#90 Mbaye Diagne - Sayfa 39 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son 10 yil icinde en cok hafizada kalan forvetlerden biri olan Elmander hic golcu degildi ama oyuna katkisi inanilmazdi

Genel manada tabii ki daha cok gol atan forvet daha yegdir ama gol basina dakika istatistiginde o kadar da kotu degil forvetlerimiz ornek verdigim seneye gore

Daha da wasteful senelerimiz de olmustu
Elmander , Diagne ve Mostafadan cok farkli gorevde topcular idi. Elmander ile Halili kiyaslayabiliriz cunku ikisinde false 9 ama Halili de tek forvet oynatinca harcamis oluyoruz. Elmander ve Halil gibi oyuncular yaninda Burak ve ya Drogba gibi futbolcular oldugu vakit cok daha fazla is yapip katki yapabilir illa gol atmasalarda. Ama Diagne ve Mostafa en uc noktada oynayan futbolcular onlarin daha cok gol atmasini beklerim en azindan ligde 2'ser golden daha fazla atmalarini cunku onlar tam bi striker.

Elmander , Diagne ve Mostafadan cok farkli gorevde topcular idi. Elmander ile Halili kiyaslayabiliriz cunku ikisinde false 9 ama Halili de tek forvet oynatinca harcamis oluyoruz. Elmander ve Halil gibi oyuncular yaninda Burak ve ya Drogba gibi futbolcular oldugu vakit cok daha fazla is yapip katki yapabilir illa gol atmasalarda. Ama Diagne ve Mostafa en uc noktada oynayan futbolcular onlarin daha cok gol atmasini beklerim en azindan ligde 2'ser golden daha fazla atmalarini cunku onlar tam bi striker.
Genel hatlariyla katiliyorum ama false 9 da demem Elmander'e. Halil'den beklentim coktu komple forvete evrilebilecegini umuyordum ama gidisat iyi degil, kiralik oludugu icin de sezonu kafasinda bitirmis olabilir. FT baya guveniyor ve sans vermeye devam edecektir ama.

Diagne bence leblebi gibi gol attigi zamandan daha faydali bir oyuncu su an ornegin. Yine de daha cok atmasi lazim.

As forvet
Ligin ve takımımızın en iyi topçusudur
Ancak oyuna sonradan girmeli
Bonservisini hak eden ender futbolculardan

Üst Alt