Adnan Polat NTVSPOR'da canlı yayındaydı! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat NTVSPOR'da canlı yayındaydı!

Cevap: Adnan Polat NTVSPOR'da canlı yayında!

Bırak sende ne zorluyon kardeşim. Ama o pazarlamacı keltoşa falan bırakma başkanlığı.

Cevap: Adnan Polat NTVSPOR'da canlı yayındaydı!

Adnan Polatın yaptığı en büyük yanlış en başında bunları söylememesiydi. Pasif kalmasıydı. Ama yinede istifa etmeli.

Buyur Ahmet'im, bak üşenmedim hislerine tercüman oldum.:D

Farkettim sağol Sertaç'ım:tiphat:

Biz bu laflari bu sezon icin söylemistik ama. Bu sezon basinda Rijkaard hic dikkate alinmadi. Tabiri caizse adam yerine konmadi. Yapilan bütün transferler ( Misimovic dahil ) tamamen yönetim tarafindan yapilmistir. Rijkaard caresizlikten okey verme durumda birakilmistir. Elano´yu da Rijkaard istemisti mesela. Hatta transferden sonra basin toplantisinda bizzat tesekkür etmisti yönetime Rijkaard.

Yani Rijkaard istediği adamları aldırdı. Üstünel de getirdi bir şekilde. O zaman başarısızlığın tek sorumlusu Rijkaard'dır dememiz gerekmez mi? Geçen sezon için.

İstifa falan etmez hiç sanmıyorum.Seçime gitse de seçilir yine.2-3 sene daha başımızda muhtemelen.

keita satışı başkanı çökertti çünkü takım param parça oldu....

Bu mantığa hastayım. Yani Jo'yu, Dos Santos'u Rijkaard istedi, diğerlerini babam istedi sanki. Onlar da Rijkaard'ın onayından geçmiştir mutlaka. Kaldı ki Serdar Özkan bizim maçta Rijkaard'ın gözüne yeterince girmiştir, adama alalım mı dediler mi neden "hayır" desin ki? Gökhan Zan'ı getiren Haldun, imza törenini yapan o, bunu söyleyen de o. "Görüştüm, beğendiğim oyuncu" demişti. Sarp bir geçiş süreci, ilk geldiğinde Rijkaard yoktu, anlaşıldığında yani. O sıralar Bülent Korkmaz'ın talebi üzerine alınmış bir adam o. Ne Rijkaard'la ne Sezgin'le alakası var.

Başka sorun var mı bilmiyorum ama kısa özet geçeyim. Baros ve Kewell dışında başarılı olan yok, Skibbe döneminde geldi. Keita başarılı falan değildi, kandırmayın kendinizi. Keita ortalama bir performans gösterdi -ki gitmesini Rijkaard istedi belki de, sonuçta gelmesini isteyen oysa gitmesini isteyen de odur. Elano değil de Keita gitsin demiş demek ki sezon başında. Sonuçta Elano daha çok para ediyordu.

Elano zaten baştan aşağıya başarısız, bu konuda da hem fikiriz sanırım. Sportif katkılar sıfır, Keita'nın çok iyi işler yaptığında hemfikirim ama bu Keita'nın üstün başarı gösterdiğini kanıtlamaz. Pino bence ondan aşağıya kalır bir performans göstermiyor oynadığı dönemde. İlk geldiğinde de söylemiştim aratmayacağını.

Cana transferinde başarı ortada, Pino daha az maliyetli olduğu için başarı, Stancu, Culio gibi isimler de başarılı performans gösteriyor. Kaldı ki bunları isteyen yine teknik adam. Stancu 6 ediyor ama karşılığını verecek bir performansı var şu anda. En azından 8'lik Elano'ya kıyasladığında fazlasını bile veriyor diyebiliriz.

Eee, hâlâ soruyor musun Sezgin'in başarılı olduğunu neden düşündüğümü?

