# Ali Yavuz Kol - Sayfa 56 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ali Yavuz Kol

bu adamlara yazık, ilk yarı bitecek yeni yeni süre almaya başlıyorlar.

bu gencoların yerine milyonluk eşekler oynuyordu. mecbur kalınmasa lig maçlarında göremezdik hiçbirini

Ortada oynaması zor. Fizik olarak iyi olsa da oyun zekası konusunda çok eksik.

Akman mesela bu konuda ondan daha iyi.

Akman da o fizikle oynayamaz yalnız. Çalışmayla da çok geliştirilebilecek bir vücut yapısının olduğunu sanmıyorum, büyük takım veya Avrupa'ya gitse o da büyük ihtimal kanada evrilmek durumunda kalacak. Fizikte güçlü olup yeteneğiyle 3 pozisyonun 1'inde iş yapan adamı, dünyanın en yeteneklisi olup fizik yetersizliği nedeniyle topla bile dönemeyen potansiyele tercih ederim işin açıkçası.

Akman da o fizikle oynayamaz yalnız. Çalışmayla da çok geliştirilebilecek bir vücut yapısının olduğunu sanmıyorum, büyük takım veya Avrupa'ya gitse o da büyük ihtimal kanada evrilmek durumunda kalacak. Fizikte güçlü olup yeteneğiyle 3 pozisyonun 1'inde iş yapan adamı, dünyanın en yeteneklisi olup fizik yetersizliği nedeniyle topla bile dönemeyen potansiyele tercih ederim işin açıkçası.
Bence oyun zekasının iyi olması daha önemli o yaşta, bununla fizik eksiğini giderebilirsin.

Fiziğin de geliştikçe daha farklı bir adam olursun.

Ali Yavuz ne yapsın etsin kendisini kanat olarak kabul ettirsin. Mesela sağ kanatta Oğulcan olduğunu düşünürsek onun yedeği konumuna getirebilir kendisini.

Bence oyun zekasının iyi olması daha önemli o yaşta, bununla fizik eksiğini giderebilirsin.

Fiziğin de geliştikçe daha farklı bir adam olursun.

Ali Yavuz ne yapsın etsin kendisini kanat olarak kabul ettirsin. Mesela sağ kanatta Oğulcan olduğunu düşünürsek onun yedeği konumuna getirebilir kendisini.

Ali Yavuz'dan kanat olabilir, hızı filan uygun. Akman'ı en fazla 1-2 kez izledim, top yerdeyken pivot santrafor özellikleri çok iyi. Duvar olması, savunma arkası koşuları, bitiriciliği filan iyi ama misal kanada evrilmek için fazla cılız ve pervasız geldi bana. Akman'ın fizikte çok geri olduğunu düşünmüyorum, Ali'nin de. Büyük ihtimal 5 yıl sonra da buna yakın bir vücut yapıları olacaktır. Ali işlenirse 5 yıl sonra 9 numara oynayacak bir oyuncuya evrilebilir, Akman 5 yıl sonra da büyük takım seviyelerinde santrafor oynayamaz gibime geliyor. Zaten pivot santrafor özellikleri de şu an için onu kendi yaş grubunda farklı kılan. Akman'ın en nitelikli artısı belki çift santraforlu sisteme 9.5 gibi pırpır oyuncu olabilir esas 9 numaraya. Ali ilerde ya tek oynar ya da dediğin gibi kanada evrilir. Futbolun ilerleyen zamanlarında çift santraforlu sistemlere dönüleceğini pek öngöremediğim için illa 9 numaraya yatırım yapacaksak Ali'nin üstüne eğilmenin daha karımıza olacağı düşüncesindeyim.

Bu çocuğun Oğulcandan daha yetenekli olduğu çok açık fiziki olarak dezavantajı da yok ustune patlayiciligi ve dayanıklılığı Oğulcancan daha iyi gibi şu an en büyük eksiği maç tecrubesi..Gerçek yeri orta değil ama siritmadi.. bu maç ne cagne ne falcao topla bu kadar bulusabilirdi o yönden beğendim..

Patlayacılığını bilmem de fizikte Oğulcan da dana gibi maşallah. Birlikte oynadıkları daha düşük seviye maçlarda sürekli pozisyon rotasyonuyla güzel bir çeşitlilik de katabilirler takıma. Diagne-Babel-Ali-Oğulcan, 4 tane 9 oynayabilecek oyuncu. Devre arası kimseyi almasak da en büyük mesaiyi Falcao isimli kekliği gönderme konusunda harcamalıyız.

Üst Alt