Adnan Polat: "Galatasaray'ın geleceği parlak değil" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat: "Galatasaray'ın geleceği parlak değil"

Bu arada yanlis anlasilmasin , ben o listeyi yaparken basarililar manasinda yazmadim .. Ama demek ki takimlarimizin kluplerimizin basina gecen insan profili budur , ben aysalindan da dursunundan da azizinden memnun olanini gormedim ..

Aslinda gercekten yazdigim liste guzel bir ozet oldu ,tekrar bir alici gozle okudum da kimseyi begenmemisiz

Galatasaray'ın Hisselerini satarak 3 senede 1 milyar dolar bütçe sağladı.Ancak bu olağanüstü bütçeye rağmen kulüp şu an batma noktasında.Rivadan başka kurtuluşu yok.
Mancini ve prandelli döneminde yapılan saçma sapan transferler.35 lik oyuncuların sözleşmelerini 4 sene uzatması.
Teknik direktörlere verilen tazminatlar.
Galatasarayın tarihinde hiçbir başkana verilmeyen yetkiler verilmişken kaçtı gitti.
Göreve gelmeden 1 sene önce hırsızlık yaptığı belirlenen profesyonelleri tekrar işe aldı
150 tane araba alabilecek paraya 50 tane araba kiraladı.Kimin bindiği ne yaptığı belli değil.
Bülent Tulun vakası var bide girmek dahi istemiyorum.Tek kelime ile geçelim onu ''komisyon''
Arka planda kalıyorum diye Fatih Terimi kovdu.
Arka planda kalıyorum ve arkadaşlarım komisyon götüremiyor diye Ali dürüst ve Abdurrahim Albayrağı yönetimden çıkardı.
Yurtdışı deplasmanlarda biletler satışa çıkar çıkmaz bitiyordu.Sonrada bir kaç kişiye bağlı olan şirketler tarafından 3-4 katına taraftarlara iteleniyordu.
Bunları Adnan polat yaptı herhaldeki ondan bu nefretiniz yoksa çok salakça kalıyor uyandırıyım.

Aysal döneminde başta Terim vardı. Terim ile üst üste 2 sezon şampiyonluk geliyor zaten.

Terim kovuluyor, kadro iyi olmasına rağmen dibe vuruyor.

2011 kadrosunda iş görmeyen topcular rahatlıkla elden cıkartıldı, cünkü ucuk yıllıkları yoktu. şu an öyle mi?

yollamak istedigimiz sürüyle adam var ama 2-3 seneden beri kadrodalar.

Ya benim demek istediğim çabuk unutuyoruz herşeyi. Polat giderken Dursun'dan daha büyük tepki alıyordu şimdi iyi başkandı demeye başlandı. Beş sene sonra Dursun içinde iyi niyetli çabalıyordu falan denilecek. Galatasaray isim ayırt etmeksizin 15 senedir kötü yönetiliyor mevzu bu. Sürekli zarar eden borcu 1 milyara çıkan bir kulübüz artık. Burada Süren'den başla Dursun'a kadar hepsinin payı var.

adnan polat 5 senede unal aysala zemin hazirladi, hala adnan polata laf atanlar var. adam belki 100/100 basari yakalayamadi, ama bize biseyleri verdigini dusunuyorum

Yüzde 12 faizle 320 milyon dolar borc, loca, vip, isim hakki gelirlerini uzun yillar boyunca harcayarak Aysala müthis zemin hazirladi. :asd22:

Aysal döneminde önemli miktar para carcur edildi fakat Aysal kendi yarattigi geliri harcadi. Karsiliginda 28 kupa aldi. Aysaldan sonra takimin halini de görüyoruz. Kümede kal demeye yine basladilar. Takimin geliri kalmadi. Gelecek yil PTT 1.Lige gideriz.

GSnin zarar etmesinin 3 nedeni var. Faiz+kur+amatör sube zararlari. Faiz ve kur sorununu yaratan A.Polat. Faiz ve kur farkina giden parayla her yil yeni bir takim kurulur. Sadece Aysal döneminde faize giden para 3.5 yilligina 90 milyon dolara yakin.

Ünal Aysali elestirdigim cok konu var fakat keske GSyi Polat, Canaydin ve Özbek Aysal kadar iyi yönetseydi, daha az borcumuz, daha fazla kupamiz olurdu.

