#3 Patrick van Aanholt - Sayfa 81 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu maç görmedim
Sorum zaten genel olarak savunma zafiyetinin olup olmadığı? Yok diyemiyorsun çünkü bal gibi var.

Bildigin savunma 3. Planda falan adam için. Hücuma çıkmayı çok seviyor ok. Hücum beki olabilirsin fakat savunma güvenliği birinci planda olur yine hücuma çıkarsın tren gibi gider gelirsin. Bu gidiyor, arkayı boş bırakıyor sürekli. Savunma oyuncularınin da dengesi bozuluyor bu yüzden.

Bu arada bu abimiz çıktığı hücumlarda da son tercihlerini BERBAT kullandığı için, genelde de ileride top kaybı yaptığı için, dönüşünde sürekli gol pozisyonu yiyoruz.

İlk yarısını 2-0 önde bitirmek üzere olup, tek kale oynadigimiz Kasımpaşa maçında 45+'da bomboş kontrayı hiç etti, döndük gol yedik adamlara can suyu oldu. Bomboş kontra, çalıma giriyor adam. Bu maçta da yine aynısı oldu, Altay bu sefer atamadı.

Bireysel yetenek olarak kaliteli oyuncu, ayağı iyi falan ama kesinlikle takımın en büyük problemlerinden biri bence.

Bence defansif zaafiyetten ziyade arada kafası gidiyor. Kontrada çalıma kaçması gibi.

%100lük golü engellediği gibi iyi defans yapabilir yoksa zira yıllarca defansif, kontra odaklı takımda oynadı.

Kötü takımda her şey kötü gözüküre rağmen iyi sezon geçirdi.

Gerçi gol konusunda bu kadar beceriksiz olmasak şu an en kötü 2. sıradaydık.

Bence defansif zaafiyetten ziyade arada kafası gidiyor. Kontrada çalıma kaçması gibi.

%100lük golü engellediği gibi iyi defans yapabilir yoksa zira yıllarca defansif, kontra odaklı takımda oynadı.

Kötü takımda her şey kötü gözüküre rağmen iyi sezon geçirdi.

Gerçi gol konusunda bu kadar beceriksiz olmasak şu an en kötü 2. sıradaydık.
Sol bekte çok daha kötülerini gördük. Yeterli birisi bence. Riera burada çok övülüyordu ama onun savunma hataları çok daha fazlaydı bence. Üstüne üstlük kolay kolay sakatlanmıyor. Devamlılığı var.

genel anlamda malesef bugun begenmedim. kumasina ve kalitesine uzak bir mac cikardi....
ofansif cikislarda egoist davranmasi,kimi anlarda topu oldurmesi, kiminde de topu kaptirmasi vs ,akabinde bolgesinden atak yememize de kapilar acti... gerisindeki omere mi guvendi bilemiyorum utopik gelebilir <> misal macin son donemecinde topla one cikmis, rakibi gecmis, ice dogru yol alip nerdeyse sahayi bitirecek bir kararlilikla topu ayagindna cikarmamasi rahatsiz edici bir kare idi, halbuki yaninda arda, onunde mustafa bom bostu... o zor olani yapti topu oldurdu ve sonunda kaptirilan topla rakip ivedi sekilde atak kuruluma gecti. geriye de arda nin cabalayip kosmasi dikkatimi cekti bu karede. bu tur topla cikisli oldurdugu toplar bu macta birden fazla oldu, skor da 1-0 olunca diken ustunde izletiyor bu gibi karelerde. daha sade ve basit oynamali madem top ayagindaysa insiyatif almayi seviyorsa...daha efektif kullanmali ilk geldigi donemdeki gibi al veri hizli yapmali.

Sorum zaten genel olarak savunma zafiyetinin olup olmadığı? Yok diyemiyorsun çünkü bal gibi var.

Bildigin savunma 3. Planda falan adam için. Hücuma çıkmayı çok seviyor ok. Hücum beki olabilirsin fakat savunma güvenliği birinci planda olur yine hücuma çıkarsın tren gibi gider gelirsin. Bu gidiyor, arkayı boş bırakıyor sürekli. Savunma oyuncularınin da dengesi bozuluyor bu yüzden.

Bu arada bu abimiz çıktığı hücumlarda da son tercihlerini BERBAT kullandığı için, genelde de ileride top kaybı yaptığı için, dönüşünde sürekli gol pozisyonu yiyoruz.

İlk yarısını 2-0 önde bitirmek üzere olup, tek kale oynadigimiz Kasımpaşa maçında 45+'da bomboş kontrayı hiç etti, döndük gol yedik adamlara can suyu oldu. Bomboş kontra, çalıma giriyor adam. Bu maçta da yine aynısı oldu, Altay bu sefer atamadı.

Bireysel yetenek olarak kaliteli oyuncu, ayağı iyi falan ama kesinlikle takımın en büyük problemlerinden biri bence.

ben bu maç için konuşuodum

Pvanın kalmasında sakınca yok. Bizim önce parayı( tabi şu an hiç para yok ) ortasaha ve hücuma harcamamız lazım. Daha sonra sağ beki yerli yapıp en son para kalırsa pva değiştirilmesi düşünülebilir

Maalesef hakkındaki transfer dedikodulari yüksek sesle konusulmaya başlandı.. Takım buram buram kalitesizlik kokarken böyle bir herifi göndermek akıl karı değil atla deve bir para alacağımızı da sanmıyorum..
Keşke 1 sezon da adam gibi bir kadroda iyi bir bitiriciyle izleyebilseydik

Ilk başta begenmemistim ama 2. Yari genelde etkiliydi özellikle hücum konusunda. Seneye sadece ligdeyiz bence kalsın. Öbür sene gidebilir.

Üst Alt