#7 Henry Onyekuru - Sayfa 230 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Henry derbylerde avrupa maclarinda ancak ilk 11 oyuncusu olur cünkü aradi bos alanlari bol bol bulur ama kapanan bir anadolu takimi varsa karisinda pek faydali olmaz, onun icin nezaman kayseri geriye düstü daha acik oynadi o vakit henry oyuna girip fisi cekebildi. Bu macta ilk 11 baslasaydi gene sac bas yoldururdu. Onun icin iyi düsünmek gerek bonservizi alinsinmi diye, ya dar alanda bire birde daha etkili olacak yada rakip takim acilinca oyuna girecek böyle bir lükse girebilirmiyiz bilmiyorum.

Mi 9T Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ya bi tutturmuslar kapalı savunma vs...
Bitiriciligi bir iki tık iyi olsa o kapalı savunma dediğiniz maçlarda da 2'şer 2'şer salacakti. Zaten o maçlarda da girdiğimiz bütün pozisyonların içinde bu adam var.
Dediğim gibi bitiricilik açısından biraz kendini geliştirir, ya da gününde olursa her maç min 2 gol atar bu. Bonservisi kesinlikle alınmalı. 4.35 m EUR, bedavadan biraz pahalı Onyekuru için.

Ya bi tutturmuslar kapalı savunma vs...
Bitiriciligi bir iki tık iyi olsa o kapalı savunma dediğiniz maçlarda da 2'şer 2'şer salacakti. Zaten o maçlarda da girdiğimiz bütün pozisyonların içinde bu adam var.
Dediğim gibi bitiricilik açısından biraz kendini geliştirir, ya da gününde olursa her maç min 2 gol atar bu. Bonservisi kesinlikle alınmalı. 4.35 m EUR, bedavadan biraz pahalı Onyekuru için.

Ya cok enteresan insanlar var.

Biz yatan feghouliye 6
Diagneye 13
Belhandaya 10
Akbabaya 4.5
Donka 2.5
Lyundamaya 8

Odemis kulubuz. Tarik camdallari, olcan adinlari, amrabatlari, dany leri saymiyorum bile.

Simdi bakiyorum 4.3 Onyeye verilirmiymis, iyi dusunulmeliymis vs cidden hayret ediyorum .

Degil 4.3 , 10 milyon olsa tereddut etmeden alinmasi gereken adam Onyekuru.

Biz yatan feghouliye 6
Diagneye 13
Belhandaya 10
Akbabaya 4.5
Donka 2.5
Lyundamaya 8

Odemis kulubuz. Tarik camdallari, olcan adinlari, amrabatlari, dany leri saymiyorum bile.

Simdi bakiyorum 4.3 Onyeye verilirmiymis, iyi dusunulmeliymis vs cidden hayret ediyorum .

Birde bu ücretlendirmelerin YURO bazinda olduğunun da altını cizelim Sayın Akgerman...

Bitiricilk

Onyekuru'nun bitiriciliği konusunda bitiriciliği ikiye ayırmak lazım.

1 Mental Aspect
2 Technical Aspect

Onyekuru'nun bir çok kez klas bir şekilde bitirdiğini gördük. Gerek akıl dolu olması, gerekse vücudunun bitirirken aldığı figürlerde bunu görebiliriz. Bitiriciliğinde teknik olarak eksik yok geleştirebilir de.

Ancak bir çok pozisyonda yine tam tersi, en basit pozisyonlarda konsantrasyon hatalarıni görüyoruz. Birden heycan ve bocalama ve kötü bitiriş. Bu olayın mental boyutu.

Belirli bir yaştan sonra teknik olarak gelişebilmek daha kolay ancak yaş ilerledikce elbetteki zorlaşır ve profesyonel topcu olduktan sonra upside çok yüksek değildir.

Mental boyutu ise yeteneklerini sahaya yansitmaktir. Kolay gibi gelse de kulağa bir yeteneğin futbolcu olup olmayacağını belirleyen en önemli unsurdur. Ve yaş ile alakalı değildir illaki.

Misal bir oyuncu 27 yaşlarında, 18 yaşlarina göre geriye gidebilir, bu da kendisine inancın ve güvenin kaybolmasından kaynaklanır. Bu anlık motive olup olmamasindan bağimsizdir. Genel olarak kaybetmiştir motivasyonunu. Art6k daha kötü bir sporcu vardir.

