39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955 - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955

Kimi Destekliyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    196
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çoğunluk sağlanamazsa erteleniyor mu yoksa bu ertelenmiş tarih mi zaten?

Çünkü maçtan önce olursa Dursun muhtemelen son olaylardan sonra seçimi kaybeder. Ama sonra olur da şampiyon olursak unutulur ve kazanır.
tahminen ertelenmiş tarihi söylüyorlardır - genelde açıkladıkları tarihe göre duyrusuunu falan ayarlıyorlar - 18-25 mayıs yazmışlardır muhtemelen.

konya maçından önce seçim olacak sanırım yani.

Fb maçında işi bitirip şampiyonluğu ilan edeceğimiz düşünülmüş o zaman. Final maçından önceye seçim denk getirdi herifler ya.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 hafta erteleyemiyolar mı la bu ne saçma gündem?
erteleneceğini sanmıyorum .

çünkü muhtemelen prosedür gereği 3 Mayısta duyuru gitti resmi şekilde (15 gün öncesinden yapmal zorundasın) 18i - çoğunluk olmazsa 25 i diye yapılmıştır o iş.

anca toplanıp - oylamaya açarak - oy fazlalığıyla erteleyebilirsin.

dün yapılmış - ben ertediler sanıyordum.

tamamını bitirdim az önce.

İlk önce şunu diyeyim, ben haksız çıktım bu adaylıkta. Negatif oran görünsün, rakipsiz başkanlık tek adamlık gözükmesin fikrindeydim. Zaten üstüne basa basa söylediler o mantalitede olunmadığını.

Değinilen konular ve üzerine çıkılan ton çok doğru bir kere. Kabul etmek lazım. Bunu derken yok efendim 1 milyar dolar , işte şu kadar daha kar / zarar muhabbetinde değilim. Ekonominin böyle olduğu ortamda sürekli fiyat güncellemesi oluyor zaten. Kesin konuşmak doğru değil fakat üzerine basılan noktayı sorgulamak haklı bir muhalefet bana göre.

Çünkü baktığımız zaman - ne Erden Timur'un tanıttığı gibi "biz yapıyoruz" Floryayı - plan öyle durmuyor - ne Kemerburgaz vaktinde bitti gibi durmuyor , biraz acele var. Ne Mecidiyeköy'ün konuta dönüşmesi , satışı ya da elde ne varı net söyleniyor (taraftara falan söylenmesi önemli değil - taraftar bu konularda susup izler sadece - üyeler bilmiyor anlaşıldığı üzere)

Nasıl geçen seçim MÖ tehlikeli adam diyordum - DUrsun MÖ ilişkisi daha tehlikeli - sağlam bir yapı üzerinde deiğl yönetim , iki kadro iç içe girmiş kimisi dışarıda kimisi listede falan filan. Bir tek Erden Timur tuttu o yönetimi ayakta çünkü taraftarın koşulsuz sevgisi ve güveni var kendisine. Süheyl yönetiminde de tehlikeli dediğim kişi Rezzan Ö. Hitap şekli - ses tonu - karşı tarafa saygılı ama dozunu biraz aşan tavrı aşırı buluyorum.

Ha ama şu var - ki bunu çok önemsiyorum. Mevcut yönetimde mikrofon hep Erden Timur'a uzatıldı - MÖ ikinci başkan olarak "bunu ona bunu şuna sorun" formatındaydı. Dursun Özbek'te sakin kalma tavrı belli noktalarda doğru olsada - yeri geldiğinde kükreyemedi-kursa bakmayın. Birazda ben laf edeyim derken dün "Sıkıyorsa ben ordayken gel" cümlesiyle bir şeyler dedi ama o tavırda saçmalık. "sus otur yerine dedim" hikayeside, yani... iyi güzelde ...yani..

Süheyl yönetimindeki eksiklik ama HALA ve HALA - iyi gzüel ucu açık kalmış şeyleri konuştunuz gündeme getirdiniz - tek vaadiniz kurulun verdiği yetkilerde Florya sürecini yönetmek değil heralde? çok hızlı geçtiler bazı şeyler.

Önemsediğim - Oya etki edecek gördüğüm ciddi bir nokta - Derneğin sportife olan borcun üyelerin borcu olduğuna vurgu yapılarak kaptalıcağı muhabbeti çıktı. Bunu oy vrecekler önemser - taraftarın çok umrunda olmaz tabide.

yani tavır ve ton açısından hoşuma gitmedi değil Süheyl Batum tarafı . Tahminende sıkıntılı her maçtan sonra Rezan mikrofonlarda bugünkü gibi laf koyar - taraftar sever o işi ama arkaplanda bu yükü kaldırabilecek yönetim mi ? ona hala güvenim oluşmadı.

tamamını bitirdim az önce.

