Alt Yapıdan Oyuncu İstiyoruz! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alt Yapıdan Oyuncu İstiyoruz!

Yaklaşık 15-20 yıldır çığlıklar atıyorum.... alt yapı geleceğimiz ve tek kurtuluş noktamız.

Çok yavaş ilerliyoruz bu konuda.
Yeni tesislerde elit seviyede ortam ve eğitim sistemi uygulanmalı. Yatalı okul olmalı.

Yaklaşık 15-20 yıldır çığlıklar atıyorum.... alt yapı geleceğimiz ve tek kurtuluş noktamız.

Çok yavaş ilerliyoruz bu konuda.
Yeni tesislerde elit seviyede ortam ve eğitim sistemi uygulanmalı. Yatalı okul olmalı.
ali koç ve comollinin hayal ettiği herseyin GALATASARAY'da olması da ne tuhaf de mi...altyapıya baglılık,özen ve sayısız yetenek....

ali koç ve comollinin hayal ettiği herseyin GALATASARAY'da olması da ne tuhaf de mi...atlyapıya baglılık,özen ve sayısız yetenek....
Türkiye'nin en iyi alt yapısı yaklaşık 20-30 yıldır bizde ama halen yetersiz olması Türkiye'nin ayıbıdır.

Fener ne eder yapar ilerde umrumda değil okadar ama ülke olarak bu konuya el atmak zorundayız. Tek Galatasaray olarak alt yapıyı düzelterek bu iş olmaz.... yada Türkiye'nin bir çok bölgesinde akademi okullarını kuracağız ama bu uzun vadeli iş olduğu gibi ucuzda değil

Türkiye'nin en iyi alt yapısı yaklaşık 20-30 yıldır bizde ama halen yetersiz olması Türkiye'nin ayıbıdır.

Fener ne eder yapar ilerde umrumda değil okadar ama ülke olarak bu konuya el atmak zorundayız. Tek Galatasaray olarak alt yapıyı düzelterek bu iş olmaz.... ya da Türkiye'nin bir çok bölgesinde akademi okullarını kuracağız ama bu uzun vadeli iş olduğu gibi ucuzda değil
aynen.ama şu dönemde eskisinin 3 katı yetenek var.her yaş grubunda yetenek mevcut.hakan balta ve ayhanın ogulları bile müthiş ya

aynen.ama şu dönemde eskisinin 3 katı yetenek var.her yaş grubunda yetenek mevcut.hakan balta ve ayhanın ogulları bile müthiş ya
Yetenekli çok gençler var. U 11..U12 yaş grupları bile çok iyi Avrupa'da katıldıkları turnuvalara göre değerlendirmeye yaparsak.

Ama elit çok üst seviyelere getirmek için yetenek tek başına yetmiyor.
Çok yoğun, beslenmesinden tut fiziki gelişimine kadar, ve eğitim seviyesi daha donanımlı olması gerekir. Sadece topa vurmasını değil mental yapısında da eğitmek gerekir çocukları.

Yetenekli çok gençler var. U 11..U12 yaş grupları bile çok iyi Avrupa'da katıldıkları turnuvalara göre değerlendirmeye yaparsak.

Ama elit çok üst seviyelere getirmek için yetenek tek başına yetmiyor.
Çok yoğun, beslenmesinden tut fiziki gelişimine kadar, ve eğitim seviyesi daha donanımlı olması gerekir. Sadece topa vurmasını değil mental yapısında da eğitmek gerekir çocukları.
ozan kabak cok iyi bu konuda.

ozan kabak cok iyi bu konuda.
Evet ama onda da bu ilgi Avrupa şampiyonası sonrasında ciddi verilmeye başlandı top 10 oyuncular arasında gösterildi diye.

Ama öğrendiğim kadarıyla Fatih hocam geldiğinden beri ciddi yapılandırma yapılmaya başlanmış .

Özelikle fiziki çalışma konusunda U16 itibariyle extra özen gösteriliyor ki bazı gençlerimiz paylaştığı fotoğraflar ve videolar bunun göstergesi.

İy güzel gelişme ama yeterli değil. Beslenme programı uygulaması yapılmadığını da biliyorum maalesef. Kolay bir iş değil bunlar ve disiplin gerekli ama bu iş de kolay kolay milyonluk seviyeli oyuncu olunmuyor. Ronaldo ya bak mesela. En üst seviyede adam ve yaşı 32.
Herif tam bir makina. Saha içindeki performansından söz etmiyorum. Herifin her dakikası planlı. Kaç ta yatacak kaçta uyuyacak... saat kaçta yemek yiyecek ve ne yiyecek vücudunun o günkü değerlerine göre.....

7/24 ...

inşallah altyapidan bir kaç iyi eleman çikar da eski topçularimizi almaya gerek kalmayiz. kimse yeni cem sultanlar veya yeni cafercanlari görmek istemiyor

Kale:
Katılan oyuncular: İsmail Çipe, Boran Güngör, Berk Balaban
Milli takımlardaki oyuncular: Batuhan Şen
Çağrılmayan oyuncular: Ahmet Gül

Savunma:
Katılan oyuncular: yok
Milli takımlardaki oyuncular: Gökay Güney, Furkan Korkut, Ozan Kabak, Emirhan Civelek
Çağrılmayan oyuncular: Bekir Gökçimen, Sefa Özdemir, Ali Ülgen, Soner Gönül

Orta saha:
Katılan oyuncular: Doğan Davas, Celil Yüksel
Milli takımlardaki oyuncular: Abdussamed Karnuçu, Atalay Babacan, Recep Gül
Çağrılmayan oyuncular: Barış Zeren, Batuhan Tekin, Mustafa Kapı

Forvet:
Katılan oyuncular: Ahmet Sivri, Yunus Akgün
Milli takımlardaki oyuncular: Yavuz Kol
Çağrılmayan oyuncular: Volkan Pala

Doğan Can'ı izlemedim ama takımını favoriye aldım maçkolik'te, patır patır gol atıyordu. Orta saha adam. Bizim o lige kiralık giden santraforlarımız bile 2-3 gol zar zor atabiliyordu sezon boyu.

Doğan Can forvet değil, 10 numara veya kanat oynuyor genellikle. 3. Lig’in en etkili oyuncularından biriydi. Değerlendirilmeli kesinlikle.

Üst Alt