# Alex Song - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Alex Song

Selçuk böyle oynamaya devam ederse, sene sonu kesinlikle o mevkiye oyuncu ararız. Şayet Alex alınabiliyorsa şansımızı denesek iyi olur.

Hep de orta sahamız iyi muhabbeti var ama orta sahamız bariz kötü. Tamamen 2 adama odaklanmış durumdayız. İkisi de iyi oynarsa hakkaten iyiyiz, ikisinden birisi ya da ikisi birden kötü oynarsa -ki son 2 sezondur genelde böyle oluyor- takım çöküyor resmen.

Hep de orta sahamız iyi muhabbeti var ama orta sahamız bariz kötü. Tamamen 2 adama odaklanmış durumdayız. İkisi de iyi oynarsa hakkaten iyiyiz, ikisinden birisi ya da ikisi birden kötü oynarsa -ki son 2 sezondur genelde böyle oluyor- takım çöküyor resmen.

ya ama chelsea çıkınca çok seviniyolar...chelseayi eleyince bi sonraki rakip daha güçlüsü olacak.bu ortasaha yetmez.avrupadaki hedefe yetmez.

Kesinlikle ilk isimiz Alexandre Song'u almak olmali. Melo'dan mi vazgecilir bu durumda? Gerekirse evet!

Burda kimse karsima cikip Melo'yu savunmasin. Sezon basinda sizler istemezken ben sürekli kendisinin takim icin kilit isim oldugunu söylüyordum. Melo'nun futbolculugu bir defansif orta saha icin tartisilmaz.

Ama bir gercek var ki, takimin en büyük sIkIntIsI TAKIM SAVUNMASi. Sneijder'den kesinlikle vazgecilmemeli. Ve bilindigini gibi Sneijder savunma yapmaz, yapmamali, yaparsa bile ne derece yapar tartisilir.

Savunma dedigimiz seyi sadece defans oyunculari yapmaz. Cok örnegi var. Özellikle futbolun tempo kazandigi dönemde hemen hemen her üst düzey takim bunu uyguluyor.

Bizim kadro yapisina bakarsan orta saha'nin kilit bölgesinde Melo ve Selcuk var. Yabanci sinirlamasindan dolayi Selcuk'un ne kadar önemli oldugunu biliyoruz, bu vasat performansina ragmen.

Kaldi Melo. Kesinlikle Melo savunma yapmiyor iddiasinda bulunmuyorum. Ama yeterince yapmiyor diyebiliriz.

Hayrani olabilirsiniz, duygusal bakabilirsiniz, bende cok severim, ama cogu zaman adamini kaciriyor. Biz acilen savumada seviye atlamaliyiz. Bunun icin hem bek ve stoper bölgesine takviye yapmamiz gerek ve ayni zamanda orta saha'nin defansif yapisini güclendirmemiz gerek.

Ve bu sartlarda Alexandre Song tek kelimeyle müthis olur. Barcelona fazla kullanmiyor. Arsenal'de her ne kadar box to box oynasada ispanya'da daha cok defansa cekildi. Stoper bile oynayabiliyor.

Kisaca, ben Selcuk-Melo'nun defansa katkisini yetersiz buluyorum. Bunun icin en az 1 garanti defans yapacak orta saha'ya ihtiyacimiz oldugunu düsünüyorum. Bu yüzden Alex Song müthis olur.

Kimse de kendini kandirmasin. Ama Alex Song defansif anlamda Melo'dan her sekilde üstündür.

Bayern Münih Martinez'i nasil kullaniyorsa, bizde Song'u o sekilde kullanabiliriz. Sakatligi olmadigi vakit ve Lahm'in sag bek oynadigini düsündügümüz vakit genelde Schweinsteiger-Martinez bizdeki Selcuk-Melo görevini aliyor.

Schweinsteiger'in de oyun yapisi olarak (yetenek olarak degil) Selcuk'a yakin oldugu bilinen birsey.

Martinez bu durumda sadece defans icin kullaniliyor.

Melo-Alex-Bruma-Sneijder-Drogba-Muslera bu şekilde 11 kurulabilir rahatlıkla.

Bence Melo'dan vazgeçmeden Alex hamlesi yapılabilir.

---------Melo---Alex--------

---------Sneijder------------

Süper 3'lü olur.

Maliyeti yüksek ve bizim aradığımız kan değil.

Nasil aradigimiz adam degil? Neye göre? Saka mi bu Berkant?

Kötü niyetle söylemiyorum ama cok ilginc seyler yaziliyor son zamanlarda. Kimi cikar Agüero, Toure, Tevez gibi oyuncularin üst düzeyligini sorgular.

Ardindan objektif olamadan Melo > Song denir.

Cidden ülke olarak farkli futbol anlayisimiz var.

Aslında Alex hamlesi yapılırsa Hamit tam bir joker olabilir, sağ kanatta yada Melo-Alex alternatifi olabilir.

Alex ile beraber defansa yerli takviyesi yaparsan 2.devre 11 puan farkını bile kapatırız.

Bu sene Selçuk aşırı kötü ve topu ileriye bile atamıyor. Çoğu maçta Chedjou pas atıp ileri gönder dediğini bile şahit oldum.

Aslında çok iyi bir hamle olur.

Üst Alt