#7 Kerem Aktürkoğlu - Sayfa 195 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Taraftar tepkilerine bu kadar fazla anlam yüklemek doğru olmuyor. Yaptığı birkaç hata ile uğuldamalar başladığında bir o kadar kişinin de onları susturmaya çalıştığı gözden kaçmamalı, çok da iyi yapıyorlar tabii.

Kahveci geçen sezon bu sezon Kerem' in maruz kaldığından daha mı hakaret ve hatta küfür yemişti kendi taraftarlarından? Destekleyen de pek çıkmıyor, topyekün yuhalıyorlardı. Küsmedi, bırakın gideyim diye zırlamadı ve bu sezon kendini aşarak takımının en değerli parçalarından biri haline dönüştü hergele.

80 dakikada buluştuğu 70 topun çoğu saçma sapan tercihlerle olmak üzere 35 ini kaybedip takımın enerjisini boş yere tüketen adam, kendisini çok seven taraftarlarca da anlık tepki görecektir. Bunu bilecek, küsmeyecek, daha çok gayret edip hatalarını azaltmaya çalışacak; başka yolu yok. Bunları kaldıramayacaksa, Arap Yarımadasında kafasına göre takılmak da bir seçenektir...
Tepkilere anlam yüklemekten ziyade ölçüsü önemli bence. Ligin ilk yarısında sanki her şey müthiş işliyormuş bir tek Kerem aksıyormuş gibi bir algı olmuştu, en yanlış yanılgı buydu. Icardi beyefendi sakatken sahada yürüyorken kimse kendisine ilişmiyordu, hep hedefte bu çocuk vardı sanki takımın en büyük sorunu kendisiymiş gibi. Icardi'nin 1/10'i parasını alan çocuğun CL'de gol sayısı Icardi ile aynı mesela.

Kahveci konusuna hiç değinmek istemiyorum açıkçası çünkü Serdar Ali denen it herifle aynı düşünceyi paylaşmak istemiyorum. Çünkü uçan kaçan ve kariyer sezonunu yaşayan İrfan Can'ın 12 golü var. Yerin dibine sokulan kimse tarafından beğenilmeyen Kerem'in de aynı şekilde 12 golü var. Ayrıca Irfan'ın performansı ile ilgili çok ciddi şüphelerim var, burada açık açık dile getirmek istemiyorum ama başka bir ülkede başka bir ligde olsa mutlaka kontrol edilmesi gerekirdi bilmem anlatabildim mi.

Kerem'e geri dönecek olursak bu çocuğun kapasitesi belli. 22 yaşında 4.ligden gelmiş birisi. Ben daha önceden demiştim, hayatı ve kariyeri net bir şekilde film çekilmeye müsait. Alt liglerden gelip böyle bir seviyeye ulaşan başka bir oyuncu yok benim gözümde Türkiye'de. Belki Tuncay olabilir ama o da TFF'den gelmişti Fener'e, yani Kerem'in 2 lig üstünden.

Bizim şımarık taraftarımız çok bariz bir şekilde şımarık. 13. olduğumuz sezonda Kerem olmasa belki daha kötü şeyleri konuşuyor olacaktık. Barcelona maçlarında öne çıkan tek oyuncumuz kendisiydi bu arada aynı sezonda.

Hoşunuza gitmeyebilir ama Kerem her Türk futbolcusu için bir rol modeldir. Sezon sonu gitsin de bazı taraftarımız orasına burasına kına yaksınlar. Kerem'den gelen paraları Ndombele gibilere gömeriz, sonuçta yıldız yıldızdır ve bizi ileri taşır.

Tepkilere anlam yüklemekten ziyade ölçüsü önemli bence. Ligin ilk yarısında sanki her şey müthiş işliyormuş bir tek Kerem aksıyormuş gibi bir algı olmuştu, en yanlış yanılgı buydu. Icardi beyefendi sakatken sahada yürüyorken kimse kendisine ilişmiyordu, hep hedefte bu çocuk vardı sanki takımın en büyük sorunu kendisiymiş gibi. Icardi'nin 1/10'i parasını alan çocuğun CL'de gol sayısı Icardi ile aynı mesela.

Kahveci konusuna hiç değinmek istemiyorum açıkçası çünkü Serdar Ali denen it herifle aynı düşünceyi paylaşmak istemiyorum. Çünkü uçan kaçan ve kariyer sezonunu yaşayan İrfan Can'ın 12 golü var. Yerin dibine sokulan kimse tarafından beğenilmeyen Kerem'in de aynı şekilde 12 golü var. Ayrıca Irfan'ın performansı ile ilgili çok ciddi şüphelerim var, burada açık açık dile getirmek istemiyorum ama başka bir ülkede başka bir ligde olsa mutlaka kontrol edilmesi gerekirdi bilmem anlatabildim mi.

