39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955 - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955

Kimi Destekliyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    196
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 sene oldu yav bir boku başaramayacaklarsa yapmasınlar. 4 başkan değişti proje üzerine bu kadar zor olmaz abi buraya harcanan milyonlarca dolar ne oldu ya.
Mecidiyeköy'de daireler satıldı tapuları teslim edilmeye başlandı. Paraları alındı hatta oradan gelen para ile 40 dönümlük Florya'nın alımı için kullanılan kredi kapatıldı. 25 daire falan kalmış satılmayan yer.

İyi ki Süheyl Batum aday olmuş da Genel Kurul'dan yetkinin etrafından dolanıp garip gurup işlere girme hususunda en azından bahane falan uydurmak zorunda kalıyorlar!!

Böyle bir değerlendirme yapıldıysa aylar öncesinden yapılmalıydı! Seçime üç gün kala yaydıkları videoya bak utanmazlar, aklımızla alay etmeyin!! Çoktan ihale görüşmelerini yapıp avansları konuşmuşsunuz şimdi artıları eksileri diye anlatıyorsunuz! Görüşmeden önce anlatacaktınız

Videonun özeti de çok komik:
1) Kendimiz yaparsak daha çok kazanırız evet ama nasıl yapacaz? Biz bu işi becerebilir miyiz ki?
2) Birine yaptırak ne düşünüyoz işte parayı onlar kazansın bize de bir şeyler düşer.

Yapamıyorsanız kenara çekileceksiniz koçum

Güzel bir bilgilendirme olmuş ve gerçek bir derleme uzmanından rapor alınmış. Bu arada eksik var ilk modelde haliyle elde edilecek gelir daha yüksek olacak ama bunun elde edilme süresi de artacak bir de işin vergi kısmı var ki bunu ben de düşünememiştim uzun vadede %25 kurumlar vergisi kısmı uzun vadede daha zararlı olur bizim için. Süheyl bey tarafından da tek bir daire fiyatı üzerinden gitmek yerine bir değerleme raporu alsaydı farklı bir uzman şirketten bizde aralarındaki farkı falan görseydik mesela ve ona göre daha sağlıklı yorumlar yapsaydık. Model kısmında fikirlerin değişme nedenlerini de kendilerince güzel açıklamışlar.

Güzel bir bilgilendirme olmuş ve gerçek bir derleme uzmanından rapor alınmış. Bu arada eksik var ilk modelde haliyle elde edilecek gelir daha yüksek olacak ama bunun elde edilme süresi de artacak bir de işin vergi kısmı var ki bunu ben de düşünememiştim uzun vadede %25 kurumlar vergisi kısmı uzun vadede daha zararlı olur bizim için. Süheyl bey tarafından da tek bir daire fiyatı üzerinden gitmek yerine bir değerleme raporu alsaydı farklı bir uzman şirketten bizde aralarındaki farkı falan görseydik mesela ve ona göre daha sağlıklı yorumlar yapsaydık. Model kısmında fikirlerin değişme nedenlerini de kendilerince güzel açıklamışlar.

model 1 - dezavantajda 5 Numarayı yazan - bu proje hakkında adım atmasın.

1-4-5 no'şı dezavantajlar çok da önemli değil ama 2-3-6 no gayet mantıklı nedenler özellikle 2-3 no.
o şekilde ele alınmasına lafım yokta - Yemyeşil vs kıpkırmızı zorlaması var şu sunumda.

her taraftar zeki değil yani...

bide ne bileyim "Tecrübe yok" demek kendi camianı aciz demek gibi bir şey, orası kızdırdı beni

model 1 - dezavantajda 5 Numarayı yazan - bu proje hakkında adım atmasın.
Sonuçta bir dezavantaj olarak yazılmış önemli olmasa da ama sadece bir maddeye bakıp diğer maddeleri görmezden gelmek de doğru değil 2-3-6 no'lu dezavantajlarıda önemli dezavantajlar, özellikle 3 no. Onun dışında bir değerleme raporu sunmuşlar. Süheyl bey ve ekibinin sunmadığı.

