Akıl oyunları - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl oyunları

Cevap: Akıl oyunları

Ali 16 yaşındadır.20yıl önce Almanya'ya yerleşen ve o zamandan beri Türkiye'ye gelmemiş olan amcasını karşılamak için havaalanına gidecektir.Ali,amcasıyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değildir.Fotoğrafını görmemiştir.Birbirlerini tanımak için herhahgi bir mesajlaşmaları olmamıştır.Nasıl tanıyacağını sorunca Alinin babası şöyle der:"O seni tanımayacak ama sen onu tanıyacaksın."Gerçekten de Ali,havaalanına gider ve hiç zorlanmadan amcasını tanır.Nasıl olur

Babasıyla ikizlerdir .

Padisah bir sucluyu ascakmış. Vezirine demis:

"Bir kağıda ölüm bir kağıda yaşam yaz.bir torbaya koy.suçlu hangisini seçerse o olacak."

Vezir, suçlu düşmanı olduğu için ikisine de ölüm yazmış.suçluda bunu biliyormuş.

Ama veziri padişahın yanında suçlayamazmış.

Soru şu: Suçlu nasıl kurtulur?

Padisah bir sucluyu ascakmış. Vezirine demis:

"Bir kağıda ölüm bir kağıda yaşam yaz.bir torbaya koy.suçlu hangisini seçerse o olacak."

Vezir, suçlu düşmanı olduğu için ikisine de ölüm yazmış.suçluda bunu biliyormuş.

Ama veziri padişahın yanında suçlayamazmış.

Soru şu: Suçlu nasıl kurtulur?

Cevabı bulmak için tuvalete sıçmaya gittim ama yinede bulamadım :D:D

İlk vezirin seçmesini ister . Veizirin seçtiğini açtıracak ölüm yazdığı için kendisininkini açmaya gerek kalmayacak ve kurtulacak .

çok basit...suçlu bir kagıt seçer ama açmaz diğer kağıdı padişha verir ve ne çıkarsa sonuçta tersi olacaktır..ölüm yazar...padişahta diğer kagıtta yasam yazdığını bilerek adamı öldürmez..

1-)Zamanın birinde bir padişah varmış. Bu padişaha Vezir dayanmıyormuş. Gelen Vezirler 2 bilemedin 3 sene dayanabiliyorlarmış. Padişah bunların yanlışlarını görünce kafalarını kestiriyormuş. En son olarak bir Vezir gelmiş. Bu Vezir tam 10 sene dayanmış. En sonunda bununda yanlışını görmüş ve kafasını kestirmeye karar vermiş. Vezir " Padişahım bana son bir şans verin 10 senedir yanınızdayım" der. Padişah buna son bir şans verir. Ve padişah bu veziri bir zindana atar. Yanınada bir horoz atar. Ve derki " Sen bu horozu nasıl öldürüsen bende seni o şekilde öldüreceğim" demiş.

Horoz ölüyor ama Vezir ölmüyor. Vezir nasıl horozu öldürüp kurtuluyor?

2-)Bir iş adamı yeni bir şoför işe almış.Şoför patronunu işe bırakırken, karşıdan karşıya geçen bir çocuğa çarpmış.Çocuğun durumuna bakmak için indiğinde Şöyle demiş; aman allahım bu benim öz oğlum ama ben onun öz babası değilim!!

Şoför çocuğun neyi olur?

3-)

1=5

2=125

3=245

4=365

5= ?

1-) Horozu kafasını ağzının içine alarak boğmuştur. Cellat da aynı şeyi yapamayacağı için ölümden kurtulmuştur.

2-) Annesidir.

Üst Alt