# Anthony Annan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Anthony Annan

Cevap: # Anthony Annan

Bildiğim en büyük eksikliği top ile iyi işler yapamaması. Eğer gerçekten böyle ise, mücadele gücünü arttırmaya çalışırken oynanacak olan oyun anlayışının en büyük gerekliliklerinden biri es geçilmiş olacak.

Benim ısrarla yazdığım bir konu var. O da bu takımın ruhsuz, mücadele etmeyen oyunculardan kurulu olduğu söyleminin, takımın oyun anlayışının değiştirilmek durumunda kalındığı zamana denk gelmesidir. İyi verim veren oyuncular sakatlanmış, oyun anlayışı tamamen değişmiş ve oyuncular bu değişikliklerden olumsuz anlamda etkileniyorlardı. Basında çıkan her haberin rüzgarına kapılıp bu yönde kararlar veren yönetim, her zaman olduğu gibi bu tip haberlerin de rüzgarına kapıldı ve mücadeleci oyuncular transfer edeceğiz açıklaması yaptı. Halbuki ilk etapta oyuncuların ruhsuz görünmelerini sağlayan sorunların çözüme kavuşturulması gerekiyor.

Bildiğim en büyük eksikliği top ile iyi işler yapamaması. Eğer gerçekten böyle ise, mücadele gücünü arttırmaya çalışırken oynanacak olan oyun anlayışının en büyük gerekliliklerinden biri es geçilmiş olacak.

Defansif yonu Appiah'tan daha iyi olmakla birlikte, genc yasina ragmen Appiah'in en az 7/10'u kadar top ile iyi isler yapabilir. Bence bu pekte kotu bir oran degil. Zira Appiah son 7-8 sene icerisinde ulkeye adim atmis en iyi orta alan oyuncusudur. Bunun yaninda Appiah'in ciddi anlamda 25 yasindan sonra acildigini takip edenler cok iyi bilir. Annan bu haliyle bile bizim kalas orta sahayi ucurur ve kendini daha fazla gelistirmesi buyuk bir ihtimal.

Defansif yonu Appiah'tan daha iyi olmakla birlikte, genc yasina ragmen Appiah'in en az 7/10'u kadar top ile iyi isler yapabilir. Bence bu pekte kotu bir oran degil. Zira Appiah son 7-8 sene icerisinde ulkeye adim atmis en iyi orta alan oyuncusudur. Bunun yaninda Appiah'in ciddi anlamda 25 yasindan sonra acildigini takip edenler cok iyi bilir. Annan bu haliyle bile bizim orta sahayi ucurur, kendini gelistirmeside buyuk bir ihtimal.

Bu 3 lüyü almak bizim için zor olmamalı! İş yaparlarmı bence evet!

------Yasin pehlivan------

Annan--------------Emana

Annan'a benzettigim bir oyuncu daha var Norvec milli ama afrika asıllı Alexander Tettey. Milli maçlarda da dikkatli izledim. O da pas alıs verisi oyun gorusu gibi konularda vasattı.

Rosenborg Tettey'i 4m euro civarına satmıs.

Demek ki Annan'ı da 4m euro civarına satacaklar. Tahmin tabi ki de... Keske 2009 yazında M.City'den G.Fernandes'i alsaymısız 3.7m euro. İkisinden de cok daha teknik sayılır.

4'e alabilirsek iyidir, fazla ucmaya gerek yok. Hele ki Elano, Mustafa Sarp, Ayhan gibi adamlarin oldugu bir orta sahada Anthony'e yedek yakistirmasi yapmak ucmaninda ilerisinde bir mevzu olur. Eger yedekliyecek bir adam ariyosak fazla uzaga gitmeye hic gerek yok, gelecegin Suat Kaya'si Eskisehir'li Alper Potuk'u alalim.

-yemek yiyelim mi tuğberk

-yok ya hayvan gibi yedim evde tokum..

bunun gibi bi mecaz olabilitesi var

Onunla arkadaşın kurduğu cümle arasında dağlar kadar fark var. Real'de bir hayvan var demek nedir yani. İster mecaz olsun ister övgü veya abartı ama doğru bulmuyorum böyle yaklaşımları. Yok adam yiyen zenci yok yamyam daha çok rastlamıştım forumda bunlara.. Neyse uzatmaya gerek yok.

Hayvan falan nedir yav? İnsana ten renginden dolayı hayvan demek de nesi.

Ne olursa olsun bir insanı böyle itaf etmek yanlış !!

Onunla arkadaşın kurduğu cümle arasında dağlar kadar fark var. Real'de bir hayvan var demek nedir yani. İster mecaz olsun ister övgü veya abartı ama doğru bulmuyorum böyle yaklaşımları. Yok adam yiyen zenci yok yamyam daha çok rastlamıştım forumda bunlara.. Neyse uzatmaya gerek yok.

:007: Sağna puağnım dohuz kağanka.

Şaka mısın kardeşim ne ırkçılığından bahsediyosun sen ya ?

Ayıboğan Servet ne anlıyosun burdan ırkçılık mı yapmışım. Akşam akşam güldürdün beni. Hayvan gibi derken o futbolcunun diğerlerine göre daha güçlü, dayanıklı vs özelliklerinden bahsettim. Tobe tobe ya...

Arkadaslar yanlıs anlamayın ama neredeyse son 10 mesaj hayvan benzetmesi, buna karsı cıkanlar, vs. seklinde gecip duruyor. Konu ise oyuncunun transferi ve futbolu, kapsamdan bu kadar uzaklasmasak, bu futbol dısı tartısmayı bitirsek iyi olmaz mı?

Oyuncunun futbolu hakkında yazsak daha guzel.

Üst Alt