99'u çoktan yok oldu bile ve bunu öğrenmek için 1 milyon yıl kadar beklememiz gerekiyor. Bir kara deliğin bir yıldızı yuttuğunu tespit ediyorlar, halka anlatıyorlar da kardeşim "kaç milyon yıl önceki görüntüyü anlatıyorsun bize? " onu söylemiyorlar.

Bu uzaylı mevzusu da insanları kontrol etmeye yarayan bir malzeme gibi geliyor bana. Siz insanlar bi b.k değilsiniz, uzaylılar var, salaksınız, hiç bir şeysiniz koca evrende gibi. Halbuki dinler insanların Tanrı/Tanrılar tarafından bu evren için yaratıldığını söyler. Ben de koca evrende yaşayan tek akıllı canlı türü olduğumuza inanıyorum. Bizden daha akıllısı da bence yok. Ama bu fikir güya bilim yapanlar tarafından kabul görmüyor/dogma ilan ediliyor. Science Fiction sever bilim insanları gibi düşünenler de bir şey getirsinler önümüze. Bu koca evrende ufacık bir kum tanesi modu da sıktı. Bir kum tanesi kadar dünya ve canlılık yaratmak için belki bu kadar süre, bu kadar büyük bir evren ve milyonlarca matematiksel olasılığın bir araya gelmesi gerekliydi. Evrenin bu denli büyük olması, insanın var olabilmesi için gerekli şartları oluşturan bir matematiksel zorunluluktu belki de.

Piramitleri uzaylılar mı yaptı! Şok Şok Şok. Hayır efendim insanların parayla alınıp satıldığı dönemlerde ölümüne çalıştırılan köleler tarafından yapıldı.

Sinyal minyal hikaye. Tatava yapmasınlar da desinler ABD hükümetinden boşa aldığımız paraları, sinema sektörümüzü kullanıp hayal satarak sizden geri çıkartıyoruz desinler olsun bitsin bu iş. Hesap makinesi ile çekilen ufo görüntülerini de yiyecek yaşı geçtik. Marsa git koloni kur, Ay'ın arka yüzeyinde taharetini gider ama bağa uzaylı diye gelme Nasa efendi. Yemiyorum vala.

Mesafeler ve uzaklardaki gelişmelerin bize ulaşma zamanları hakkında kesinlikle haklısın..

Ama, minik bir soru;

Ben kesinliklle piramitleri uzaylılar yaptı falan diye ısrarcı değilim, fakat sadece bir kategoride sınırlı kalarak kafama takılan bazı noktalarda yok değil. Mesela, bütün dünya nufusunun henüz sadece birkaç milyon olma ihtimali olan bir zamanda o kadar köleyi nerden bulacaksın, bulduğunu düşün, piramitleri yapmak için çalışan bi yığın köle ve onları kontrol eden orta sınıfı neyle besleyip hayatta tutacaksın; dahada önemlisi onları yöneten asiller sınıfının refah içinde olmayı isteyeceğinden bütün kölelerden daha kaynak tüketeceğini de hesaba katmadan edemeyiz.
Diyebilirsin ki köle azdı gıda masrafları da az olacaktır.
Köle az olunca aynı iş için köle azlığı kadar daha mislisiyle zaman gerekir, ölümlerden dolayı çalışacak köle sayısının düşmemesi için zaten az olan dünya nüfusunda uzun uzun yıllar boyunca köle devşirmeyi nereden yapacaksın ? ( Burada M.Ö. 10.000 Filmi aklıma geldi )

Daha bazı konular var ki; o kadar kayanın çöl ortasında nasıl tedarik edildiği, ve onları taşımak için belkide yapımda çalışanlardan hem insan , hemde hayvan olarak daha fazla hizmetliye ihtiyaç olduğu gibi.............
Ve iki ucu berbat deynek misali, benzeri sorular uzayıp gidiyor.

Biz terliklerimizi giyip evden dışarı yeni çıkmaya çalışıyoruz. Daha afilli kıyafet ve donanımlarla sokaklara etrafımızda çıkıp nevar ne yok, konu komşudan ses etsek cevap veren çıkacak mı diye bir işe kalkıştığımızda; geride kalanların tükrüğü ile boğabileceği minik bir azınlığın doymak bilmez pisliklerinin çıkardığı kokular yüzünden gruplaşan insanoğlu birlik sağlamakda yetersiz kalıyor.

Asıl son bence evin dışından değil, içeride kimsenin camdan bile bakmasından rahatsız olan sesi çok çıkan azınlık, bizi hapsolduğumuz bu evde kalabalıkdan havasızlık, açlık, vs gibi olumsuzluklara mahkum ediyor.
Aslında insanoğlu kendi yaptığı tabiat belgesellerini sadece izlemeyip hayatta kalmanın yollarını ayılardan, kuşlardan böceklerden öğrense gene ne yapması gerektiğini rahatlıkla bulabilir.

