7.4 Milyon Dolar'a: 2017 Model BAM! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

7.4 Milyon Dolar'a: 2017 Model BAM!

Baros u ayri tutalim. Cok katki vermistir kendisi.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Baros olayi digerlerinden farkli, talihsizlik. Sakatlanmadigi sürece iyi oynuyordu, ama cok fazla sakatlandi ve dönüsleri gittikce zorlandi. Iki sene hic faydalanamadik kendisinden. Kewell´de de sorunlari sakatliklari idi.

sabri ve hakan sorunlu değil yani öylemi?

Ya niye cımbızla seçerek alıntı yapılıyor hemen anlamıyorum.

Onlar da suçlu suçsuz mu dedim. İkisi de hala takımda oynuyor zaten o kadrodan. Yazmaya gerek var mı YENİ HAKAN-SABRİ diye.

Sadece orta sahayı benzetmek bakımından açtığım bir konu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bizde ortaya cikan sakatliklar mi yoksa gelmeden oncekiler mi

Ikisi de. Zaten bize gelmeden önce o düsüsü yasamasaydi dibi görmeseydi biz zaten hayatta alamazdik bu adami bana kalirsa.

Bizde de sakatliklar pesini birakmadi ne yazik ki, yoksa Baros tas gibi forvetti. Bazen biraz bencil oluyordu ama ben cok seviyorum kendisini.

Baros olayi digerlerinden farkli, talihsizlik. Sakatlanmadigi sürece iyi oynuyordu, ama cok fazla sakatlandi ve dönüsleri gittikce zorlandi. Iki sene hic faydalanamadik kendisinden. Kewell´de de sorunlari sakatliklari idi.
Emre B. onu sakatlayana kadar harika oynuyordu tam bir striker idi. Ondan sonra kendine gelemedi bir daha.

Kewell da iyi adamdi, karakterli adamdi.

Onun da sorunu ayni Baros gibi sakatliklardi. Sakatliklar bitirdi bu adamlari resmen.

Ya niye cımbızla seçerek alıntı yapılıyor hemen anlamıyorum.

Onlar da suçlu suçsuz mu dedim. İkisi de hala takımda oynuyor zaten o kadrodan. Yazmaya gerek var mı YENİ HAKAN-SABRİ diye.

Sadece orta sahayı benzetmek bakımından açtığım bir konu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Galatasaray'ın sorunu ne defans ne de hucüm sorunudur. demişsin.

Defansif bir sorunumuzun olmadığını kabul etmek hakan ve sabriyi yeterli görmek demektir.

Öyle bir durum olduğunu düşünmüyorum 2010-2011 sezonunda Arda, Hakan (Karpaty maçı), Cana da günah keçisi oldu aslında. Barış'ın Ankaragücü, Mustafa'nın Pino'ya küfrü vs olmasa o kadar tepki çekmezlerdi. Ayhan'da sırıtarak poz vermişti yenildiğimizin maçın ardından hava alanında. Sene başı Arda ile pembe forma üzerinden Adnan Sezgin'in yanında ''faşo aga böyle puşt gibi ibne gibim bir şey'' demeleri o seneye dair bir çok saha dışı sebep de var o eleştirilerde.

Öyle ki Arda ile ondan sonra taraftarın yıldızı hiç barışmadı. Giderken de kaçarak gece yarısı gitti. Atar yapar gibi demeçler verdi bir süre de.

Bence olaya tek taraflı bakan çok kişi var bu doğru ama BAM'a yüklenmedi sadece sorumluluk. Kaldı ki o kadrodan bir tek Baros kaldı nerede ise zaten ertesi sezona.

Digerleri hic elestirilmedi demedim zaten, yada küfür yemedi. O ki, bügün söyle bir algi var. BAM vardi, o yüzden takim oynayamadi. Bu yanlis. Cok yanlis bir transfer poltikasi, sadece top ayagindayken futobol oynamak isteyen bir oyuncu yiginligi, ve bunun yüküne kaldiramayacak seviyede bir orta saha vardi. Neredeyse her sezon ayni sorun yasandi.