Kerem'e geri dönecek olursak bu çocuğun kapasitesi belli. 22 yaşında 4.ligden gelmiş birisi. Ben daha önceden demiştim, hayatı ve kariyeri net bir şekilde film çekilmeye müsait. Alt liglerden gelip böyle bir seviyeye ulaşan başka bir oyuncu yok benim gözümde Türkiye'de. Belki Tuncay olabilir ama o da TFF'den gelmişti Fener'e, yani Kerem'in 2 lig üstünden.

Bizim şımarık taraftarımız çok bariz bir şekilde şımarık. 13. olduğumuz sezonda Kerem olmasa belki daha kötü şeyleri konuşuyor olacaktık. Barcelona maçlarında öne çıkan tek oyuncumuz kendisiydi bu arada aynı sezonda.

Hoşunuza gitmeyebilir ama Kerem her Türk futbolcusu için bir rol modeldir. Sezon sonu gitsin de bazı taraftarımız orasına burasına kına yaksınlar. Kerem'den gelen paraları Ndombele gibilere gömeriz, sonuçta yıldız yıldızdır ve bizi ileri taşır.
Kerem' i çok severim, başarılı olmasını pek kimseden daha az istediğimi sanmıyorum. Böyle olması, pervasızca sihirbazlık denemelerine dayalı oyun tarzını tasvip etmemi gerektirmiyor. Bunu düzeltmeye çalışmak yerine sanki çok makbul bir şey yapıyormuşçasına ısrarla devam etmesinde yine çok sevdiğim Okan Hocanın da kusurlu olabileceği kanısındayım; oyuncularına her manada fazlaca toleranslı davrandığına dair epeyce veri birikmiş durumda. Şampiyonluk gelsin hayırlısıyla da bu konuya ayrıca değineceğim. Transferden kondisyon antrenmanlarına kadar ipleri eline alması gerekiyor artık, gerekirse ekibine takviye de yapmalı.

Kahveci ile kıyaslandığında sadece skor katkısını baz almak yanlış olur. FB tıkandığı, gole ihtiyacı olduğu durumlarda topun ayağına gelmesinden en tedirgin olduğum oyuncuydu bu sezon. Hemen her şeyi üst düzeyde yapabilen birine dönüşmesini hayretle izledim. Öyle ki, bildiğim bir şey olmasa da doping yapıyor olabileceğini dahi ilk ben söylemişimdir herhalde.

Skor baz alındığında, aldıkları sürelere göre Zaha ve Ziyech de az iş yapmadılar ama onların da muhtelif defoları mevcut. Takımda 'net' adamların sayısı yetersiz. Hep -se, -sa larla medet umulan fazla sayıda adamın bulunduğu bir ekiple istikrar yakalamayı, hele Avrupa' da tutunabilmeyi pek mümkün görmüyorum açıkçası.

Bu maçta fişi çekenin Kerem olacağını tahmin ve ümit etmekteyim...

fenere karşı her zaman cimbombom’un çocuklarıyla oynayacaksın. Kerem yok, Apo yok, Berkan yok. Bitse de tatile gitsek diyen veteranlar var. Bu sezonun şampiyonluğu ilahi adalet, başka bir şey değil. Kaliteli oyuncular olsa bile çok eksikler var kadroda. Aslında bu kadroyla bu puanı almamız bile mucize. Ben böyle kadro kuran yönetime de, hocaya da güvenemiyorum. 7 milyon, 10 milyon, 5 milyon verdiğiniz adamların topa vuracak hali yok. Kulübün ne kadar zarar ettiğinin farkında mısınız? Berbat bir transfer politikanız var. Akıldan mantıktan yoksun.
Tek orta saha koca sezon

kağıt üstünde zaha oynamalı derimde - o bu baskının - baskı demesekte sıkışıklık diyeyim hadi -ne demek olduğunu bilmediğinde Kerem deli moduna girip sanki yapılması gerekeni daha kolay mı yapar acaba diyorum.

diğer yandan 15 dakikalık ayağı yere basa Zaha'da fiş çekebilir.

Biraz abartı bir misyon ve güven yüklendi kendisine, inşallah güzel işler yapar. Fb maçına kadar gelen galibiyetlerde kendisini aramamıştık oysa ki, Barış-Ziyech önemli skor katkıları yapmışlardı zaten. Ama işte o son maç yok mu, bir anda enteresan bir ruh haline girdi herkes. Bu maçta ciddi katkı yapar inşallah, gol-asist yapmasa da top kaybı yapmasın, rakibe karşı tehdit oluştursun ve bekiyle beraber geri gelsin, kısacası takım oyuncusu olsun yeterli.

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok konsantre çok iyisin koçum aynen devam.
Nazar değmesin büyük maçların stresli maçların adamısın.
Golünü at fişi çek en çok sen hak ediyorsun aslanım

Üst Alt