Tartismayi büyütmek istemiyorum ama ben Pino´nun Keita´yi aratmadigi fikrine katilmiyorum. Keita her türlü Pino´dan 4 gömlek üstün bir futbolcuydu. Pino´yu da son zamanlarda begeniyorum ama asla bir Keita etkisi yaratmadi. Stancu´yu bir Baros´la asla kiyaslamam, zira Baros daha ucuz bir maliyete transfer edilmisti. Bu aslinda bir vizyon meselesidir. Haldun Üstünel kaliteli futbolun kaliteli oyuncularla oynanacagina inaniyordu ve hakliydi. Ha Elano tutmamistir, dogrudur ama bugün yine harikalar yaratiyor. Haldun Üstünel´in bunda sucu ne? Adnan Sezgin´in verdigi zararlarla karsilastirdigimda Haldun Üstünel´in hala elini öpesim geliyor. Say say bitmiyor ki yanlislari. Güya futbolu ondan iyi bilen yokmus Türkiye´de :) Beni bu laftan daha cok güldüren hicbir sey olmadi bugüne kadar.

30 futbolcu sayariz herhalde rezil olup yollanan. ( Made by Sezgin )

Yani Rijkaard istediği adamları aldırdı. Üstünel de getirdi bir şekilde. O zaman başarısızlığın tek sorumlusu Rijkaard'dır dememiz gerekmez mi? Geçen sezon için.

Farklı bir ülkeyle, farklı bir futbol kültürüyle tanışmış birisi için ilk senesinde başarısız diyip 2. sene göndermek için yerini yapmak doğru mu Ahmetciğim?:)

Seçime giderse seneye değil 3 sene sonra gider, 2 yıl uzatmış olur süresini. İşine gelir valla.

Haldun Üstünel olayı açıklığa kavuşmuştu. Burdaki bir elin parmağını geçmeyen Polat yardakçıları olayı çarptırıyor. Üstünel de profesyonelleşme taraftarıydı. Ben ve Sezgin çekilelim, yeniden yapılanalım dedi. Lütfü Arıboğan isminde anlaştılar. Sonra her zaman yaptığı gibi Polat tornistan yaptı. Başkan kendini futboldan çok anladığını sanan biri. Sezgin de onun emir eri. Kimse bu yapıyı yıkamaz. Bu tip başkan 90 larda iş yapıyordu. Cacık olmaz, cacık şimdi

Farkettim sağol Sertaç'ım:tiphat:

Ben Rijkaard´in basarisiz oldugunu düsünmüyorum. Hatta Baros ve Kewell sakatlanmasaydi acik ara farkla sampiyon olacagimiza ve Uefa Kupasini kazanma ihtimalimizin yüksek olduguna inaniyorum. Cok eminim hatta. Son viraja kadar liderdik Rijkaard döneminde. Fenerbahce havlu atmisken Fenerbahce´ye yenildik, Trabzonspor´a kaybettik ve cöküs basladi. O zamana kadar baya basarili oldugunu düsünüyorum Rijkaard´in. O kadar zorluga ve sanssizliga ragmen

Tartismayi büyütmek istemiyorum ama ben Pino´nun Keita´yi aratmadigi fikrine katilmiyorum. Keita her türlü Pino´dan 4 gömlek üstün bir futbolcuydu. Pino´yu da son zamanlarda begeniyorum ama asla bir Keita etkisi yaratmadi. Stancu´yu bir Baros´la asla kiyaslamam, zira Baros daha ucuz bir maliyete transfer edilmisti. Bu aslinda bir vizyon meselesidir. Haldun Üstünel kaliteli futbolun kaliteli oyuncularla oynanacagina inaniyordu ve hakliydi. Ha Elano tutmamistir, dogrudur ama bugün yine harikalar yaratiyor. Haldun Üstünel´in bunda sucu ne? Adnan Sezgin´in verdigi zararlarla karsilastirdigimda Haldun Üstünel´in hala elini öpesim geliyor. Say say bitmiyor ki yanlislari. Güya futbolu ondan iyi bilen yokmus Türkiye´de :) Beni bu laftan daha cok güldüren hicbir sey olmadi bugüne kadar.