Feldkamp döneminde kadro 5 kat kalitesizdir, sonraki dönemler ile kiyaslarsak. Abartarak rakam telafüz ediyorum. Yasanan cöküs ise, bu yatirimlara ragmen, resmen korkunc.

Galatasaray'ın sorunu ne defans ne de hucüm sorunudur. demişsin.

Defansif bir sorunumuzun olmadığını kabul etmek hakan ve sabriyi yeterli görmek demektir.

Kim gelirse gelsin bu orta saha hattı oldukça potansiyelini yansıtamaz. Sen Sabri ve Hakan'ı kesecek adam bile alamıyorsan 6 senede hala oynarlar böyle orası ayrı mevzu.

Son 6 senede 10 tane stoper ve bek alındı hiç biri tutmadı.Orta saha Melo sonrası 1 sene alınmadı. Selçuk-Melo varken 3 sene alınmadı performansları düşene kadar.

Chelsea geçen sene ne halde idi bir KANTE geldi adamlar solid oldu. Leicester ne hallere düştü Kante gidince. Orta saha tabi ki önemli. Hucüm da defansta oradan başlıyor.Halı saha da bile orta sahan kadar takımsın.

Sabri-Hakan ile ilgili yorumum ortada. Bu adamlar zaten 6 sene önce gitmeliydi.

Emre B. onu sakatlayana kadar harika oynuyordu tam bir striker idi. Ondan sonra kendine gelemedi bir daha.

Bilakis nedenleri yazmadim. Baros´un ki talihsizlik, Kewell´in ki yönetim hatasi idi hesaplamadilar sakatlik sorunlarini. Yani saglam belki iki oyuncu cikdi Keita ile birlikte, Birini Emre öldürdü, digeri satildi yine dissiplinsiz diye. Demek istedigim aldigimiz oyunculardan inanilmaz harcamalara ragmen, istikrarli katki alamadigimiz idi.

Cana´yi aldik, avrupada dissiplinli, cigerli, hirsli, mücadeleci bilinilir diye. Bize geldi, kilo fazlasi ile, onu atmadi, kosamadi adam. ilginc.

Digerleri hic elestirilmedi demedim zaten, yada küfür yemedi. O ki, bügün söyle bir algi var. BAM vardi, o yüzden takim oynayamadi. Bu yanlis. Cok yanlis bir transfer poltikasi, sadece top ayagindayken futobol oynamak isteyen bir oyuncu yiginligi, ve bunun yüküne kaldiramayacak seviyede bir orta saha vardi. Neredeyse her sezon ayni sorun yasandi.

Feldkamp döneminde kadro 5 kat kalitesizdir, sonraki dönemler ile kiyaslarsak. Abartarak rakam telafüz ediyorum. Yasanan cöküs ise, bu yatirimlara ragmen, resmen korkunc.

Öyle bir takımın başarı şansı zaten yoktu. Bir tek Topal vardı o varken takım 3. oldu. Taraftar ona da sövüyordu kazma diye.

Tutkalı BAM olmayacaktı takımın işte. Bir Topal ve Bir de Melo olsa, Elano yerine de Lincoln olsa, duygusallık yapılıp Kewell yerine Nonda gönderilmese ertesi sene şampiyon olurdu o kadro 8. değil.

Polatin sportif kararlari faciaydi ,fakat oyle de olsa degerli satislarla butceyi toparliyordu

fakat biz de kar edilebilecek oyunculari zararlari kapatmak uzere heba etmis olduk

bugunlerde ise zarar edilecek oyunculari birilerini satarak bile notrleyemiyoruz

Şu X'e kötü deyince, Y'ye iyi veya kötü demişsin anlamını çıkartma yanlışlığına bari sen düşme Adem. X ve Y ikisi de kötü ikisi de yanlış ikisi de yetersiz olabilir. X'in yanlışlığı Y'nin doğruluğunu getirmez.

