AL 19/20 Son 32 M:1 | Sporting Lizbon 3-1 Başakşehir | MS | 20 Şubat | beIN Sports 1 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kasımpaşayla oynuyor sanki. Bu kadar ofansif oyuncuyla çıkarsan tecavüz olur işte böyle. Üstelik avrupanın 3.sınıf bir takımından.Ekli dosyayı görüntüle 72178

Kemal Belgin mi başka birisi mi geçen televizyonda şunu söylemişti: Okan sakın Sporting’e karşı çift forvetle çıkma. Allak bullak oluruz.
Bizimki bunu yanlış anlamış herhalde. 2’den bile daha fazla forvetle çıktı.

Renktaş ben direkt zaten Sporar alınsaydı keşke demedim. Bu tarz oyuncuları bulup en azından transfer listemizde olmalı. Alınsın veya alınmasın. Analiz edilmeli, değerlendirilmeli. Birden patladı diyelim alabilecek miyiz? En basitinden 4-5 sene önce kimsenin beğenmediği Immobile'ye burada herkes burun kıvırıyordu. Burak'tan ne artısı var deniyordu. Şimdi istesek alabilir miyiz? Biz sürekli kısa vadeli, günü kurtarıcı hamleleri düşünüyoruz. Birkaç sene oynasın, risk alalım belki iyi paraya satarız kafasında yönetilmiyoruz. Bu da belki sportif başarımızın daha da yukarıda olmasını ve ekonomik olarak da düzlüğü çıkmamızı engelliyor.

Haklısın. İşte yabancı sınırı biraz eli kolu bağlıyor tabii, hele bir de her seneye şampiyonluk zorunluluğuyla başlayan büyük takımsan (ki Türkiye'de bundan sadece 2 tane var) mecbur hazır, kendini kanıtlamış oyuncuya yöneliyorsun. Ama işte görüyoruz ki takım biraz iyi, oyuncu da über kalite olmasa da topu bilen ve işten kaçmayan adam olunca sezon başı burnuna götürmediğin Adem, Ömer ve daha top ayağına değeli 1 ay olan Akbaba gibi adamlar seni en azından kendi liginde yarışın içinde tutabiliyor. Bence de riskse risk artık sırf ismi var diye oyuncuda büyük yükler altına girmektense sisteme güvenip oyuncu parlatmayı ilke edinmeliyiz. Zaten en azından Terim'in 4. gelişinden beri ona yakın bir profil çiziyorduk ama 6 aylık santraforsuzluk yüzünden biraz şirazeyi kaçırdık. Bundan sonra ben de senin dediğin gibi olmasını umuyorum.

Şu Başakşehire nasıl yenildik hala aklım almıyor. Tek kale maç oynadık adamlar tek golle yendi gitti.

Türk takımları inanılmaz temposuz. Sahada düzgün yerleşim, yardımlaşma, yakın oynama olmadığı için her şeyi çalımla, bireysel yetenekle çözmeye çalışıyoruz. O gün Başakşehir'e karşı golü yiyene kadar 75 dakika topu ayağımızda tuttuk, 2 tane %100'lük gol fırsatı yaratamadık. Lizbon ve özellikle Sporar biraz formda olsa maçın skoru şu an en iyi haliyle 5, 6-0'dı. Bizim ligde oynadığımız top Şenol'un Beşiktaş'ının 10 kişilik Antalya'ya 60 dakikada 50 tane kenar ortası yapması gibi bir şey. Etkisiz, primitif, akılsızca işler. Bu oyun tarzlarından bir verim, oyun hakimiyeti beklemek mümkün olmaz.

Sporting'de cidden iş yok yalnız. Başakşehir 4 forvetli ofansif kadroyla çıkmasaydı en fazla 1-0 geridelerdi. Ama rövanşta Başağın turlayacağını düşünüyorum.

Üst Alt