30 futbolcu sayariz herhalde rezil olup yollanan. ( Made by Sezgin )

Neden anlamıyorsun ki?:) Stancu Sezgin'in vizyonu falan değil yahu. Hagi istedi, hepimiz biliyoruz. Hayret bir şey yahu.:D Keita'nın gitmesinin kendi talebi olduğunu açıklamıştı Rijkaard. E sen Elano için teşekkür ettiğini hatırlıyor da bunu hatırlamıyorsan tek taraflı bakıyorsun derim olaya, tartışmaya da devam etmem. Bu halk arasında "at gözlüğü" diye geçer.:)

Ben Rijkaard´in basarisiz oldugunu düsünmüyorum. Hatta Baros ve Kewell sakatlanmasaydi acik ara farkla sampiyon olacagimiza ve Uefa Kupasini kazanma ihtimalimizin yüksek olduguna inaniyorum. Cok eminim hatta. Son viraja kadar liderdik Rijkaard döneminde. Fenerbahce havlu atmisken Fenerbahce´ye yenildik, Trabzonspor´a kaybettik ve cöküs basladi. O zamana kadar baya basarili oldugunu düsünüyorum Rijkaard´in. O kadar zorluga ve sanssizliga ragmen

Evet, bu konuda hak veriyorum, Rijkaard'ı manyakça savunmak zoruda bırakılan biri olarak.

Farklı bir ülkeyle, farklı bir futbol kültürüyle tanışmış birisi için ilk senesinde başarısız diyip 2. sene göndermek için yerini yapmak doğru mu Ahmetciğim?:)

Değildir tabii. Zaten ben işin orasında değilim. Rijkaard ilk sezonunda istedikleri yapılmasına rağmen başarısız oldu. Tek söylediğim bu. Şimdi herkes doğal olarak Adnan Polat'a kin kusuyor. Hiç bir dediğini yapmadı, kimseyi almadı bilmem ne diye. Lakin işin aslı bu değil.

Bir de 30 futbolcu saymak saçma. Sezgin'den ne istendiyse onu transfer etmiştir. Ha, istenenleri almak konusunda yetersiz ve başarısız oluyor bazı isimlerde ama sonuçta gelen adamların hepsi teknik adam onayından geçiyordur. Haldun Üstünel zamanında teknik adamın istediği alınıyorsa Sezgin zamanında da alınıyordur.

Birine öyle derken ötekine böyle demek saçma, bildiğin saçmalık yani.

O olsaydı bu olsaydı:) Bu işlerden en çok çeken adam Skibbe'ydi. Ve çok daha güzel futbol oynatıyordu. Avrupada da ligde de. Ona yanarım bir tek.

Rijkaard ikinci döneminde istedikleri yapılmayınca, çekip gitmeliydi. Öyle bir adam kendisine emrivaki yapılmasına izin vermemeli. Verirse sonuç böyle oluyor.

Değildir tabii. Zaten ben işin orasında değilim. Rijkaard ilk sezonunda istedikleri yapılmasına rağmen başarısız oldu. Tek söylediğim bu. Şimdi herkes doğal olarak Adnan Polat'a kin kusuyor. Hiç bir dediğini yapmadı, kimseyi almadı bilmem ne diye. Lakin işin aslı bu değil.

Bu yazdığın mesajın 3 mesaj üstünde Onur güzel özetlemiş geçen seneyi. Yine de başarısız oldu diyelim. Bambaşka bir futbol kültüründe farklı bişeyler deneyen adamı İlk senesinde gönderip 2. senesinde yer hazırlıyorsa, Adnan Polat suçludur. Kulüp 6 senedir yeterince küçülmüşken 6 senedir takımın başındaki Adnan Polat 'a kin kusmayıp kime kusacağız anlamıyorum.

Seneye Adnan Polat şampiyon olsun değiştirir mi 6 senelik kayıp zamanı ve itibarı.

Rijkaard Skibbe'nin mirasını yedi.

Üst Alt