Ben o anlami cikartmiyorum. Baris ile Mustafa, ve Ayhan kötü oynadilar mi evet. Bunlarin ayhan disinda lobbisi yok, hadi onu ayri tutalim. Bu adamlar 11´den cok rahat kesilebilecek oyuncular. Yada diger oyuncularin, yetenekleri ile tasimasi gereken, oyuncular. Eger basarisizligin sorumlulugunu ararsak, zincirin en altinda yer alacak zatlarin, en üstte yer almasinin tezattligini vurguluyorum.

Su anki takimda varsayalim ki Endogdan Adili ile kadroya girdi, ve TD oynatiyor bir türlü. Bu kadroda bukadar oyuncuya, bukadar para ödenirken, bukadar para harcanirken, sucu Endogan adiliye yüklemek gibi birsey olur abirtili tabiri ile.

Bilakis nedenleri yazmadim. Baros´un ki talihsizlik, Kewell´in ki yönetim hatasi idi hesaplamadilar sakatlik sorunlarini. Yani saglam belki iki oyuncu cikdi Keita ile birlikte, Birini Emre öldürdü, digeri satildi yine dissiplinsiz diye. Demek istedigim aldigimiz oyunculardan inanilmaz harcamalara ragmen, istikrarli katki alamadigimiz idi.

Cana´yi aldik, avrupada dissiplinli, cigerli, hirsli, mücadeleci bilinilir diye. Bize geldi, kilo fazlasi ile, onu atmadi, kosamadi adam. ilginc.
Zaten zaman zaman yonetimlerin iyi transfer yaptiklarini gorduk ama en buyuk temel sorunlarimizdan biri oyunculardan istedigimiz verimi alamamamiz. Bu da yonetimin, futbol takimini plansiz programsiz yonetme tarzindan olusuyor. Transferi yaptik artik îş hoca da dusuncesi ile yonetiyorlar.

Son düzenleme:
Öyle bir takımın başarı şansı zaten yoktu. Bir tek Topal vardı o varken takım 3. oldu. Taraftar ona da sövüyordu kazma diye.

Tutkalı BAM olmayacaktı takımın işte. Bir Topal ve Bir de Melo olsa, Elano yerine de Lincoln olsa, duygusallık yapılıp Kewell yerine Nonda gönderilmese ertesi sene şampiyon olurdu o kadro 8. değil.

Bana göre kadronun bastan itibaren bir akilsizlik üzerine kurulmasi sorun. Feldkamp sonrasi iki seneye de aslinda iyi baslayip, hep kötü bitirdik. Cani istediginde oynayan, istemediginde izleyen, cok fazla oyuncu vardi. Lincoln bence Sneijder´den de yetenekli, ama Lincoln nasil bir adam. Schalke´ye sampiyon yaparken, yaptigi gereksiz kirmizi ile sampiyonluktan eden adam. Adam deplasman maclarinda oynamak istemiyor, kötü zeminlerde felan. Ama Türkiye ligi bu... Bunlar tüm takimin motvasyonunu düsüren faktörler. Ve hep sezon icerisinde, oyuncular teker teker dökülmeye basladi.

Son düzenleme:
Dursun transferlerinin herseye ragmen zamanla basarili olma olasiligi var ,kjaer ile de souzaya sirf bonservis 15 milyon veren, skertel e dunyanin parasini odeyen bir rakibimiz de var

eger serdar ahmet koray gibi adamlarla duzgun bir savunma zamanla oturtulursa 4,5 milyon bonservis 4 senede ,sene basina 1 milyon gibi gelir , genc adamlar bunlar

ama antrenman yedikce sakatlanirsa bosa giden paradir elbette , eren de oyle , bazen kurtarici oluyor bazen yoklari oynuyor ama bu podolskide de boyle