Mesele bir örnek verelim. Bir arı kovanında popülasyon fazlalığı nedeniyle bir kış zamanı kaynak yetersizliği ihtimali başlar başlamaz, bir sonraki yaz sezonu için, hemen yeni kraliçeler için hazırlık yapılıp yumurtaları hazırlanır, kovan büyüklüğüne bağlı olarak sadece 30-60 gün gibi kısa bir zamanda yeni kraliçe yavruları yetişip kovana hizmet etmeye başlarlar. Bu sürede kovanda asıl popülasyn üremesi aşırı yoğunluğun önüne geçmek için minimum saviyeye düşer. Hava şartları uygunlaşıp çiçekler açmaya başladığında, yeni kraliçeler kendi 1-2 aylık yeni yavrularını peşine takarak kovanı terkeder, sadece 10-15 dakika içinde kovanın nüfusu yarı seviyeye düşer. eski popülasyn üretimi yavaşladığından artık eski popülasyonda geçen seneden yarı yarıya azalmıştır.
Ama kovanın yeni nesilleri türün devamı için dışarıda yeni kültür oluşturmaya çoktan başlamıştır bile..
İşte bunun sebebi birlik menfaatlari için ortak kararlar alınarak UYGULANABİLMESİNDE yatıyor.
Ama gel gelelim insanoğlu ne yapıyor, evden dışarı çıkmayalım ama refah seviyesi için de nufusu azaltıp azınlıklara daha fazla yer ve kaynak açabilmek için;
hergün ayrı bir CAMBAZA BAK UYGULAMASI derdindeler. Birgün birkaç ışık yılı uzaklarda biryerden bir görüntü alınıp da felaket kapıya doğru geldiği belli olduğunda bakalım ne olacak, bu katakulli işlerden yaralı parmak tedavisi olacak gerçek sonuçlar çıkabilecek mi bakalım.

Bundan sonrası biraz uçukca hayal ürünüdür . Panik yok. Çünkü acı bile olmayabilir..
Buraya kadar sizin standart teoriler üzerinden bişeyler üretmeye çalıştık. PEKİİİİ; ya olaylar standart dışı olacak şekilde gelişirse;
Peki ya, yokolanların oluşturduğu yıkıcı tepkilerin ışıkhızından daha hızlı hareket ederek yolalabileceği ihtimali nasıl olacak.
Durup dururken bide bakmışsın, Bir fırtına tuttu bizi, deryaya saldı çalmaya başlarsa ne olacak. :eek:ley::confused:

İŞTE O ZAMAN BÜTÜN SORUNLAR DA OTOMATİK OLARAK HALLEDİLMİŞ OLUR Kİ. GEÇMİŞOLSUN HEPİMİZE..:hat:
İNSANOĞLU HAKETTİĞİNİ ALMIŞ OLUR. ÜSTELİK DE HEDİYESİNİ GÖRME ŞANSI BİLE OLAMAYABİLİR....:biggringift:

Not : Ben peşin peşin herkese hakkımı helal ediyorum. Haberiniz olsun...

ihtimalin düşük görmemin nedeni, inanmanın zor olduğundan ziyade; 3Mr ışık yılı ötedeki heriflerin ordan buraya sinyal yollamak yada çıkıp halhatır sormaya gelmek için, koca evrende bulamayıpda sadece bizde bulmayı umdukları gerekçenin ne olabileceği ihtimalidir sadece..

Bu küreği boşa niye sallasınlar..:D

Evrende evrilmis en gerizekali yaratik bulma yarismasi yapiyor olabilirler

Virusuz lan biz. Cok pustuz ama seviyorum bizi yaa

Kim için yada hangi grup için konuştuğunu bilmem.
Ama benim fikrim şudur..
İnsanoğlunun arasında yaşayan virüslerden dolayı hastalıklı olduğu muhakkak ama, insan neslinin tamamı hasta değildir ve hiç bir zamanda olmayacaktır. Yani virüsün etkileyemediği bireyler herzaman varolacaklar ve bu virüs illetinden dezenfekte olmanın bir yolunu ergeç bulacaklar.
İnsanı arasına karışmış bu hastalıklı olanlardan kurtarmak için insanoğlu içindeki virüs olarak tanımlanan azınlığı söküp atmak ve sağlıklı düşünmesini sağlamak için gerekirse köküne turp suyu dökerek bunu gene yapacaklar..

Üst Alt