Luyindama'daki gibi kisa dönem sarsilmalar olabilir, bu sarsilmalar kronik hale de gelebilir. Hatalar üst üste geldikce motivasyon kaybına sebep oldu. Nedenini de kestirmek mümkün değil insan beyninin kompleksliğinden dolayı.
Sakatlık da sebep olabilir. Luyindama çok kritik bir evrede. Şu an geldiğinde gördüğümüz kendine güvenen Lider Figürü, kendine BOSS dedirtecek kadar inanan futbolcu yok. O yüzden yaptıklarını da yapamamaya başladı.

Ve oyun içinde inişler çikışlar da olabilir. Onyekuru'nun olayı tam da burada yatıyor. Bitiriciliği maç maç hatta bazen oyun içinde bile değiskenlik gösterebiliyor. Buda kronik olabilir, belki Onyekuru bunu üzerinden hiç bir zaman atamaz. Burda mesele gol kaçirması da değil, bitiricilikler arasinda Iki farkli futbolcuymuş gibi gözükmesi.

Gördüğüm en radikal inişli çıkışlı mental yapiya sahip oyuncu Belhanda idi. Müthis paslar sonrası göze batan kötü bir pas gelebiliyordu. Maç içinde hem aşıri fokus, hemde aşırı konsantrasyon eksikliğini yakın zaman dilimleri içinde yaşayabiliyordu. En basiz pasda bazen terlerken, zibilyon topcunuzun ayağı düğümlendiğinde kadiköyde kendi ceza sahasi civarinda poposu ile top kesebiliyordu.

O yüzden mental eksikliği düzeltmek hem basit, hemde zordur. Düzelmeyebilir, kötüye gidebilir. Kalici olabilir. Motivasyon gibi fakörtörlerde belirleyebilir.

Onyekuru bitiriciliğindeki mental gelişimi eğer yaşarsa bu ligde 30+ gibi bir kanat oyuncusu için çok anormal rakamlara ulaşabilir.

Biz yatan feghouliye 6
Diagneye 13
Belhandaya 10
Akbabaya 4.5
Donka 2.5
Lyundamaya 8

Üstteki örneklerden gidersek düzlüğe çıkamayız her transferde cagne şu kadar belhanda bu kadar örneği vermek bana doğru gelmiyor o açıdan bakınca Onyekuruya 10 da verilir 15 de ..
Mali durumumuz ortada dikkatli harcamamız lazım yönetim doğru adımlar attı bu yönde kuru ve mohammedin opsiyonlar gerçekten çok iyi

Dünkü maça ve birkaç oynadığı maça daha bakınca (geçen seneki Fener maçı mesela ya da bu sene ilk oynadığı maç) diyorsun ki bu adam kontra oyuncusu. Herhangi bir Anadolu takımında oynasa açık ara gol kralı olmuştu.

Ama bir yandan yine aynı maçlara daha dikkatli bakıyorsun, defans arkasına attığı koşular muazzam. Yani set oyununda da adam yok değil, var. Ama kaleden uzaklaştıkça etkisini yitiriyor. Şöyle sağlam bir 10 numaramız olsa ve önde olmadığımız maçlarda kaleye daha yakın oynatsak iyice uçuşa geçecek.

Onyekuru kontra oyuncusu oldugu gorusune katılmıyorum tamamen kapanan takımlara karsı zorlandıgı asıkar ama bıraz normal top oynayan takımlara karsı oldukca etkılı en onemlı ozellıgı savunma arkası kosuları deplasmanda takımlar bıraz daha normal futbol oynadıgı ıcın en ıyı performansını deplasmanda gosterıyor ıc saha macları gol olunyacaya kadar tamamen savunmada olunca takımlar tıkanıyor Kerem Akturkoglu ıle beraber saglı soglu oynadıkları daha etkılı olacaklarını dusunuyorum

Bitiricilk

Onyekuru'nun bitiriciliği konusunda bitiriciliği ikiye ayırmak lazım.

1 Mental Aspect
2 Technical Aspect

Onyekuru'nun bir çok kez klas bir şekilde bitirdiğini gördük. Gerek akıl dolu olması, gerekse vücudunun bitirirken aldığı figürlerde bunu görebiliriz. Bitiriciliğinde teknik olarak eksik yok geleştirebilir de.

Ancak bir çok pozisyonda yine tam tersi, en basit pozisyonlarda konsantrasyon hatalarıni görüyoruz. Birden heycan ve bocalama ve kötü bitiriş. Bu olayın mental boyutu.

Belirli bir yaştan sonra teknik olarak gelişebilmek daha kolay ancak yaş ilerledikce elbetteki zorlaşır ve profesyonel topcu olduktan sonra upside çok yüksek değildir.