Baros benim bizim forma altinda gördügüm en iyisidir. O nun gibi bir forveti bu takima koy , takim ucar yeniden. Maalesef sakatliklar daha büyük katkilari engelledi (hele 09/10 sezonu Sakatlanmasaydi Atleticoyu da elerdik Ligde sampiyonda olurduk)

Dursun transferlerinin herseye ragmen zamanla basarili olma olasiligi var ,kjaer ile de souzaya sirf bonservis 15 milyon veren, skertel e dunyanin parasini odeyen bir rakibimiz de var

eger serdar ahmet koray gibi adamlarla duzgun bir savunma zamanla oturtulursa 4,5 milyon bonservis 4 senede ,sene basina 1 milyon gibi gelir , genc adamlar bunlar

ama antrenman yedikce sakatlanirsa bosa giden paradir elbette , eren de oyle , bazen kurtarici oluyor bazen yoklari oynuyor ama bu podolskide de boyle

Elimizdeki adamlarin genc olmasi hic birseyi ifade etmiyor. Bizde en son hangi genc futbolcu kendini gelistirdi bize transfer oldugundan sonra, sen hatirliyor musun?

Ayrica Serdar genc falan degil adam 26 yasinda bu sene 27 olacak, bir tek bizim ülkede genc sayiliyor o yastaki futbolcular. Yillarca Aydin'a da ayni muamele yapildi "genc Aydin, genc Aydin" diye.

Neyse konu bu degil. Ben iddia ediyorum elimizdeki stoperlerden hic birinden bir halt olmaz. Koray'in potansiyeli diger ikiliye göre daha yüksek ama düzenli oynamadigi sürece isterse dünyanin en yetenekli futbolcusu olsun hic bir sekilde gelisme kaydedemez. Biz öyle gelecege dair transferler yapacak bir kulüp degiliz hepimiz bunu istesek de. Sartlar ortada, hic bir oyuncuya birsey katamiyorsun, hic birini egitiminde bir adim ileri tasiyamiyorsun gelistiremiyorsun.

Serdar ve Ahmet'e ödenen para 7 Milyon €. O paraya tas gibi stoper alirdik, hem kafan rahat ederdi hem de stoper sorunun bir nebze düzelirdi sen gittin arkasinda kocaman soru isareti olan adamlari doldurdun takima. Serdar zaten her sezon sakatlik üzerine sakatlik yasayan bir adam. Onu gectim adam transfer edilirken sakatti yahu takimla bile calisamadi ilk geldiginde sakat oldugu icin. Resmen enayilik.

Ben o anlami cikartmiyorum. Baris ile Mustafa, ve Ayhan kötü oynadilar mi evet. Bunlarin ayhan disinda lobbisi yok, hadi onu ayri tutalim. Bu adamlar 11´den cok rahat kesilebilecek oyuncular. Yada diger oyuncularin, yetenekleri ile tasimasi gereken, oyuncular. Eger basarisizligin sorumlulugunu ararsak, zincirin en altinda yer alacak zatlarin, en üstte yer almasinin tezattligini vurguluyorum.

Su anki takimda varsayalim ki Endogdan Adili ile kadroya girdi, ve TD oynatiyor bir türlü. Bu kadroda bukadar oyuncuya, bukadar para ödenirken, bukadar para harcanirken, sucu Endogan adiliye yüklemek gibi birsey olur abirtili tabiri ile.
Üçünü birden nasıl kesecektik. Başka orta saha adamı yoktu. Bir tane yetersiz adam taşınır diğerleri tarafından belki ama 3 tanesi taşınmaz ki 3'ü de orta saha adamı. Başarısızlıkta bunların en altta olması diye bir şey söz konusu olamaz. Başarılı olsaydık da en altta olmayacakardı. Bunu özellikle bonservisleri veya aldıklar parayla kesinlikle ölçemezsin. Kewell'ı Baros'u İngiltere'den, Keitayı Fransa'dan getiriyorsun. Sarp'ı Bursa'dan. Aynı paraları mı vereceksin.

Üst Alt