o şekilde ele alınmasına lafım yokta - Yemyeşil vs kıpkırmızı zorlaması var şu sunumda.

her taraftar zeki değil yani...

bide ne bileyim "Tecrübe yok" demek kendi camianı aciz demek gibi bir şey, orası kızdırdı beni
Hocam tecrübe yok demek neden camiayaya aciz demek olsun inşaat şirketi değiliz sonuçta. Aslında kendilerini de eleştirmişler burada Kemerburgaz- Mecidiyeköy'de yaşanan gecikmeleri de söylemişler mesela. Dediğim gibi finansmanı falan hazırsa bu garanti altına alınacaksa hiç zorluk çekmeden 1. model çok daha mantıklı ama değilse 2. model daha mantıklı geliyor bana TR'nin mevcut ekonomi piyasasında. Değerleme raporu sunmaları da iyi olmuş ayrıca Süheyl Batum'ların en büyük yanlışı buydu onlarda bir değerleme raporu alabilirlerdi başka bir uzmanlardan öyle çok uzun süren bir şey de değildir sonuçta bu raporu almak. Süheyl Bey inşaatın finansmanı hazır biz koyacağız yada X koyacak biz de satınca ona geri vereceğiz diyorsa o kazansın.

Hocam tecrübe yok demek neden camiayaya aciz demek olsun inşaat şirketi değiliz sonuçta. Aslında kendilerini de eleştirmişler burada Kemerburgaz- Mecidiyeköy'de yaşanan gecikmeleri de söylemişler mesela. Dediğim gibi finansmanı falan hazırsa bu garanti altına alınacaksa hiç zorluk çekmeden 1. model çok daha mantıklı ama değilse 2. model daha mantıklı geliyor bana TR'nin mevcut ekonomi piyasasında. Değerleme raporu sunmaları da iyi olmuş ayrıca Süheyl Batum'ların en büyük yanlışı buydu onlarda bir değerleme raporu alabilirlerdi başka bir uzmanlardan öyle çok uzun süren bir şey de değildir sonuçta bu raporu almak. Süheyl Bey inşaatın finansmanı hazır biz koyacağız yada X koyacak biz de satınca ona geri vereceğiz diyorsa o kazansın.
ben o ya da bunda değilim - iki yoldanda gidilebilir.

hep diyorum tarafta değilim seçimde (orjinal konuda Dursun Özbek işaretli Erden Timur faktöründen dolayı)

fakat sırf anti-tez olsun diye yazıldığı aşikar bir şey ve yani gülerler adama toplu konut projeleriyle rekor kırmış adam senin elin kolun tüm oluşumda - niceleri var divanda... nasıl tecrübe yok.. bu tecrübe bu potansiyeli sunarak 37 kişinin fazla oyuyla seçildiğini unutmuşlar biraz.

ona kızdım.

önür taraf sadece laftan ibaret zaten şu ana kadar - bulmuşlar bir yumuşak nokta orayı deşiyorlar strateji olarak.

o nedenle layığı ile iki yöneiminde becerebileğine güvenim yok o işi. bu kadar sakız gibi uzattıkçada aslında yıpranıyor konu. 1 yolu seçip gereğiyle bahanesiz ve şüheli bakış açısına yer vermeden bu işi yapacak kadro yok.

Evet erden galiba kurumlar vergisini hesap edememiş hesap yaparken

Ne anlar zaten inşaattan erden kim inşaat kim

Bide inanırmısın asparagas haberler dolaşıyor yok nef diye firması varmış da,yok baba parasıyla değil sıfırdan her şeyi kendisi yapmış da aman diyim inanmayın böyle yalanlara

Yani mantıklı bakarsak Florya'yı gelir paylaşımı modeliyle yapmak daha doğru gibi geliyor.

Her şey kuralına uygun yapılacaksa ve kendi arazimize yapılacak projeden %20 gibi saçma bir pay almayacaksak evet mantıklı. Ama Dursun'un Rivayı peşkeş çekmesi gibi %20 alacaksak ve hatta onu da doğru düzgün alamayacaksak mantıksız. Ki 2. seçeneğin olacağını herkes biliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt