#99 Mario Lemina - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Satin alma opsiyonu cok fazla kim koydurtuyorsa cidden bu konuda kötü.yani zaten almayacagiz diye mi bu kadar yuksek anlamiyorum.emre mor'da mesela 8milyon euro.kiralama bedeli ile 8,75 milyon.o da cok fazla 1 sene kadro dişi kalmis maaşi yuksek bir oyuncuydu celtada kurtulmaya bakiyordu.max 6 milyon olmaliydi emrenin.lemina'ninda max 8 olmaliydi.zaten daha fazlasini verecek gucumuz yok.

Satin alma opsiyonu cok fazla kim koydurtuyorsa cidden bu konuda kötü.yani zaten almayacagiz diye mi bu kadar yuksek anlamiyorum.emre mor'da mesela 8milyon euro.kiralama bedeli ile 8,75 milyon.o da cok fazla 1 sene kadro dişi kalmis maaşi yuksek bir oyuncuydu celtada kurtulmaya bakiyordu.max 6 milyon olmaliydi emrenin.lemina'ninda max 8 olmaliydi.zaten daha fazlasini verecek gucumuz yok.
Keske 1 milyon olsa ama senin benim demenle olmuyor bu işler.

oynayana kadar yorum yapmayı pek istemiyorum ama 2 ay sonra ligi "lemina = her yerde psikolojik üstünlük" noktasına getirebilir. öte yandan getirmeyebilir de..

beklenen katkıyı verirse opsiyonun kullanılacağını düşünüyor musunuz??

Beklenen katkıyı verirse daha iyisini kiralayacağımızı düşünüyorum. Her takım büyük paralar veremez, bazen de sahibinin iyi oynatamadığı oyunculara şans verip parlatman gerek. Bu da ayrı bir markalaşma. Bu konuda Denayer ve Onyekuru'nun kulüplerine ciddi kazanç getirerek satılması bizi yetiştirici bir kulüp haline getirdi. Daha önce binlerce kez söylediğim gibi Fatih hocayı teknik açıdan Avrupa çapında çok yetersiz bulsam da oyuncudan verim alma, parasını çıkarma konusunda dünya çapında bir antrenör. Bu oyuncu yönetimindeki olağanüstü becerisini 2 yıldır net gösterdiği için de normalde Türkiye'ye kolay kolay getiremeyeceğin bu kadar büyük isimli adamları bedelsiz kiralar olduk. Takımların beklentileri oyuncuları geri kazanmaktan ziyade zarar gibi gözüken bonservislerini karla çıkarmak halini aldı. Bence büyük bonservisli transfer yapmaktan daha risksiz ve daha prestijli bir iş bizimki. Aynı zamanda oyuncunun kendi geldiği kulübü memnun ettiği için de tam bir win-win olayına dönüşüyor. Geçen yılın küme düşen takımının orta sahasını almakla başladık, orta sıra takımın potansiyelli orta sahasıyla devam ettik. City-Liverpool orta sahasında onlarca potansiyelli genç var. Lemina ve Seri'den tam verimi alabilirsek seneye o oyuncuları da 1.5-2 yıllığına kiralamak için de elimizde ciddi bir koz olur. Tabii ŞL istikrarını sürdürmek de Fatih hocanın varlığı kadar önemli bu noktada.

Çok büyük yetenek fakat önce sahada görmek lazım. Çabuk uyum sağlarsa kendini de kafa olarak tam futbola verirse ligin içinde gezdirir. Çok manyak bir herif

topla hareket edebiliyor olması bizim tam aradığımız şey aslında.

eğer top oynamaya gelmişse çok kritik bir rol oynayabilir takımımızda.

8 olsa bize mi kalırdı

Üst Alt