58.Madde'nin Değişmesi Trabzonspor'u Kurtarmak İçindir - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

58.Madde'nin Değişmesi Trabzonspor'u Kurtarmak İçindir

Cevap: 58.Madde'nin Değişmesi Trabzonspor'u Kurtarmak İçindir

fenerliler yapılan şikenin sahaya yansımadığını sadece teşebbüs olarak kaldığını iddia ediyo

eğer böyle bi değişiklik olursa biz de sadece teşebbüs ettik deyip yırtacaklar

fenerliler yapılan şikenin sahaya yansımadığını sadece teşebbüs olarak kaldığını iddia ediyo

eğer böyle bi değişiklik olursa biz de sadece teşebbüs ettik deyip yırtacaklar

fenerliler nasıl teşebbüs etmekle kalmış. Onca delilden sonra teşebbüs diyerek bırakmazlar bu işi. Ayrıca mahkeme şike yapılmıştır diye son noktayı koyduktan sonra kimse teşebbüs ettik sadece falan diye zırvalayamaz.

MADDE 58 – MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME

(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.

(4) Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

MADDE 58 – MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME

(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.

(4) Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

Sanırım siyah ile koyulaştırdığım yerler 58. maddenin neyi gösterdiğini kimlerin başına neler geleceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

2 değişiklik durumu olabilir

1.

Şike ve Teşvik suçunu işleyenler küme düşürülür..

Teşebbüs edenler ağırlığa göre - puan cezası alabilir..

2. değişiklik ki benim korktuğum bu..

Şike ve Teşvik suçunu işleyenler buna teşebbüs edenler küme düşme cezasıyla cezalandırılabilir

Fark etmez... Suç ortasında yasa mı değişirmiş şimdiki cezalar verilsin ondan sonra hep beraber değiştiririz.. Adalet bunu gerektirir, Trabzon, BJK, FB kim düşüyorsa düşsün beni ilgilendirmez..

benim tek korkum teşebbüs edenlere eksi puan ve para cezası değişikliğinden feneride bu kapsama dahil etmeleri. Bunu bekliyoum açıkcası tff den inş aklımdan geçen başımıza geçmez.

Dilil yok sahaya inen yok.

Dün MAA açıklama yaptı, bu iki durumu birbirinden ayırmak gerekir dedi. Şike yapmış takımla, şike teşebbüsünde bulunmuş takım aynı cezayı almamalı dedi. Bunun değişmesi gerekir dedi.

Acaba bu şike teşebbüsü sahaya yansıyıp yansımamasıyla ilgilimi,eger böyleyse bu maddenin degiştirilmesi kabul edilirse Fener küme düsürülmez.Ali Cengiz oyunları;)

Bu maddenin değişmesi fenerle ilgili ne Trabzonu ya.Adamların işi gücü feneri kurtarmak..Bence şike yapanın cezası yine aynı olacak ama şikeye teşebbüs diye gösterecekler feneri ama bu da mantıksız.Bal gibi satmışlar en az 3 takım..

etik kurulu raporunda zaten ts suçlu bulunmamış,hatta bjk de suçlu bulunmamış,bu saatten sonra federasyon bu kulüplere eksi puan cezası dahi veremez,değişikliğin ts ile alakası yok.

ben sadece sunu soyluyorum ellerinde olsa Trabzonsporu amator kumeye dusururler

Kim suçlu ise cezasını çekmeli.Şimdi değiştirmek istedikleri maddeyi çıkarırken biraz düşünüp hareket etselerdi böyle şeylerle uğraşmak gerekmeyecekti.Eğer Trabzonspor yada herhangi biri suç işlediyse bu o zaman geçerli olan ceza ile cezalandırılmalı.Çünkü bunu yaparken o maddenin bilincinde olmaları gerekirdi.

ben sadece sunu soyluyorum ellerinde olsa Trabzonsporu amator kumeye dusururler
aynen arkadaşlar. eğer şu anda fb ile ts yer değiştirmiş olsalar. ts 3.lige düşmüş fenerde şampiyon ilan edilmiş olurdu 4 ay önce. Bu düzenlemenin tsyi kurtarmak için olduğuna kargalar bile güler.

Üst Alt