#55 Yuto Nagatomo - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
H.o. Kiralık olması güzel.

Şu güzel hikayeyi de hatırlamış olalım.

Cassano: "Inter'de en iyi arkadaşım Nagatomo, çünkü konuştuğumuzda birbirimizi anlamıyoruz. Sürekli bir şeyler anlatıyor, ben de gülüyorum. Ben bir şeyler anlatınca da o gülmeye başlıyor. Anlaşabilsek, otomobillerden, kadınlardan konuşuruz da anlaşamıyoruz işte. Ama olsun en iyi arkadaşım Nagatomo."

DU3KwHAW4AARFMc.jpg

Kimse övmüyor başarılı olur demiyor. Onun için efsanevi bir performans sergileyecek. Ujfalusi türü

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Hayırlısı olsun. Lato ile sezon bitmezdi. Linnes de ters ayak ve sorumluluktan kaçma sorunu sebebi ile tercih edilmiyor.

Sene sonu yedek sağ/sol bek olarak takımda kalabilir ortalama üstü oynarsa.

Onun adı Yu-To Naga-Tomo, Yu-To Naga- Tomo.

Birkaç kere hızlı bir şekilde evde tekrar edin arkadaşlar, insana sebebi belirsizlik bir mutluluk ve huzur geliyor. Yoga ve çiğ köfteden bile daha huzur verici.

https://www.youtube.com/watch?v=CnNP0HKQ9ZU

2017'deki maçlarından bazı görüntüler. Tabi ki Asamoah olsaydı daha iyi olurdu ama bu transfere de iyi yanlarından bakmak gerek;

- Sözleşmesi Haziran'da bitecek Asamoah'ı almak için minimum 3-4 milyon euro bonservis verilecekti. Buna gerek kalmadı. Sezon sonu bedavaya alınabilir. Bonservise şu an harcanmayan para oyuncuyu sezon sonu ikna etme aşamasında kullanılırken işe yarayabilir.

- Nagatomo daha defansif özellikli bir oyuncu olduğu için esas problemi savunma olan bir takımın daha çok işine yarayabilir. Sonuçta Tudor'a rağmen ligin en çok gol atan takımıyız ve Fatih Terim'le birlikte daha çok skor üreten bir takıma dönüştük. Defansif bir sol bek savunmadaki zaafiyeti daha fazla giderebilir. Özellikle derbilerde su yüzüne çıkan savunma sorunları bu transferle giderilebilir. Asamoah savunmasından ziyade hücum gücüyle dikkat çeken bir oyuncuydu. Nagatomo ise tam tersi.

- Zaten maaş konusunda sıkıntı yaşanan bir ortamda bir de Asamoah'ın yüksek maaşı ortaya çıkacaktı. Parasını alamayan bazı futbolcular bu durumdan hoşnutsuzluk duyabilirdi. Nagatomo, uçuk bir maaş almayacaktır muhtemelen.

- Asamoah Juventus'la birlikte tam 5 İtalya ligi şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Ligi finali görmüş tabiri caizse doymuş bir oyuncu. Bunları yaşamış bir adamı kısa bir süre içinde Türkiye Ligi şampiyonluğu için motive etmek zor olabilirdi. Oysaki Nagatomo Inter'e gittiğinden beri hiç şampiyonluk yaşayamadı. Hatta tam olarak zirve yarışında bile olamadı. 6 senedir Şampiyonlar Ligi maçına çıkamadı. Kariyerinde ilk lig şampiyonluğunu yaşamak ve gelecek sezon yeniden devler liginde yer alabilmek için ekstra bir motivasyona sahip olabilir. Kiralık olduğu için bu takımda kalıcı olmaya çalışacak olması da artı bir detay.

- Biri Juventus'un yedek sol bekiydi. Diğeri de onun ezeli rakibi olan Inter'in sol beki. Sonuçta Macaristan'ın, Slovakya'nın bilmem ne takımından birini değil 7,5 sene Inter ve Serie A tecrübesi edinmiş biri geliyor. Az buz bir şey değil bana kalırsa.

- Her ne kadar istisnaları olsa da her zaman bir Japon, bir Afrikalı'dan daha çok çalışır, daha fazla emek sarf eder. Ayrıca ülkedeki Japon sayısının fazlalığını da göz önünde bulundurursak ara transferde gelen bir Nagatomo, Asamoah'a nazaran daha çabuk adapte olup, takımı daha çok sahiplenebilir.

- Yazın oynanacak Dünya Kupası'na Japonya katılıyor, Gana ise katılamıyor. Bu bile sezonun geri kalanı için bir motivasyon sebebi.

Kısacası ben umutluyum bu transferden..

Son düzenleme:
Hatırlıyorum da Latovlevici alındığında herkes 6 ay idare eder devre arası Asamoah gelir, güzel transfer falan demişti. Nagatomo yerin dibine sokulduğuna göre iyi çıkma ihtimali var

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt