#97 Emre Mor - Sayfa 74 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Klasik "hoca adam eder" vakalarından olabilir diye ummuştum bize geldiğinde ama bu aptal çocuktan hiç bir halt olmaz.

Bol bol yetenek var ama maalesef kafasında fındık kadar beyin yok.

sent via GSC

Fatih Terim kariyeri boyunca kimi adam etti?

Bu lafa da hastayım.

Sanki Lucescu, Hagi, Gerets, Kalli, Skibbe, Bülent Korkmaz, Rijkaard, Mancini, Prandelli, Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Riekerink, Tudor yani son 20 yılın teknik direktörleri kimleri kimleri adam etti alttan kimleri kimleri çıkarttı ama Fatih Terim kimseyi adam edemedi.

Adam etmek nedir önce onu belirlememiz lazım tabi ki.

Neyse FT gitsin Alman ekolünden yeni futbol anlayışı benimseyen hoca gelsin. Ona da verelim 10M € transfer bütçesi o da başarılı olsun.

Kim olacaksa o hoca, o da ayrı bir mevzu :)

Bu lafa da hastayım.

Sanki Lucescu, Hagi, Gerets, Kalli, Skibbe, Bülent Korkmaz, Rijkaard, Mancini, Prandelli, Hamzaoğlu, Mustafa Denizli, Riekerink, Tudor yani son 20 yılın teknik direktörleri kimleri kimleri adam etti alttan kimleri kimleri çıkarttı ama Fatih Terim kimseyi adam edemedi.

Adam etmek nedir önce onu belirlememiz lazım tabi ki.

Neyse FT gitsin Alman ekolünden yeni futbol anlayışı benimseyen hoca gelsin. Ona da verelim 10M € transfer bütçesi o da başarılı olsun.

Kim olacaksa o hoca, o da ayrı bir mevzu :)

Argumanin mantikli degil. Ben digerleri adam etti Fatih Terim adam edemedi demedim.

Fatih Terim kimleri adam etti onu soruyorum. Fatih Terim adam eder diyebilmek icin Fatih Terim'in istikrarli sekilde disiplinsiz, potansiyeline ulasamamis oyunculari disiplinli ve potansiyeline ulasmis oyunculara donusturmesi lazim.

Ayrica bir oyuncuyu adam etmek de kolay bir sey degil. Dunyada bunu istikrarli yapabilen hoca oldugunu da dusunmuyorum. Bu nedenle o sorumun amaci Fatih Terim'e bir elestiri degil, kraldan cok kralcilarin ortaya attigi sehir efsanesini sorgulamaktir.

Olay bu kadar basit.

10 milyon Euro transfer butcesine gecelim...
O parayla Sampiyonlar Ligi'nde her yil 150-200 milyon Euro transfer harcamasi yapan takimlari yensin desek haklisin derim. Ama olay o degil.

Sorulara gecelim:
Gecen yil Turkiye'de kac takim transfere 10 milyon Euro harcadi?
Kac takimin 65 milyon Euro maas butcesi vardi? Fener'i ornek vereceksen hic o ise girmeyelim. Aziz Yildirim'in ve Ali Koc'un yaptiklari sacma sapan transferler, bazen iki uc kovulmus hocaya arti yeni aldiklari hocaya ayni anda maas odemeler vesaire bizim icin basari kriteri olacaksa sabah aksam Fatih Terim'e ve yonetime tesekkur edelim. Fener yonetiminden daha kotu isler cikartmak imkansiz olabilir... Gecen yil ligde kac galibiyet aldik, galip gelemedigimiz takimlarin maas butceleri nelerdi yazalim buraya istersen?

Asil probleme gelelim:
Fatih Terim son gelisinden sonra dorduncu seneye girdik. Bu takim neden disiplinsiz, neden kosmuyor, neden surekli pozisyon hatalari yapiyor?
Avrupa'da neden bizden daha dusuk maas butceli takimlardan sert tokat yiyoruz? Sampiyonlar Ligi'ndeki PSG ve R. Madrid gibi takimlara fark yiyerek yenilecegimizi grup maclari baslamadan soylemis, Fatih Terim'i ve takimi o maclardan dolayi elestirmenin yanlis olacagini soylemistim. Bu nedenle laf carpitmalara ve masallara gerek yok. Bizim sorguladigimiz, elinde olan maas butcesiyle Fatih Terim'in kadrosundan maksimumu alip almadigi. Ben uzun suredir, kesinlikle almadigini ve yaptigi hatalari tek tek yaziyorum.

Tarihte kac takimin sampiyonluklar alirken en buyuk yildizi kalecisi olmustur? 120 yil kusurluk futbol tarihinde kac ornegi var bunun? Bu bir tesaduf mu? Nedenleri neler?

Son not:
Ben 96-00 yilindaki Fatih Terim ve takimini uzun yillar goklere cikartmis, muhtesem onde baski, dikine hizli oyun, rakibin pas yollarini kapatip topu kapip defanslarini dengesiz yakalayarak attirdigi cagin ilerisinde golleri hep ovmusumdur. Ama o Fatih Terim yok. O oyun da yok.

Ben yanci biri degilim. O nedenle biri iyi isler yaparken over kotu isler cikartirken elestiririm. Ve gozu kapali Fatih Terim olsun, diger alanlardaki liderler olsun her seyiyle savunanlara da ben hasta oluyorum. Cunku kendi dusunceleri olmayan, at gozlugu takip hic bir yanlisi gormeyip surekli kraldan cok kralci olan zihniyeti de ben sevmiyorum.

Üst Alt