İlk önce şunu diyeyim, ben haksız çıktım bu adaylıkta. Negatif oran görünsün, rakipsiz başkanlık tek adamlık gözükmesin fikrindeydim. Zaten üstüne basa basa söylediler o mantalitede olunmadığını.

Değinilen konular ve üzerine çıkılan ton çok doğru bir kere. Kabul etmek lazım. Bunu derken yok efendim 1 milyar dolar , işte şu kadar daha kar / zarar muhabbetinde değilim. Ekonominin böyle olduğu ortamda sürekli fiyat güncellemesi oluyor zaten. Kesin konuşmak doğru değil fakat üzerine basılan noktayı sorgulamak haklı bir muhalefet bana göre.

Çünkü baktığımız zaman - ne Erden Timur'un tanıttığı gibi "biz yapıyoruz" Floryayı - plan öyle durmuyor - ne Kemerburgaz vaktinde bitti gibi durmuyor , biraz acele var. Ne Mecidiyeköy'ün konuta dönüşmesi , satışı ya da elde ne varı net söyleniyor (taraftara falan söylenmesi önemli değil - taraftar bu konularda susup izler sadece - üyeler bilmiyor anlaşıldığı üzere)

Nasıl geçen seçim MÖ tehlikeli adam diyordum - DUrsun MÖ ilişkisi daha tehlikeli - sağlam bir yapı üzerinde deiğl yönetim , iki kadro iç içe girmiş kimisi dışarıda kimisi listede falan filan. Bir tek Erden Timur tuttu o yönetimi ayakta çünkü taraftarın koşulsuz sevgisi ve güveni var kendisine. Süheyl yönetiminde de tehlikeli dediğim kişi Rezzan Ö. Hitap şekli - ses tonu - karşı tarafa saygılı ama dozunu biraz aşan tavrı aşırı buluyorum.

Ha ama şu var - ki bunu çok önemsiyorum. Mevcut yönetimde mikrofon hep Erden Timur'a uzatıldı - MÖ ikinci başkan olarak "bunu ona bunu şuna sorun" formatındaydı. Dursun Özbek'te sakin kalma tavrı belli noktalarda doğru olsada - yeri geldiğinde kükreyemedi-kursa bakmayın. Birazda ben laf edeyim derken dün "Sıkıyorsa ben ordayken gel" cümlesiyle bir şeyler dedi ama o tavırda saçmalık. "sus otur yerine dedim" hikayeside, yani... iyi güzelde ...yani..

Süheyl yönetimindeki eksiklik ama HALA ve HALA - iyi gzüel ucu açık kalmış şeyleri konuştunuz gündeme getirdiniz - tek vaadiniz kurulun verdiği yetkilerde Florya sürecini yönetmek değil heralde? çok hızlı geçtiler bazı şeyler.

Önemsediğim - Oya etki edecek gördüğüm ciddi bir nokta - Derneğin sportife olan borcun üyelerin borcu olduğuna vurgu yapılarak kaptalıcağı muhabbeti çıktı. Bunu oy vrecekler önemser - taraftarın çok umrunda olmaz tabide.

yani tavır ve ton açısından hoşuma gitmedi değil Süheyl Batum tarafı . Tahminende sıkıntılı her maçtan sonra Rezan mikrofonlarda bugünkü gibi laf koyar - taraftar sever o işi ama arkaplanda bu yükü kaldırabilecek yönetim mi ? ona hala güvenim oluşmadı.
Elmas döneminde de vardı Rezan gördük kendisini hatta kadın futbol takımını kurup Fb ile dostluk maçı ayarlayan kendisi sonra o sonuçtan sonra da gördük kendisini. Riva ile ilgili zarar söylemleri tam olarak doğru değil zaten Genel Kurul'dan izin alınırken Emlak Konut ile yapılacak diye izin alındı. Emlak Konut ile yapılırken Riva'nın imarı değişti inşaat alanı falan arttırıldı mesela. Hepsini izlemediğim için sana soruyorum hiç kendi projelerinden bahsettiler mi? Bir de Florya'yı nasıl yapacaklarını söylediler mi? Eğer bunları söylediler ve hazırlarsa gelsinler onları da görelim.

Hepsini izlemediğim için sana soruyorum hiç kendi projelerinden bahsettiler mi? Bir de Florya'yı nasıl yapacaklarını söylediler mi? Eğer bunları söylediler ve hazırlarsa gelsinler onları da görelim.

(izlemek isteyenler o tivitteki videoda 22 inci Dksına atlasınlar orda Rezanın 20 dk lık sunumu zaten proje vs işler)

Rezan benim için MÖ neyse Rezan'da farklı bir varyasyonu - koltuktakinin sağ ya da sol omzunun dibinden ayrılmayan karakter olarak bakıyorum. MÖ kadar pasif olmaz kesinlikle ama ne katacağı ya da ne çıkar çıkaracağı gibi şühelerim hep var.

