#55 Yuto Nagatomo - Sayfa 114 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hücuma katkısı sıfır, kabul ama alternatifi de Ömer Bayram ve Emre. Emre sakat, Ömer'in de Nagatomo'ya göre tek artısı sol ayağıyla orta yapabilmesi. Yuto savunma anlamında ikisinden de önde. Nagatomo ne kadar kötü ve vasat olursa olsun, gözü kapalı ilk 11'de oynar.

Defansif görevini gayet iyi yapiyor zaten gectigimiz sezonlarda visca’yi quaresma’yi nasil kilitledigini hatirliyoruz

Sadece her gecen gün hucum yönü git gide zayifliyor

onyekuru hem hızlı hem delici hem teknik hem iyi bi bitiriciydi hem gizli forvett hem genç hem de dinamikti. bunun yanında tüm bu ilerdeki etkinliklerine rağmen yorulma bilmeyerek defansa yardım ediyordu.

babel ilerde delici değil, dinamik değil, genç hiç değil iyi bir golcü mü ondan emin değilim göreceğiz, tüm bunların yanında defansa da faydası fazla yok zaten yaşı gereği onyekuru ile kıyaslamak hiç adil olmaz. e nagatomo da geçen seneki gibi yardım alamadığı için hem gücünü etkin kullanamayacak hem de bu sebepten dolayı çok düşüş yaşayacaktır. kısacası geçen seneye göre sol kanatta %60-65 gücümüz azaldı.

Yine sifira inip sol ayagi ile füze gibi orta acmaya baslamasi lazim. Cok fazla geriye cekip, sag ayagi ile orta acmaya basladi. Ama fizik olarka yine cok diri gördüm. Ceza sahasina cok iyi girdi, bu terimin oyununda önemli. Mariano ile birlikte bir sene daha idare etmesi lazim, ben fizik olarak iyi bir yükselis gördüm. Umarim yine sol ayagi ile kavisli, ve sert ortalari da yapmaya baslar yine.

Bir pozisyon vardi macta, yine Nagatomo´nun önemini gösterdi. Oyun icinde söyle bir gidip gelmisti top, bayagi bir effor sarfettigimiz bir andi, topu kazanmisti, hücum ederken, birden boslugumuzda kalmisti. Ömer Ali´nin bombos önüne düstü derken, birden nagatomo zipkin gibi önünde bitti, ve Ömer Ali Sahiner stoperler arasi kötü bir pas atip, topu bize geri verdi.

Normal Aykut Kocaman takimlarinda, Ömer Ali o top ile sadece 6-7 metre bos alanda ilerlese, iki üc pas ile önemli gol pozisyona girerdi.

Üst Alt