Örnegin, Aysal kur sorununu cözdü. Borclarin faizini düsürttü, konsolide etti, TLye cevirtti. Aysaldan sonra gelen yönetim, yüksek faiz ve avrodan borclandi. Cözülen sorun, tekrar olustu. Özbek yönetimi Polat yönetiminin devam gibi. Tek farklari, artik yabanci sinirlamasi yok ve Anadolu takimlarinin kadrolari daha iyi.

Nejat in yazdiklari dogrudur ,ki bunlar astronomik transferler ,harcamalar disindaki seyler , bugun dursun grosskreuzt da ne yaptiysa o da hayrovic te yapti , avukatin iddialarini hatirlayin , daha tonla olay vardi

sadece sportif basari goz boyadigi icin ,allah var onda iyiydi aysal , ama enkaz birakti. bunlar da dogru malesef

@Berke

Aysal bazi konularda dezenformasyonu iyi basardi , kur sorununu halletti diye etiketlenen Aysalin Selcuk ve Burak a euro bazinda kac senelik ve kac liradan sozlesme yaptigini yazalim mi ? Birikmis borcu TL ye cevirirken bankalarin faiz yoluyla kurdaki muhtemel yukselisi kendi adlarina yukseltmedigini mi saniyorsunuz ?

Ayrica dedigim gibi sadece Selcuk Burak sozlesmelerinin doviz cinsi ve rakamlari ve suresi ,yaptigi butun borc yapilandirmasi operasyonundan daha buyuk gidere sebep oldu

Surekli divan kurullarina katilip , bir sonraki kurulda da yazili sekilde aldigim icin rakamlari , bunlari net sekilde soyleyebiliyorum

Aysalin mali acidan G.Saraya hic bir katkisi olmadi , sportif anlamda ise asiri basariliydi

Ya benim demek istediğim çabuk unutuyoruz herşeyi. Polat giderken Dursun'dan daha büyük tepki alıyordu şimdi iyi başkandı demeye başlandı. Beş sene sonra Dursun içinde iyi niyetli çabalıyordu falan denilecek. Galatasaray isim ayırt etmeksizin 15 senedir kötü yönetiliyor mevzu bu. Sürekli zarar eden borcu 1 milyara çıkan bir kulübüz artık. Burada Süren'den başla Dursun'a kadar hepsinin payı var.

son 3 yılında tek şampiyonluk gelmedi. doğal olarak tarihin en fazla tepki alan baskanı olması normaldir.

tekrar diyorum 08-09 ile 09-10 sezonlarında rahatlıkla şampiyon olabilirdik ama euro 2008'in bize verdiği zararları hatırlayamıyorsunuz, sucu tek taraflı olarak polat'ı yıkıyorsunuz.

keza o dönemki medyanın hergün arda ile ilgili haberler cıkarması. medya baskısını kıramadık, bu konuda yönetim yetersiz kaldı. sonunda taraftar samiyen'de arda'yı dümdüz gitti.

polat iyi bir Galatasaray'lı ve lise icerisinde futboldan en ii anlayan insanlardan birisi ama masaya aziz kadar sağlam yumruk vurabilecek bir adam degil, bu benim şahsi görüsümdür.

Bırakın Polatları, Aysalları!! Konusmaya bile degmezler.

Ya Faruk Suren gelmeli ya da buyuk bir fona GS satilmali.

Hatta Faruk Suren yine kulubu buyutmeli ve uluslararasi marka yapmali tekrar ve sonra artik Dubainin en guvenilir en buyuk sirketine GS satilmali.

Artik 80 yasindaki uyeye genc gozu ile bakilan bir genel kurul toplulugu GS i bir yere tasiyamaz.

Son düzenleme:
Skibbe'nin iyi bir antrenör olduğu konusunda Hayri ile hemfikir değilim ama o sezon Bülent Korkmaz denen teknik direktörlükten bir haber zat yerine kalsa idi, en az UEFA'da bir çeyrek finalimiz,ve hatta yarı finalimiz vardı.

Avrupa'da gayet iyi oynuyorduk dediği gibi.

Ama ben bütün lig maçlarını o sene izledim, stadyumdan da en az 5-6 maça gittim ve takım ligde berbat idi Lincoln ve Arda hariç çok vasat bir futbol. Sadece yıldız ayaklarına güvenen, Kewell magic yapsın da gol atsın diyen bir takım vardı.

Skibbe asla büyük takım antrenörü olmayacağını ispatlamış bir isim bu sebeple.

(Ahmet agabey Buyuk Basqanla)

ahmetadnanbaskan.jpg
Koskoca Gs baskani ayaktayken Ahmet abinin yerinden kalkmaması hos olmamis

Ya Faruk Suren ya da buyuk bir fona GS satilmali.

Hatta Faruk Suren yine kulubu buyutmeli ve uluslararasi marka yapmali tekrar ve sonra artik Dubainin en guvenilir en buyuk sirketine GS satilmali.

Artik 80 yasindaki uyeye genc gozu ile bakilan bir genel kurul toplulugu GS i bir yere tasiyamaz.

adamlar neden satın alsın ki bizi?

fon diyorsun. bu adamlar kar gütmediği bir şirkete(GS A.Ş.) neden yatırım yapsın ?

bizim üzerimizden kar edemezler demek istiyorum.

bizi alacak kurulus veya şahıs bize karsılıksız para akıtmalı. giderken de su kadar para vermistim deyip bize dava açmamalı.

marka değerimizin vasat oldugunu düsünürsek, dışarıdan birinin gelipte bize para akıtması zor.

yerli bir işadamı cıkar bizi satın alır orası ayrı. tıpkı rus milyarderlerin kendi lig takımlarını satın alması gibi..

Bu klup satilmali konusunu da bir kac baslikta yazmistim , klupler ulkemizde satilamaz ,sebebini kisaca aciklayim .. Satistan kasit kluplerin kurdugu sirketlerin butunuyle veya hisse olarak satilmasidir.

Tabii ki alan kurum ya da kisi klup uzerinde de ,futbol uzerinde de hak sahibi ,soz sahibi olmak ister . Fakat bu ulkemizdeki yapilanmada mumkun zaten degil , gereksiz bir konu olarak hep tartisiliyor

Bir kere oncelikle hisse acilim oraninin 100% olmasi gerekiyor, oysa bizim acilimimiz 30% kusur civarinda olmasi lazim. Gerisi klubun uzerinde hisselerin. Ayrica dolasimdaki bu 30% hisse icin de SPK ya belirli bir sene taahhut verilmis durumda, bu hisseler halkin su an. Blok olarak bir kisiye satilamaz durumda , kaldi ki 70% hisseler klubun uzerinde

Bunlardan daha onemlisi , ulkemizdeki dernek statusu geregi, bir altin hisse sahipligi durumu var, bu da ,klup yonetim kurullarinin sirket faaliyetlerinde soz sahibi olmasini sagliyor

Mumkun degil bu altin hisse ,hissedarlara devredilmez, zaten tuzuk de buna musait degil

Kissadan hisse , o satilma olayi pratik olarak ulkemizdeki hic bir klup icin bir yol degil ..

Adnan Polat döneminde rezil oldu bu bir gerçek ama sportif konusunda yanlış ve şansız tercihlerinde dolayı. Genel yöneticilik kariyeri camiamızda ama önemli isim.
Aziz olan arkadaşlığı bizi ilgilendirmez ama antipatik kazandı baya bu durumdan dolayı tabiki de. Başkan olmayacaktı Polat.

Yüzde 12 faizle 320 milyon dolar borc, loca, vip, isim hakki gelirlerini uzun yillar boyunca harcayarak Aysala müthis zemin hazirladi. :asd22:

Aysal döneminde önemli miktar para carcur edildi fakat Aysal kendi yarattigi geliri harcadi. Karsiliginda 28 kupa aldi. Aysaldan sonra takimin halini de görüyoruz. Kümede kal demeye yine basladilar. Takimin geliri kalmadi. Gelecek yil PTT 1.Lige gideriz.

GSnin zarar etmesinin 3 nedeni var. Faiz+kur+amatör sube zararlari. Faiz ve kur sorununu yaratan A.Polat. Faiz ve kur farkina giden parayla her yil yeni bir takim kurulur. Sadece Aysal döneminde faize giden para 3.5 yilligina 90 milyon dolara yakin.

Ünal Aysali elestirdigim cok konu var fakat keske GSyi Polat, Canaydin ve Özbek Aysal kadar iyi yönetseydi, daha az borcumuz, daha fazla kupamiz olurdu.