üstteki kısmı bu yüzden yazdım zaten. ordaki kalabalık karşısında dünkü olayları biraz bahane ederek hızlı hılzı başlık oalrak geçtiler - kitapçık dağıtmışlar üyelere orda full detayları var dediler. (ki sırf üyeler değildi heralde - davet edilip salonu fullemişte olabilirler- beleş içkili akşam beni çağırsan bende giderim).

Başlık oalrak takip edilebilecek şeyler:
1) Florya'yı tespit ettikleri değerde pazarlama (yapım kısmında zaten dedikleri "Gs bunu kendisi yapar" konspeti ile yol alacaklar bellide...nasıl olacağı - kimlerin dahil olacağı- hangi kaynakla muamma ) Misal bunun altı çok boş - sadece karşı tarafa oy gitmesin seviyesinde kalıyor bu konuda konuşmalar. Değindikleri noktalara ben çok katılıyorum. bahsettikleri şekilde GS kesinlikle daha fazla kazanır ama nasıl ve ne süreçteyi doldurmaları lazım. burası eksik - en önemli konu ve de. Bir bakıma Dursun yönetimininde bu işi hakkıyla kaldırabileceğini düşünmüyorum.

aslında daha düğüm olan kısım dursun özbekin söylemlerini almışlar "hani anlaşma hani çalışma" + "hani BBden çıkış" gibisinden dedikleri tutmadı diyorlar Nisan bütçe kurulundan itibaren.

kendi vaatleri bu iş yapılacak ve 900 M Dolar projeksiyon var - kısaca bu işe bağlı 900 Milyon gelir vaadediyorlar.

şu 9k dolar 13k dolar olayınıda açıyor aslında - 9k dolar NET m2 üzerinden ortalama daire / 13k Brüt m2 üzarinden ortalama daire değerlendirmesi gibi. ortama olarak m2 birim fiyatları o şekilde tutuyor zaten. ama imzalı teklif dedikleri 1 evin fiyatını almışlar - o da %100 dayanabileceğin detay değil- sahibindende bnde girdim baktım benzer fiyatlar var ama ora 600 milyar da yazabilirsin onun ucu açık. Sağlam zemin değil yani.

özetle Florya konusu bende şu an şöyle :

Dursun yöentimi açısından : başladıkları süreci kendilieri bitirmeleri zaman uzamaması adına daha iyi olur AMA - Florya'ya bel bağlayarak BB'den çıkma olayı 5 aydır kemer sıkma politikasına bende çok ters düşüyor ki hayal kırıklığı yaşadım o noktada. Florya'dan gelcek avansa bağlı falan. Bu aceleci tutumda acaba değerinen aza mı gidecek bende diyorum.(zaten Riva konusunu bu yüzden bu kadar gündemde tutuyorlar - kaç sene önce bugün nasıl Florya bizi uçuracak beklentisi varsa o zaman Riva öyleydi ).

Süheyl yönetimi açısından: iyi güzel - erden timur'un şartlarında yapalımı destekliyorlar ki bu benide mutlu eder, süreci belki biraz daha uzar ama getirisi daha iyi olur (Dursundaki BB den çıkma florya avansaına - yani gelecekteki bir paradan faydalanma durumuna - bağlı olması bana ters iş). FAKAT KİM ? - NASIL ? - NE KADAR SÜREÇTE ? ucu çok boş.

2) Çok amaçlı spor salonu yapımı-15000 kapasite 2025 hedefli: zaten her gelen yönetim bunu diyecek...göreceğiz. Sarıyer belediyesi diyorda neresi olduğunu tam anlamadım - sarıyere taraftar nasıl gider yav .

3) (ki bu en uzun cümle kurdukları kısım oldu Florya kozu haricinde- oyları etkileyecek madde) Dernek - Sportif arasındaki borcun yapılandırılması /sıfırlanması -4 Milyar 33 Milyon borç - Aysal döneminde sportif aş ye devredilen loca vıp koltuk ve marka hakkı 2030a kadar devredilmişti - bu revize edilip bu borcun erimesine katkı sağlayacak - BÖYLECE ÜYELERİN BORCU STATÜSÜNÜN KALKMASI gibi bir sunum oldu orada."Hepimiz bu borçtan kurtulacağız" diyor çünkü. sadece aidatla falan kapanmaz bu borç bir şeyler yapmak lazım gibisinden girdi - bu tahminen en çok oy döndürebilecek şey benim gözümde. hatta 3 iq üyeler "ooo adada ucuza şarap gelecek geri" der belkide ne bileyim.

