Araba Alacağım Öneri Bekliyorum - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Araba Alacağım Öneri Bekliyorum

Cevap: Araba alacağım öneri bekliyorum

Doğan-Şahin(at arabası) gibi arabaların 7-12.000TL'ye satıldığı bir ülkede tepki olarak arabaya binmemek en iyisidir aslında.

Evet. Biz piyasayi pek bilmiyoruz orada önermeyelim en iyisi.

"burada bile pahali diyorsun"

Ben danimarkada kaliyorum, burada araba almak icin, arabanin fiyatina %100'den fazla vergi kakaliyorlar bize.

Seat Leon diyelim 80.000 Danimarka kronu. Ben 180.000'e aldim.

Araba uretmiyorlarya, direk para kazaniyorlar. Araba burda pahali renkdas.

at-arabasi-komik-resim.jpg

Doğan-Şahin(at arabası) gibi arabaların 7-12.000TL'ye satıldığı bir ülkede tepki olarak arabaya binmemek en iyisidir aslında.

Yuh 12.000 mi. Oha.

Ben 5 sene önce Nissan Pulsar-2000-Otomatik Vites-Twincam motor araba aldım. Şimdi değeri 9.000 tl. Arabayla 180 yapardım, yağ gibi akardı. Şahinle 90'ı geçince araba traktöre dönüşüyor.

Sonra Nissan March aldım 2007 model 16.000 TL ye.

Yuh harbiden yuh

"burada bile pahali diyorsun"

Ben danimarkada kaliyorum, burada araba almak icin, arabanin fiyatina %100'den fazla vergi kakaliyorlar bize.

Seat Leon diyelim 80.000 Danimarka kronu. Ben 180.000'e aldim.

Araba uretmiyorlarya, direk para kazaniyorlar. Araba burda pahali renkdas.

Danimarka'da bilmem ama Almanya'da ucuz.

Burda çok kötü bir sistem var.

Mesela Bmw 5.20'yi %80 pahalı 160.000TL'ye alıyorsun, araç 2000cc motora sahip olduğu için yıllık 1500-2000TL arası bir vergi ödüyorsun ve litre başına 4.20TL benzin alıyorsun. Kısaca Türkiye'de arabaya binmek için aylık çok sağlam maaş alman gerekiyor.

Mesela Bmw 5.20'yi %80 pahalı 160.000TL'ye alıyorsun, araç 2000cc motora sahip olduğu için yıllık 1500-2000TL arası bir vergi ödüyorsun ve litre başına 4.20TL benzin alıyorsun. Kısaca Türkiye'de arabaya binmek için aylık çok sağlam maaş alman gerekiyor.

oha gercekten, buradan bile pahali.

Burada yüzüne bakilmayan BMW'lere binenlerin havasini görünce Istanbul'da falan garip geliyordu ama hakliymis adamlar. :D

Üst Alt