Mental boyutu ise yeteneklerini sahaya yansitmaktir. Kolay gibi gelse de kulağa bir yeteneğin futbolcu olup olmayacağını belirleyen en önemli unsurdur. Ve yaş ile alakalı değildir illaki.

Misal bir oyuncu 27 yaşlarında, 18 yaşlarina göre geriye gidebilir, bu da kendisine inancın ve güvenin kaybolmasından kaynaklanır. Bu anlık motive olup olmamasindan bağimsizdir. Genel olarak kaybetmiştir motivasyonunu. Art6k daha kötü bir sporcu vardir.

Luyindama'daki gibi kisa dönem sarsilmalar olabilir, bu sarsilmalar kronik hale de gelebilir. Hatalar üst üste geldikce motivasyon kaybına sebep oldu. Nedenini de kestirmek mümkün değil insan beyninin kompleksliğinden dolayı.
Sakatlık da sebep olabilir. Luyindama çok kritik bir evrede. Şu an geldiğinde gördüğümüz kendine güvenen Lider Figürü, kendine BOSS dedirtecek kadar inanan futbolcu yok. O yüzden yaptıklarını da yapamamaya başladı.

Ve oyun içinde inişler çikışlar da olabilir. Onyekuru'nun olayı tam da burada yatıyor. Bitiriciliği maç maç hatta bazen oyun içinde bile değiskenlik gösterebiliyor. Buda kronik olabilir, belki Onyekuru bunu üzerinden hiç bir zaman atamaz. Burda mesele gol kaçirması da değil, bitiricilikler arasinda Iki farkli futbolcuymuş gibi gözükmesi.

Gördüğüm en radikal inişli çıkışlı mental yapiya sahip oyuncu Belhanda idi. Müthis paslar sonrası göze batan kötü bir pas gelebiliyordu. Maç içinde hem aşıri fokus, hemde aşırı konsantrasyon eksikliğini yakın zaman dilimleri içinde yaşayabiliyordu. En basiz pasda bazen terlerken, zibilyon topcunuzun ayağı düğümlendiğinde kadiköyde kendi ceza sahasi civarinda poposu ile top kesebiliyordu.

O yüzden mental eksikliği düzeltmek hem basit, hemde zordur. Düzelmeyebilir, kötüye gidebilir. Kalici olabilir. Motivasyon gibi fakörtörlerde belirleyebilir.

Onyekuru bitiriciliğindeki mental gelişimi eğer yaşarsa bu ligde 30+ gibi bir kanat oyuncusu için çok anormal rakamlara ulaşabilir.

Yorum gibi yorum budur işte. Bir şey yazacaksa insan okuyacak insana bir fikir veya bilgi vermesi gerekir.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alternatifi yok bence her maç oynamalı pozisyona giremese sahada gezinse tamam ama sürekli aksiyon alanında atar atamaz o kendi bileceği iş takımda skor yükü çekebilecek 1-2 adam var zaten mecbursun oynatmaya arkadan aldığın skor katkısı yok denecek kadar Taylan-Etebo-Gedson-Kılınç-Belhanda toplasan sezonda 10 tane atamaz.

Yine yanılmadık. 20 dakikada 2 gol attı. Bizim arka taraftan skor gelmez, Gedson-Emre K.-Etebo-Taylan toplasan 7-8 gol anca atarlar sezonda ve bizim elimizde çok kötü oynasa bile bir şekilde pozisyona girebilen Onyekuru var. 2 maç gol kaçırınca silinecek, tü kaka edilecek bir adam kesinlikle değil. Hele FB'nin kanatlarını vs. görünce değeri anlaşılıyor.

Herkesin ağzının sulandığı Nwakeame sezon başından bu yana 6 gol atmış Onyekuru 7-8 maçta 5 tane attı ve doğrudan maçları aldı. Kasımpaşa maçı penaltı aldı +2 puanda orada aldık.

Özel bir oyuncu, bazı oyuncuların gol atabilmesi için set hücümu, kontra hücum vs. gerekmez onlar doğuştan golcüdür, topun düşeceği yeri hisseder, golü hisseder bu yetenektir Onyekuru da böyle bir adam.

Sen böyle katkı vermeye devam et Onyekuru ben dediklerim için utanmaya razıyım :tbr:

Set oyunundan ziyade öne geçtiğimiz zaman oyuna girmesi daha iyi sanki

Bir de bu adam oynadığında, hangi kanatta ise, o kanattan rakip gelmeye korkuyor lan bildiğin. Bir açık bırakırsak cezayı keser diye. Bu da oyun üstünlüğü sağlıyor sana.

Üst Alt