4) İBB ile anlaşılan bir salonda işletme ve kullanmasını yapacaklar - K.Basket - Tekerlekli sandalye falan orada mekanı olmuş olacak

5) Amatör şubelerin Basket voleybol su topu yerlerde - amatör branşların 316 M TL bütçe açığını yönetim kurulu olarak karşılıksız bağışlayacağız ( Kürekçiler umutlanmıştır)

üstünden geçtiği benim takip edeceğim vaatler.

beni ama burda satır arlarında yükseldiği ve afedersin götünü yırttığı tonda yükseliyor - o kısımlar rahatsız ediyor beni - koltuk sevdası gibi bakıyorum oralara Rezan özelinde.

bunlar hariicnde en çok Hukuksuzluk + Ali koç'a karşı ses çıkmaması + Murat kurum fotosu üzerinden prim yapıldı.

Son düzenleme:
bunlar hariicnde en çok Hukuksuzluk + Ali koç'a karşı ses çıkmaması + Murat kurum fotosu üzerinden prim yapıldı.
ki bu konuda haksız diyemez kimse. Süheyl Batum bu konularda epey sert ve yüksek tondan ilerliyor - doğruda yapıyor bana göre. He başkan seçildi diyelim TFF - MHK - ali koç ve yavru kuşu hasan arat konuları nasıl ele alır görürüz. TFF ve MHK kısmı öbür zırvalaradan daha önemli.

"sevgi iklimi" muhabbetini bırakmak lazım. Hakedene hakettiği tavrı göstermezsen hep tepene çıkmaya çalışır - bu bende 2+2=4 gibi denklem. Kendi aile içimde bile bazen "oğlum söyleme öyle şimdi germe ortalığı" gibi çok denir ama hakedene duyması gerektiğini söylemek lazım her zaman.

murat kurum fotosuda ben önemsemesemde kişisel ilişkiler - düşünceleri. eleştirilen noktada haklılık payı büyük. Gs başkanıyken eşit mesafeni bozmayacaksın arkadaş - siyasi en ufak kırıntı bile konuşulmamalıdır spor kulüplerinde. Atlanan noktada Burak Elmas'ta var arkada zaten iyice tüy dikilen bir foto bana göre Galatasaray Spor Kulübü olarak bakarsak.

sonuç olarak kendi düşüncem:

Erden Timur'un olmadığı ortamda , Süheyl Batum tarafı gelsin isterim - Dursun tarafında inanacağım kişi olmuyor çünkü.

Erden Timur'un olduğu senaryoda : %51 - %49 Dursun tarafı (Erden Timur olduğu için)

sn.batum yonetimde olmasa da hukuki agirligi dolayisiyna camiamizin her daim 1 parcasi olmalidir

bahsettigi isimler de ifadeye cagrilmis (it oglu it de dahil olmak üzre)
Batum'un değil GS'nin ve saldırıya uğrayan kişinin resmi şikayeti sayesinde ifadeye çağrıldı hatta saldırıya uğrayan kişinin darp raporu ile şikayeti en etkili olanıdır. Zira Batum'un hangi yetki ile şikayet etsin? Biraz rol çalmak - oy toplamak için yaptığı bir şeydi.

Valla yiğidin hakkını yiğide teslim edelim
Ben ilk Batum'u adliye binası önünde gördüm
Ve etkili olmuş gibi de görünüyor

galatasaray başkan adayı süheyl batum: “biz sadece suç duyurusunda bulunmakla yetinmedik. çünkü biz kapıdan suç duyurusunu verip, vermiş olalım deyip kaçmadık. başsavcının yanına gidip “artık top devlette. bu devlet hukuk devleti olup olmadığını gösterecek. bu sizde. siz bizi korumazsanız galatasaray camiası kendini korur.” ancak hukuk devletiyiz diyorsanız top sende. hukuk devletiyiz diyoruz. yapmazlarsa ne olacağını da hep beraber görürüz. hukuk dışı yöntemlere başvuracağımızı zannetmeyin. biz eğitim kurumlarından geliyoruz. yapmayacağımız bir tek şey garanti. susup oturmak! hiçbir şey olmamış gibi davranmayacağız. bunları yutmayacağız.”

İşte beklediğimiz istediğimiz refleks bu. İKİ KELİMEYİ BİR ARAYA GETİREMEYEN BASKAN İSTEMİYORUZ KARDEŞİM.

galatasaray'ı hakkını, hukukunu kim savunuyorsa onun yanındayım. ben taraftarım, borç, harç, beton vs beni ilgilendirmez. onlar başkanların, yöneticilerin işi. ben sahasını bastırmayan, takımına, hocasına, kulübüne sahip çıkan insanlar görmek istiyorum. isimler önemli değil, ali, veli kim olursa. süheyl batum bu işi yapacaksa buyursun gelsin başkan olsun.

Bu Süheyle kanim isindi, keske erden timur onla calissa, hangi projeler kafasinda bir aciklama yaptimi? Hedefi nedir ? Umarim kücülme politikasi yoktur düsüncesinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt