Ali Sami Yen Stadyumu Tarihi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Ali Sami Yen Stadyumu Tarihi

Dıştan görme şansına nail olduğum halde maç izleme şerefine erişemediğim mabedimizdir Ali Sami Yen.Kendimde Galatasaraylılığım adına gördüğüm en büyük eksiklik budur belki de.

Dıştan görme şansına nail olduğum halde maç izleme şerefine erişemediğim mabedimizdir Ali Sami Yen.Kendimde Galatasaraylılığım adına gördüğüm en büyük eksiklik budur belki de.

aynı şekilde dışardan bende görmüştüm otoyola bakan kısmındaki kale arkasını, gitmek nasip olmadı hiç kaderime mi şansıma mı yanayım bilmiyorum :( otobüsle geçiyodum ondada gece 1-2 gibi tüylerim diken diken oldu 1 dakika sonra geçti geri

Bende orada hiç maç izleyemedim. Ama içine girdim. Stadın tam yıkımı başlamadan bir-iki hafta önceydi Mecidiyeköy'deydim. Dedim bir mabed i göreyim... Ambulans kapısının olduğu o çıkmaz sokağa girdim. Baktım kapıyı bir asma kilitle kilitlemişler. Asma kilit açma uzmanlığım var:) bir açtım kapıyı çocuk gibi seviniyorum... kapalıya çıktım ordan indim eski açığa.. çimler felan daha duruyo statta baya dolaşmıştım. O günü hayatta unutamam.

ali_sami_yen_galatasaray_avrupa_fatihi_m_220047715a.jpg

ben kapalıda doğru düzgün maç izleyemediğim için üzülüyorum, bir de sizlerin halini düşünemiyorum.. çok farklıydı orası be.. :(

11.1.11

Tam iki sene geçti üzerinden.. Acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, kederiyle, hüznüyle, mutluluğuyla... Ama tadı yoktu. Tarifi imkansız bir yere yolladılar bizi. Mecidiyeköy'ümüzden yuvamızdan ayırdılar. Hele yıktılar ya bir de seni... Görmüyorum artık seni her karşıya geçişimde. Ya da Mecidiyeköy'e işim düştüğümde önünden geçemiyorum senin. Numaralı Tribün girişindeki tabela yok artık. O efsane tabelaya bakamıyorum. O güzel eğimli çatın yok artık hiç bir yerde. Kapalı'dan haykıramıyorum GALATASARAY için. Eski Açık 'Sarı' demiyor artık çünkü yok. Yeni Açıkta tokmak fırlatılmıyor artık bağırmayana. Oysa sen ne devleri gömdün çimlerinin altına. Efsaneydi her biri. Ne geri dönüşler yaşadık seninle. Milan'ı son dakikalarda yıktık. Real Madrid'i bozguna uğrattık. PSG, Barcelona, Neuchatel, Monaco.... Ve daha niceleri... Artık senin çimlerinin üzerinde diz çökmüyorlar.

Bize 'Efsaneler Ölmez, Sadece Şekil Değiştirir' dediler. Şeklin değişti, adın var hala ama gerçek Ali Sami Yen? Kokusu, merdivenleri, kuyruğu, kırık ve pis koltukları, çatısındaki yazısı, pankartları ve her maç dalgalanan o bayrakları yok artık!

Tarih bile biliyordu senin 1 numara olduğunu. Öyle bir günde son verdik ki sana tarih sadece 1'lerden oluşuyordu. 11.1.11!

Hadi hepsini geçtim, ben ileride çocuğum olduğunda götüremeyecek miyim sana? Eski Açık'ta 'Sarı' diye haykırtamayacak mıyım? Kapalı'da omuz omuza tezahürat yapamayacak mıyım? Hepsinden önemlisi ona senden tek bir maç bile izletemeyecek miyim? Üzdün bizi be Sami Yen. Bu defa öyle bir üzdün ki... (Alıntı)

545078_549756328382650_759928171_n.jpg

Elveda.. Sami Yen.. Seviyoruz seni can-ı gönülden..
:sad007:

Ne biliyim ya nasıl unutucaz ? Sabrinin son dakikada bordoyu yerle bir edişini ? Babamın omuzunda maça gidip Hagi'nin 5 metre önümden monaca'ya attığı o golü ? Hani o gol anlarında en üstten yıkılırdık aşşağılara doğru… büyülümüydün sen ? Nasıl olurdu da o incecik demir parçasına tutunarak düşmezdik ? Ulan anlatıcak nelerin varda… İyi geceler herkese. Allah bizlere rüyamızda son bir kez de olsa bir maç daha yaşatsın… Son bir gol sevinci ...

Taş duvarlarına mı aşık oldum acaba?

Yoksa oturmak yerine

Üstünde tepindiğim sarı koltuklarına mı?

Belki o betonun üstündeki kırmızı demirinden

Nasıl olur da hiç düşmediğimi anlayamadığmadan,

Ya da iki metre önümden Monaco'ya koyan

Hagi'yi unutamadığımdan ya da kim bilir

Paramparça olan gırtlaklarımdan mıdır nedir

Bir acayip hissediyorum senden koparken...

Ne yani Şişli'den inerken çıkmayacak mısın karşıma?

Yolu köprüye düşen hiç kimse göremeyecek mi

Eziyetin bile zevk olduğu kapıların artık olmayacak mı?

Ulan ben sensiz nasıl bira içerim şimdi,

Nasıl yerim Adem Usta'nın köftesini...

Hızlı hızlı yürüyemeyeceksem yeni açık boyu,

Sana ulaşamayacaksa o hep yürüdüğüm yokuşun sonu,

Nasıl bağırırım, nasıl çıldırırım eskisi gibi coşkulu?

Gs_Ali_Sami_Yen_Stadi.jpg

[media]https://www.youtube.com/watch?v=3gTBF3-khUw[/media]

Üst Alt