Örnegin, Aysal kur sorununu cözdü. Borclarin faizini düsürttü, konsolide etti, TLye cevirtti. Aysaldan sonra gelen yönetim, yüksek faiz ve avrodan borclandi. Cözülen sorun, tekrar olustu. Özbek yönetimi Polat yönetiminin devam gibi. Tek farklari, artik yabanci sinirlamasi yok ve Anadolu takimlarinin kadrolari daha iyi.

Ünal milleti yanlis yönlendiriyor... Eger kendi kazanip, kendi harcadi ise, stadi da kendisi dikmis, sirketleri de kendisi birlestirmis olmasi lazim. Telekom ile 100 Milyon dollarlik sponsor anlasmasini o mu yapti ?

Polat´dan sonra, neden bukadar insanin bu görev icin can attigini zannediyorsun ? Eger durum cok kötü olsaydi, 10 yildir olmayan bir hareketliliginin nereden geldigini düsünüyorsun ? Okadar fraksiyon vardi ki Baskan´liga aday, bunlari birlestirip, bir yönetim haline getirdi Inan Kirac, ve Aysal´i Baskan tayin etti.
Ve Ünal Aysal´dan sonra neden kimse Baskan adayi olmadi sence ? Kimse aday olmuyor diye, Alp Yalman aday oldu, sonra bu isler ile nerdeyse hic alakali bile olmayan Duygun Yarsuvat atandi oraya bir Galatasaray lisesi rektörü gibi. Sonra bazi maddi sözler verdigi icin, dogru dürüst adayin cikmadigi bir secimde, Baskan olabildi o yönetimden cikma Dursun.

2010/2011´den sonra Galatasaray camiasi bir dönüm noktasindaydi... Zamaninda Ali Sen´in, "Rivaya villalar dikildigi an Galatasaray lige ambargo koyar" diye. Iste aynen o konuma yaklasmistik. O villalar da dikilseydi, Galatasaray maddi olarak diger camialardan cok farkli bir konuma gelecekti. Sirketlerin birlesmesinden dolayi, bir sermaye artirimi yaptik. O para dogru kullanilsaydi, Galatasaray o projeyi gerceklestirebilirdi. Ancak bir yönetim eger sadece teknik adamlarin ve futbolcularin basarilari ile ayakta duruyorsa, ve yönetimsel anlamda birsey üretmiyorsa, sende büyüyemeszin.

Polat sportif anlamda Galatasaray´i yönetmek istedigi, ve TD katili oldugu icin, sportif anlamda basarisiz oldu. Ve gereksiz asirilikta borclanarak, cok da fazla para harcartti. Ancak Galatasaray icin hayati önem tasiyan projelerin icinde yer aldi, ve bitirdi. Bu projeler Galatasaray´in potansiyalini arttirdi. Eger villalarda dikilseydi, Galatasaray´in gelecegi kurtulmus olurdu.

Garip bir sekilde, Polat gittiginden beri, 6 senedir, ben uzun vadede yarar saglayacak proje üreten adam göremedim kulüpte.

---------------------------------------------------------------

Polat´in basarisiz olma sebebi, hem kötü TD adam tercihleri özellik ile Kalli´den sonra, hemde teknik adamlari sinek gibi harcamasidir. Ünal´da bundan farkli bir adam degil, sportif anlamda kulübü ele aldigi an, ayni yoldan gitti. Terim ile bir istikrar var vardi, ama o istikrar kendi tercihi olmadigi icin, dogal olarak Apo ve Ali agabenin tasfiyesinden sonra da son buldu.

Bir Baskan sportif basariya, cok fazla etki edebilecek bir adam degil kisa vadede. Karistirirsa, daha bile beter eder herseyi. Ama gelecegi, saglam maddi temeller ile kurma potansiyali vardir... Ama bu esas görevi, cogu baskanlar, özellik ile Türkiye´de yerine getirmek istemiyor.

Son düzenleme:
Galatasaray satılamaz. Bu fanteziye kapılan yiğit şardan gitsin kasimpaşayi satsın.
Borçu çok abartıyoruz biz veya Galatasarayı yok etme peşinde bazıları resmen.

Polata başarılı diyebilmek için de zaten ya gerizekalı ya da Aysal düşmanı olunabilir.

Hep aynı tartışmalar. Sonu bok yolu.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Üst Alt