#80 Olimpiu Moruţan - Sayfa 96 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
terim şartları altında çürüyüp gidiyor, kumaşı sağlam ama idmanı olsun taktiği olsun terim yok ediyor çocuğu.

yakında ilk 11'den de düşürür, biter.

Ortada efektif olmadığı bu maçla anlaşılmıştır umarım. Sırtını çizgiye yaslamadıkça çocuk özgüvenini yitiriyor.

Sağ kanat harici farklı bi yerde denenmesi gerekiyor.

Kanat oynayacak diyenler, dün iki üç pozisyonda zajh gibi bir adami bile geçemedi, benim potansiyeli hakkinda soru isaretim var artik, bu tek maclik da degil, o skor katkisi yaptigi maçlarda bile rezaletti

Ekli dosyayı görüntüle 142217Ekli dosyayı görüntüle 142218Ekli dosyayı görüntüle 142219Ekli dosyayı görüntüle 142220Ekli dosyayı görüntüle 142221Ekli dosyayı görüntüle 142222

Bu Rumen gazeteci Cicaldau ve Morutan icin bunlari soyledigi icin kendisine baya sallayanlar olmustu ama hakli cikti gibi. Morutan cok yetenekli ama topsuz oyunda daha cok gelismeli. Su an icin sadece top ayagina geldiginde etkili olan bir oyuncu.

Bu adamlar zaten full hazır topçular olsa en kötü Atalanta, Sassoulo’ya falan giderlerdi. Marcao gibi, Kerem gibi geliştirmek zorundayız.

Yahu ne diyelim bizde ümitliyiz adam dan İnsAllah seviye atlar. Ama gördüğümüzü konusmayalım mı? Her maç top kaybı rekoru kırıyor. Maç içinde parladığı anlar oluyor ama yetersiz. Eyvallah maç kazandırdı. Ama bu eksiklerini örtmez ki? Karşısında cıtkırıldım zajc varken bile adam eksiltemedi. Gol attigi maçlarda da genel performansı dün oynadığı seviye ye yakındı en fazla. Tamam genç süper oyuncu her aldığı topu olumlu kullanıyor. 150 milyon Euro ya satarız. Bunu mu diyelim? Biz elestirelim ki kendini geliştirsin.

Bazı yetenekleri var ama gelişimine devam etmeye bunu yaparken de haddini bilerek öğretilene saygı göstererek ve en önemlisi çok çalışarak bir yerlere gelebilir... Mevcut teknik ekiple gelişmek için şansı maalesef yok umarım ortaya vizyon koyar bireysel olarak gelişim göstermek adına ekstra çalışmalar yapar ...Ben oldum havalarına girerse bugüne kadar kaybolup giden yüzlerce adamdan birisi olur ...

Bu çocuğu seviyorum, kötü oynadığı zamanlar oluyor çokça ama niyeti hep daha fazla çabalamak. Oyun yapımız iyilesirse o da iyi olacak, ne oynadığımız kimin ne yapacağı belli değil ki. Dün macin bir bölümünde van aanholt merkez ortasaha oldu 3-4 dakika, niye mesela? bu çocuk da merkezde oynadi ama sagda feg surekli ice geliyor cakisiyor surekli birileriyle. Diger oyuncuları bilmem ama bu çocuğu hemen kesmeyelim, çocuk ilk defa futbolcu oldugumu hissettim istanbula gelince dedi. kolay degil iyi oynadiginda da surekli oyundan alindi, sakatlandi falan yapabileceklerini yapamadiginin kendi de farkinda sahada en cok kendine kiziyor zaten. biraz özgüven her seyi duzeltir morutan ozelinde.

Dün 10 tane top ezdi yine atakları mahvetti ama golde zekice bir asist yaptı. Yetenekli bunu kimse inkar etmiyor ama oyunu bilmiyor ve öğrenmesi için sabır gerekli. Her top rakip çalımlanmaz veya şut denenmez bazen orta saha çizgisinden kalecine dönmen gerekebilir.

Kanat oynayacak diyenler, dün iki üç pozisyonda zajh gibi bir adami bile geçemedi, benim potansiyeli hakkinda soru isaretim var artik, bu tek maclik da degil, o skor katkisi yaptigi maçlarda bile rezaletti
Her çalımı başarılı olacak diye bir kaide yok, 2 li sıkıştırdılar genelde zaten, çıkabildiğimiz zaman da Kerem'in attığı gol gibi pozisyonlara girdik zaten.

Emre veya Okan rolünde oynasa daha faydalı olacak gibi, mücadele gücü yüksek tekniği de var. Sol içte morutan sağ içte çikaldao ortaya da iyi bir 6 numara fena olmaz mı?

Böyle adamları rakip ceza sahasına en yakın oynatırsın en kötü topla olan hızıyla penaltı alır, bizdeki mantalite şu aşağıdaki olduğu sürece 1 maç över 3 maç söveriz.
-topu al -> orta sahaya ver-> oradan marcao-> nelsson -> yedlin-> feghouli -> marcao -> vs vs
Şu şekilde karşıda 10 tane adam varken olmaz olmaz olmaz.

Attığımız gollerin hepsinde oyuncuların hızlı düşünüp rakibi eksik yakaladığımızda oluyor.
Yedlin -> morutan-> kerem
Feghouli -> morutan -> kerem
Cicaldau-> kerem-> emre

Doğruyu da yanlışı da yapıyoruz görüyoruz sonra yine yanlışta ısrar ediyoruz.

Takım öncelikle topu hızlı bir şekilde ayağından çıkarıp hızlı bir şekilde rakip kaleye gidecek. Tek oyun stili bu olmalı.
Yoksa biz daha çoook defanstan çıkarken rakibe asist yaparak gol yeriz.

Üst Alt