#43 Ozan Muhammed Kabak - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gladbachda is yapmazmi @Can BÜYÜK ? Hele Elvedi yada Ginter giderse. Gladbach veya Leverkusen kendisi icin en mantikli takimlar olabilir almanyada. Schalke veya Wolfsburga gitmesin yeter

Yapmasina yapar tabi ki.

Genclere önem veren bir kulübe gitmeli. Leverkusen, Gladbach, Mainz falan bunlar akla ilk gelenler. Schalke cok kaotik bir kulüp, orada top oynamak kolay degil cünkü rahat bir ortam yok kazan gibi kayniyor her zaman.

Bakalim nasil bir yol cizecek Ozan bu ligden düsme olayindan sonra.

Alt yapi oyuncularimizin en büyük sorunu fizik kalitesi. Fizik anlamda ezildiğin vakit, piskolojik olarak bir daha yeteneğini sergilemekte aciz kalirsin. Türkiye birde sert lig olduğundan çabuk sinersin.
Arda'da mesela güçlü bel ve ve kisa bacaklar onu dayanikli kiliyordu iki ayak üzerinde.
Ozan'a vücut profili olarak baktiğinda bu çocuk tamam diyordun zaten. Bu durumda yeteneğini sergilemen, sana güven veren bir hocaya bakiyor.

Burada kastim da kas olayi değil. Ronnie Coleman olmana gerek yok. Çok kasli olmana gerek yok. Dayaniklik ve güç seviyesi yüksek olmasi gerekiyor prof bir topcunun. Bizim alt yapi topcularimizda bu veri düşük.

Alt yapi oyuncularimizin en büyük sorunu fizik kalitesi. Fizik anlamda ezildiğin vakit, piskolojik olarak bir daha yeteneğini sergilemekte aciz kalirsin. Türkiye birde sert lig olduğundan çabuk sinersin.
Arda'da mesela güçlü bel ve ve kisa bacaklar onu dayanikli kiliyordu iki ayak üzerinde.
Ozan'a vücut profili olarak baktiğinda bu çocuk tamam diyordun zaten. Bu durumda yeteneğini sergilemen, sana güven veren bir hocaya bakiyor.

Burada kastim da kas olayi değil. Ronnie Coleman olmana gerek yok. Çok kasli olmana gerek yok. Dayaniklik ve güç seviyesi yüksek olmasi gerekiyor prof bir topcunun. Bizim alt yapi topcularimizda bu veri düşük.
selçuk inandan forma alamıyo bizim altyapı topçuları yav beyinsiz hepsi

11 milyon çerez parası bu devirde. Daha hayatında ŞL oynanamamış, Fener'de bile rotasyonda geçinen Elmas'a 15 yazıyorlar. Ki verilir yani, sonuçta günün futbolu potansiyelden dönüyor. Ozan, Elmas'tan farklı olarak bu sene değil, 2-3 senedir kendi jenerasyonunun en değerli adamlarından gösteriliyordu. Evet, kontratı 3 yıllık yapmak da yönetimlerin aptallığıdır ama ne olursa olsun devre arasında yok yere arıza çıkıp kulübü bedavaya gitmekle tehdit etmek boyundan büyük işe kalkışmaktır. Ozan kalsaydı Luyindama'yı almazdık, o para yine dengelenirdi. Ayrıca dünya futbolu da eskisi kadar kapalı değil. Nijerya'nın 19 yaşında stoperini biz bile Türkiye'den takip ediyoruz işte. Ozan da ŞL'de parladı, bu yıl kalsa seneye yine ŞL oynar hem kendi daha iyi takıma gider, hem Galatasaray daha iyi para kazanırdı. Aziz'in Tuncay'a dediği gibi ''bana gelip Avrupa'ya gideceğim diyince ben de Manchester United zannettim'' durumu oldu. Galatasaray'ı bırakıp sanki Avrupa'ya son çıkışı gibi 18 yaşında Stuttgart'a koşa koşa gitmek her türlü saçma bir harekettir. Galatasaray'ı üzmeyelimlerden kaça kaça Avrupa'ya giden dünkü çocuklara kalmamız beni üzüyor açıkcası.

11 milyon kendi altyapımızdan yetişen 18 yaşındaki çocuk için çerez değil kesinlikle. Erken ayrılması konusunda haklı olabilirsin ama bunun sonu yok. Sezon sonu ayrılsaydı bu sefer de 1 sezon oynadı hemen kaçtı denecekti. Stutgart diye küçümsenmesini de anlamıyorum sonuçta Bundesliga'da oynayacak. İyi performans gösterirse daha da yükselecek yani. Bizde kalsa tekrar CL'ye gidip gitmeyeceği belli değil, takımın durumu belli değil risk yani.

Neyse diyelim ki verdiği karar senin dediğin gibi yanlıştı, sonu iki taraf için de güzel oldu. Ozan 6 ay Bundesliga'da çok iyi oynadı, biz de 2 sağlam stoper alıp şampiyon olduk. Ayrılma sürecini konuşmak yerine geleceğini konuşalım çocuğun..

ali yavuz ve kaan arslan fizik olarak a takimda oynayacak duzeyde digerleri dedigin gibi gucsuz

Fizik anlamda 25 yaslari civarinda istenilen seviyeye anca geldikleri icin bosa yedikleri 7-8 sene oluyor ortama amatör seviyeden sonra. Ki o seviyede 18-19 en gec 20-21 yasinda olman gerekiyor ki, birde oynadikca gelisme gösterebilesin hem fizik hem oyun anlaminda.
mesela bak tudor kampa almamıştı ozanı fiziği kötü diye ki hakkaten çöp gibiydi
1 senede ne yaptıysa aygır gibi oldu direk aldı ödülünü

ali yavuz ve kaan arslan fizik olarak a takimda oynayacak duzeyde digerleri dedigin gibi gucsuz

Ali Yavuz fizik olarak yeterli, yetenek olarak is yapar mi o soru isareti benim acimdan. Fizik ile üstünlük kuruyor o seviyede, bizim seviyede o üstünlügü kaybolacak. Ama kendini salmaz ise, en az süperligde oynayabilecek profil var.

Ali Yavuz fizik olarak yeterli, yetenek olarak is yapar mi o soru isareti benim acimdan. Fizik ile üstünlük kuruyor o seviyede, bizim seviyede o üstünlügü kaybolacak. Ama kendini salmaz ise, en az süperligde oynayabilecek profil var.

tr de kendi jenerasyonun en iyi topcusu
milli takimda da kaptan a takimi kaldiramasa alternatifi yok
yetenegine guveniyorum
fatih hoca kampa dahil edecktir

Gel sen Ozan'ım daha doyamamıştık zaten sana gel adam akıllı defans oyuncuları ile birlikte oyna

Marcao-Luyindama-Ozan üçlü defansa dönelim Muslera maça çıkmasa da olur

Küme düşmekle sonuçlanan bu 4-5 ayda burada yaşayacağı 5 şampiyonluk yılından daha fazla şey öğrenmiştir.

Umarım aklında dönmek, bursa arkadaşlarım, abilerim, hocalarım var gibi saçma düşünceler yoktur.

Oralardan kız arkadaş filan edinse de tatilde bile gelmese.

Üst Alt